دسته ها
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲

نگاه متفاوت آزاده صمدی به شیوع کرونا!

  • محدثه خاکشور
  • ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
  • ۰

آزاده صمدی بازیگر مطرح ایرانی متن جالبی را در مورد شیوع بیماری خطرناک کرونا منتشر نمود و با نگاه نو و متفاوت خود به این موضوع نگریست که جایگاه فرهنگ را در جامعه نشان می دهد.

آزاده صمدی هنرپیشه محبوب کشورمان نگاهی متفاوت و نو به کرونا دارد که در صفحه شخصی خود در مورد شیوع این بیماری جالب و متفاوت نوشت:

“کرونا اسم رمز تغییرات وسیعی است که زندگی بیش از سه میلیارد نفر را هدف قرار داده است، اخبار غم انگیزی که از ابتلا و سپس مرگ دردناک هم زمینی هایمان به گوش می رسد، از یک سو بشر را دچار ترس و ناامیدی می کند و از سوی دیگر می تواند نشانه باشد.

ما به هر دینی و آیینی بوده ایم پس از کرونا باید در رابطه مان با خداوند و مخلوقاتش تجدید نظر اساسی کنیم.

ما پیرو هر مکتب اقتصادی یا سیاسی بوده ایم بعد ار این بلای مرموز باید تجدید نظر کنیم چرا که کرونا نشان داد با این مناسبات نمی توانیم در برابر هم زمینی هایمان محافظت کنیم.

اگر تا امروز به طبیعت به مثابه گنجی رایگان که هر لحظه اراده کنیم به نظم او دست درازی کینم نگاه کرده ایم، کرونا شورشی بود علیه این نگاه ما.

کرونا دردناک است، همانگونه که طاعون بود، همانگونه که در سال های پایانی قرن گذشته ایرانی وبا دردناک بود. این درد زایمان جهان جدیدی است.

  •  آرون گروپس
  •  مبل و میز

می توان با اتکاء به تجربه های پیشین بشر امیدوار بود که علم در چند ماه آینده بر این ویروس غلبه کند، بنابراین ما ابناء بشر باید برای زیست کیفی تر پس از این اعتراض طبیعت آماده باشیم.

به قول استاد بیضایی: این جهان را چاره ای جز فرهنگ نیست.”

 

نگاه متفاوت آزاده صمدی به شیوع کرونا!

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *