دسته ها
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳

ترفندهای اعتماد به دیگران و اصول به دست آوردن اعتماد هوشمندانه در زندگی

  • شقایق ایران دوست
  • ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • ۰

در این مقاله شما را با روش های اعتماد کردن به دیگران و فواید آن آشنا می کنیم. می توانید با خواندن ادامه این مقاله با راه های درست و صحیح به دیگران اعتماد کنید. تا پایان این مطلب همراه ما باشید

زندگی به شما یاد می دهد اعتماد چگونه می تواند باعث کامیابی و انرژی و شادی در افراد شود و می تواند الهام بخش زندگی شما باشد و باعث شود که شما بتوانید زندگی خود را با اعتماد کردن بهتر کنید و روابط کاری و شخصی خود را افزایش دهید.

اعتماد به دیگران

اعتماد به دیگران

در نظر داشته باشید که اعتماد کردن به افراد می تواند برای شما مزایای بسیار زیادی داشته باشد و شما را نسبت به جهان خوش بین تر می کند. در ادامه فواید این کار را برای شما بیان می کنیم.

رسیدن به اهداف

باید بدانید که برای رسیدن به اهداف خود باید بتوانید با افراد ارتباط بر قرار کنید. در واقع بر قراری ارتباط با دیگران برای شما مانند یک پل عمل می کند که می تواند شما را به خواسته هایتان برساند. بهتر است بدانید که اگر یک سرمایه گذار هستید باید بتوانید به افراد اعتماد کنید تا بتوانید سود بسیار زیادی برای خود ایجاد کنید. اگر در یک مکان عمومی کار می کنید و به اصطلاح کارمند هستید باید دیده باشید که اعتماد کردن بین کارمندان می تواند جو صمیمی و شادی را بوجود بیاورد و در نهایت بازدهی کارمندان را افزایش می دهد.

داشتن انرژی بیش تر

در واقع اعتماد اثرات بسیار زیادی بر انرژی انسان دارد. باید بدانید که اعتماد نه تنها بر سلامت جسمانی بلکه بر سلامت روانی نیز اثر گذار است. باید بدانید که حس اعتماد و اعتماد داشتن به دیگری می تواند به عنوان یک دوپینگ باشد و همچنین می تواند انرژی شما را افزایش دهد و این در حالی می باشد که بی اعتمادی می تواند باعث خستگی مفرط شود و فشار روی شما را افزایش می دهد.

مزایای اعتماد

  •  آرون گروپس

شادی بخش بودن اعتماد

اگر به افراد یک شرکت موفق نگاه کنید می بینید که این افراد به ی دیگر اعتماد دارند و محیطی سر شار از شادی و لذت برای یک دیگر بوجود می آورند و همین لذت و شادی را منعکس می کنند. باید بدانید که کارمندان می خواهند در یک شرکتی کار کنند که اعتماد بسیار زیادی در آن ها وجود دارد و محیط کار بهتری هم دارد.

رفع تناقض ها

در نظر داشته باشید که در جهان امروزی که دیگر اعتمادی بین افراد کمرنگ شده است باز هم امید های بسیار زیادی برای این کار وجود دارد. باید بدانید که هر چه اعتماد افزایش پیدا کند انرژی و شادی بین افراد بیش تر می شود و در نهایت افراد بیش تر به اهداف خود می رسند. در واقع افرادی که به اعتماد کر اعتقاد دارند می توانند بر مبنای اصول قدیمی ایمان داشتن به دیگران تحولی عظیم در اعتماد و اعتماد کردن بوجود می آورند. در واقع این افراد می توانند جهش های بزرگی در سود آوری داشته باشند. باید بدانید که اعتماد می تواند بر اساس یک میل درونی باشد که آن هم میل به اعتماد کردن است. این میل در اثر گوش دادن به حرف های قلبی و تجزیه و تحلیل کردن آن حرف ها توسط مغز می باشد. باید بدانید که همه معامله هایی که انجام می شود بر مبنای اعتماد می باشد و این نوع اعتماد می تواند تعاملات مثبت و دو جانبه ای بوجود بیاورد و سطح اعتماد را در افراد بالا می برد. می توانید اعتماد کردن و نکردن را با در نظر گرفتن سه معیار انجام بدهید. این سه معیار عبارت اند از :

فرصت ها

باید بدانید که آیا فرصت شما مناسب است؟ باید بدانید و آگاهی کامل داشته باشید که برای چه کاری می خواهید به دیگران اعتماد کنید. بهتر است برای این کار جوانب را بسنجید و زیر بار منت و زور نروید زیرا ممکن است مورد استفاده افراد سود جو قرار بگیرید.

سه معیار اعتماد کردن

خطرات

باید بدانید که ریسک کردن برای زندگی لازم است اما بهتر است ریسک کردن را کنار بگذارید و خطرات کار خود را بسنجید. قبل از این که به دیگران اعتماد کنید باید عاقبت سنجی کنید و برآورد کنید که نتایج و عاقبت اعتماد کردن شما تا چه حدی می تواند برای شما ضرر داشته باشد. اگر خطرات این کار برای شما بسیار زیاد است بهتر است اعتماد نکنید.

اعتبار

در نظر داشته باشید که در مسائل مهم کاری بهتر است به اعتبار دیگران هم توجه کنید و ببینید که آن ها تا چه میزان به کار های مشترک، قول ها و قوانین کاری پایبند هستند. در واقع با چند جلسه صحبت کردن به می توان به شخصیت مقابل پی برد.

اعتماد هوشمندانه

باید در اعتماد کردن به افراد هوشمند باشید و هوشمندانه به افراد اعتماد کنید. باید بدانید که اعتماد بسیار زیاد و تحلیل های کم اعتماد کور کورانه نام دارد و اگر شما بیش از حد تحلیل کنید و کم تر اعتمکاد کنید ممکن است باعث گسترش بی اعتمادی شوید. در واقع آن اعتمادی هوشمندانه می باشد که تحلیل های درست و منطقی داشته باشد. در نظر داشته باشید که تحلیل های بسیار زیاد و همچنین تحلیل های کم  در اعتماد کردن مناسب نیست. در ادامه راه هایی را برای شما بازگو می کنیم که می توانید با استفاده از آن ها به اعتماد هوشمندانه بپردازید.

راه های اعتماد هوشمندانه

تصمیم گیری برای اعتماد

اولین گامی که می توانید برای اعتماد هوشمندانه بردارید این است که تصمیمی برای آن بگیرید و این مرحله اهمیت بالایی دارد و می تواند برای شما بسیار مهم باشد زیرا می تواند راه را برای چهار گام اصلی دیگر فراهم کند. بهتر است برای جلب اعتماد از رفتار های ظاهری بپرهیزید زیرا این رفتار ها می توانند اعتماد را از بین ببرند. این رفتار ها شامل استفاده از اعتماد افراد برای سود جویی، زبان بازی های غیر واقعی و وانمود به اعتماد کردن می باشد. باید  بدانید که اعتماد کردن می تواند مزایا بسیار زیادی برای شما داشته باشد ولی بهتر است این اعتماد ها هوشمندانه باشد. باید بدانید افرادی که در گروه های بالایی هستند و موقعیت های اجتماعی بالایی دارند باور دارند که مورد اعتماد هستند و می توانند این اعتماد را گسترش بدهند. باید بدانید که اعتماد کردن می تواند مدیریت بهتری را برای شما ایجاد کند. اگر در دوران زندگی خود بی اعتمادی دیده اید بهتر است نگرش های قبلی را کنار بگذارید و تصمیم بگیرید که اعتماد به افراد را آغاز کنید.

از خودتان شروع کنید.

باید بدانید که بعد از مرحله اول باید بتوانید اعتماد کردن را از خودتان شروع کنید و به دیگران اعتماد کنید. البته باید بدانید که فقط اعتماد کردن کافی نیست و باید کار های دیگری را هم انجام بدهید. باید مسئولیت پذیر باشید و کار های بسیار مفیدی انجام بدهید تا مردم بتوانند به شما اعتماد کنند. باید از خودتان یک شخصیت خوب بسازید و اجازه ندهید که کار های شما را افراد انجام بدهند. بهتر است به جای این که اشتباهاتتان را گردن افراد دیگر بیندازید آن ها را قبول کنید و پای آن ها بایستید. در واقع افراد اگر ببینند که شما دارای آگاهی و اطلاعات بسیار زیادی می باشید و همچین بسیار مایل به یادگیری می باشید تمایل بیش تری برای اعتماد کردن به شما پیدا می کنند.

اعتماد هوشمندانه

گفتن نیت

بهتر است در  گفتوگو با افراد نیت خود را بیان کنید  و نیت آن ها را مثبت در نظر بگیرید. وقی شما هدفتان را باز گو می کنید نشان می دهید که آدم صادقی می باشید و رو بازی می کنید. بهتر است مخفیانه کاری را انجام ندهید و نقشه های مخفی برای انجام کار های گروهی نداشته باشید. در واقع خوش بینی و مثبت نگری می تواند روابط را لذت بخش تر کند و با اعتماد بسیار زیاد را برای شما می سازد. باید بدانید که اگر قصد پنهان کاری داشته باشید ممکن است دشمنی های بسیار زیادی برای شما ایجاد شود و در نهایت می توان میزان اعتماد فردی شما را کاهش دهد و افراد تمایلی برای داشتن اعتماد به شما نشان نمی دهند.

عمل کردن به کار ها

بهتر است برای این که بتوانید به افراد اعتماد کنید و آن ها نیز به شما اعتماد کنند به گفته های خود عمل کنید. در واقع عمل کردن به کار ها نشان می دهد که شما آدم پر تلاشی هستید و می توانید اعتماد فردی خود را بالا ببرید و افراد بیش تری خواهان اعتماد به شما هستند. در واقع برای هیچ کس خوش آیند نمی باشد که افراد حرفی بزنند و به آن عمل نکنند. باید بدانید که برای داشتن شهرت باید بر سر قول و قرار های خود بمانید و به گفته هایتان عمل کنید.

پیش قدم شوید

 در نظر داشته باشید که اگر می خواهید که افراد دیگر به شما اعتماد کنند بهتر است در این امر پیش قدم شوید. بهتر است تجربه های گذشته خود را به یاد بیاورید و چرایی اعتماد دیگران به خود را به یاد بیاورید. باید بدانید که بسیاری از مدیران و افراد  مورد اعتماد در اعتماد کردن پیش قدم می شوند. باید بدانید که با راه کار هایی مانند کنترل کردن دیگران، نگفتن حقایق و تلاش برای تک روی در کار ها می تواند از راه هایی باشد که اعتماد را از بین می برد.

اعتماد کردن به دیگران

سخن آخر

اعتماد به دیگران یکی از نیاز های اساسی انسان ها می باشد و افراد نمی توانند با بی اعتمادی زندگی کنند. در واقع باید بدانید که اعتماد کردن یکی از راه های ایجاد رابطه با دیگران می باشد. بهتر است هوشمندانه و با آگاهی کامل به دیگران اعتماد کنید. باید بدانید که این امر یکی از کار های بسیار حساس می باشد و نیازمند نکته سنجی است. در ادامه با کلیک بر روی لینک های مقابل می توانید سایر مقالات آرگا را در زمینه جلب اعتماد دیگران و اعتماد دوباره به همسر خطا کار را مطالعه کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *