دسته ها
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲

درمان ریزش ابرو با روش های طبیعی و شناخت راه های جلوگیری از ریزش ابروها

  • ملیحه بال افکن
  • ۵ آذر ۱۴۰۲
  • ۰

همانطور که می دانید ابرو از دسته اجزای صورت است که نقش فراوانی را در زیبایی صورت ایفا خواهد کرد و اغلب افراد از مشکل ریزش آن رنج می برند و به همین منظور در این مقاله سعی داریم تا شما را با برخی از راهکارهای طبیعی برای درمان ریزش ابرو ها آشنا نماییم با ما همراه باشید.

همانطور که می دانید گاهی اوقات پیش می آید که ابرو فرم و حالت اولیه خود را از دست می دهد و برخی از قسمت های آن خالی می شود و به همین خاطر نمی توان آن گونه که زیباست ابروها را حالت داد اما توجه داشته باشید که برای درمان ریزش ابرو راه های مختلفی وجود دارد که باعث تحریک ابرو ها می شوند و مجدد ابروهایی مانند گذشته خواهید داشت.

چگونگی درمان ریزش ابرو

توجه داشته باشید که هرازگاهی ریزش موی ابروها امری طبیعی است و ابرو نیز مانند سایر بخش های بدن یک چرخه طبیعی دارد که شامل ریزش آن در مرحله های مختلف زندگی می باشد. اما این ریزش ها نباید جلب توجه کنند و قسمت هایی مانند کچلی بر روی پوست باقی بگذارند و اگر احساس کردید که ابروها به صورت کاملا ناگهانی و اتفاقی شروع به ریزش کردند بایستی نگران شوید و در پی راه حل هایی برای جلوگیری از ریزش ابرو ها باشید. البته بهتر است بدانید که ریزش ابرو ها ممکن است در اثر عوامل مختلفی شورع به ریزش کنند و حتی برخی از عومل هورمونی بدن نیز تحت تاثیر آن قرار بگیرند.

روش های درمان ریزش ابرو

علل ریزش ابرو:

توجه داشته باشید که ریزش ابرو در اثر عوامل مختلفی ایجاد می شود که شما اغلب از آن بی خبر هستید و در این مطلب سعی داریم تا شما را با علل تاثیرگذار در ریزش ابرو آشنا نماییم که عبارتند از:

بیماری غدد درون ریز یا تغییرات هورمونی

سرطان های مهاجم

انواع عفونت ها

  •  آرون گروپس
  •  مبل و میز

شیمی درمانی

بیماری های اتوایمیون که از مهم ترین آن ها می توان به لوپوس،آلوپسی و وتلیگو اشاره نمود.

التهاب ناشی از بیماری های معمولی پوستی مانند درماتیت و اگزما که می تواند باعث خارش و خراشیدن های پوست شود و در نهایت ریزش ابرو ها را در پی داشته باشد.

تومور های پوستی که خیلی سریع بر روی سطح پوست رشد خواهند کرد و از آنجایی که مو قادر نیست درون این لایه ها نفوذ پیدا کند قابلیت رشد در میان تومور را نخواهد داشت و در نتیجه با کچلی مواجه خواهید شد.

تماس با فلزات سنگین و مواد سنگی از جمله نقره،تالیوم و طلا

استفاده از دارو های خاص

مصرف بیش از اندازه مواد معدنی و ویتامین ها که می تواند عوارض سنگین تری نیز داشته باشد.

دلایل مختلف ریزش ابروها

روش های درمان ریزش ابروها:

همانطور که می دانید درمان ریزش ابرو ها از طریق راه های مختلفی قابل انجام است و توصیه می شود که اغلب از روش های خانگی ریزش ابرو که در ادامه بیان کرده ایم استفاده نمایید تا از عوارض داروها در امان بمانید و به همین منظور در ادامه به بیان برخی راهکار های طبیعی و خانگی برای درمان این مشکل پرداخته ایم:

ژل آلوئه ورا :

از دیگر راهکارهای طبیعی به منظور درمان ریزش ابرو استفاده از ژل آلوئه ورا می باشد که به منظور درمان مشکلات پوست و مو استفاده از این گیاه بی نظیر می باشد بنابراین، مقداری از ژل آلوئه ورا را بر روی ابروی هایتان ماساژ دهید و صبح آن را بشویید.

سیر :

استفاده از سیر نیز به عنوان یک روش طبیعی به منطور بهبود ریزش ابرو محسوب می شود فقط کافی است، یک حبه سیر را رنده کرده و روی ابروهایتان بمالید و البته به این نکته نیز توجه داشته باشیذ که در این روش کمی سورش کاملاً طبیعی است اما در صورتی که حساسیت دارید و سوزش غیر قابل تحمل است از این روش استفاده نکنید.

دانه های شنبلیله :

می توانید به منظور بهبود مشکل ریزش ابرو از دانه هایشنبلیله کمک بگیرید فقط کافی است، چند دانه شنبلیله را آسیاب کرده و آن را پیش از خواب یا صبح زود پیش از دوش گرفتن روی ابروهایتان بمالید و همچنین می توانید در صورت تمایل به خمیر کمی روغن بادام بیفزایید که یکی از فواید این روغن مرطوب شدن پوست است.

لبنیات :

همانطور که می دانید شیر و فرآورده های آن غنی از پروتئین و ویتامین ها می باشند  و یکی از خواص شیر تغذیه رشد مو می باشد بنابراین، می توانید از شیر کمک بگیرید و یک تکه پنبه را آغشته به شیر کنید و روی ابروها شب بمالید.

استفاده از آب پیاز:

بهتر است بدانید که آب پیاز برای رویش مجدد ابروهای ریخته شده بسیار مناسب می باشد و ممکن است تحمل بوی آن بر روی پوست کمی مشکل و طاقت فرسا به نظر برسد ولی توصیه می کنیم که به تاثیر شگفت آور آن فکر کنید. اغلب افرادی که از مشکل ریزش ابرو رنج می بردند با استفاده از این روش به نتیجه دلخواه خود رسیده اند. برای استفاده از این روش بایستی کمی از آب پیاز را بر روی ابروهای خود بمالید و اجازه دهید تا مدتی در همان وضعیت باقی بماند.

استفاده از آب پیاز برای درمان ریزش ابرو ها

استفاده از روغن کرچک:

توجه داشته باشید که استفاده از روغن کرچک برای افزایش رویش ابرو ها بسیار مناسب است و توصیه می شود که پیش از رفتن به تخت خواب مقداری از آن را با انگشت خود بر روی ابروها بمالید و تا صبح در همان وضعیت نگه دارید . به طور کلی این روغن برای افزایش سرعت رویش ابروها و رویش مجدد ابروهای ریخته بسیار مناسب است.

کاربرد روغن کرچک برای درمان ریزش ابروها

استفاده از شیر:

بهتر است بدانید که شیر نیز برای متوقف کردن ریزش بابرو ها مناسب خواهد بود و در واقع یک نوع تقویت کننده ابرو برای ریشه ها محسوب می شود. برای انجام این روش بایستی مقداری از آن را توسط پنبه بر روی ابروهای خود بمالید و اجازه دهید تا مدت ۱۰ دقیقه بر روی ابروها باقی بماند و سپس با آب ولرم بشویید. توجه داشته باشید که برای نتیجه گیری بهتر از این روش بایستی آن را هر روز انجام دهید تا تاثیر شگرف آن را بر روی ابروهای خود ببینید.

استفاده از شیر برای درمان ریختن ابروها

استفاده از وازلین:

توجه داشته باشید که وازلین دارای خاصیت مرطوب کنندگی است و برای افزایش ضخامت ابروها و درمان ریزش ابرو ها بسیار کاربردی خواهد بود. برای استفاده از این روش بایستی مقداری از آن را توسط یک برس بر روی ابروهای خود بزنید و پس از گذشت ۱۵ دقیقه آن را بشویید. اطمینان داشته باشید که پس از استفاده از این روش از مشکل ریزش ابرو راحت خواهید شد.

تاثیر وازلین بر بهبود وضعیت ابروها

استفاده از زرده تخم مرغ:

توصیه می شود که برای رویش مجدد ابروهای ریخته و درمان ریزش ابرو ها از زرده تخم مرغ استفاده نمایید زیرا این ماده برای پرپشت نمودن و برگرداندن موهای از دست رفته بسیار مناسب خواهد بود و برای استفاده از آن بایستی کمی از آن توسط پنبه بر روی ابروهای خود بمالید و اجازه دهید تا ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بر روی پوست باقی بماند و سپس آن را با آب سرد بشویید.

استفاده از ررده تخم مرغ برای درمان ریزش ابروها

استفاده از روغن زیتون:

بهتر است بدانید که روغن زیتون دارای خواص فراوانی است و می تواند در روند رویش مجدد ابروهای از دست رفته بسیار مفید عمل کند. برای استفاده از این روش تنها لازم است که یک شیشه روغن زیتون تهیه کنید و مقداری از آن را بر روی ابروهای خود بمالید و البته توصیه می شود که تنها بر روی قسمت های خالی و جاهایی که می خواهید مو رشد کند روغن استفاده کنید. پس از انجام این کار ابروها را با یک برس شانه بزنید و برای نتیجه گیری بهتر توصیه می شود که این کار را هر روز تکرار نمایید.

جلوگیری از ریزش ابرو ها با استفاده از روغن زیتون

نازک کاری ها را کنار بگذارید:

توجه داشته باشید که اغلب متخصصان زیبایی اعتقاد دارند که زیاد برداشتن ابروها با موچین می تواند به مرور ابروهای شما را بسیار کم کند و به همین خاطر اگر می خواهید که ابروهای گذشته خود را داشته باشید بایستی قبل از هر کاری استفاده از بند وموچین را کنار بگذارید و از کندن موها برای مدتی دست بکشید تا ابروها فرصتی برای رشد دوباره داشته باشند.

در چه مواقع باید به پزشک مراجعه کرد؟

در صورتی که ریزش ابرو را در خود مشاهده کردید به منظور بررسی علت بروز این مشکل می توانید به دکتر پوست و مو مراجعه نمایید و پزشک با بررسی علایم و همچنین تجویز آزمایش های مناسب راهکار های مناسبی را به منظور درمان این مشکل به شما ارائه می دهد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *