دسته ها
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹

مهاجرت به عمان چه شرایطی دارد و چطور باید اقدام کنیم؟

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۳ دی ۱۳۹۸
  • ۰

مهاجرت به عمان دارای شرایط خاص خود است افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند به منظور ارتقای شغلی و تحصیل و کار به این کشور می روند و با توجه به نوع هدفی که از مهاجرت خود دارند شرایط دریافت ویزای آن ها نیز متفاوت خواهد بود که در این مقاله به نحوه دریافت ویزای این کشور اشاره می کنیم.

همانطور که می دانید در کشور عمان حکومت پادشاهی برقرار است پایتخت این کشور شهر مسقط است و از نظر سیاسی دارای اهمیت بالایی است این منطقه به دلیل موقعیت جغرافیایی و سیاسی که دارد از وضعیت مطلوبی برخوردار است و از این رو هر ساله گردشگران زیادی به ویژه از ایران برای زندگی به این کشور می روند تا موقعیت شغلی و تحصیلی خود را در این کشور بالا ببرند. افرادی که به قصد پیشرفت به عمان می روند می توانند از شیوه های مختلفی برای این کار استفاده کنند.

خیلی از افراد از طریق تحصیل ویزای خود را دریافت و برخی دیگر نیز با همکاری کارفرمای عمانی خود اقدام به دریافت ویزا می کنند. از شیوه های دیگری که می توانید برای رفتن به عمان به سراغ آن ها بروید از طریق تولد نوزاد، ازدواج، پناهندگی و توریستی است که هر یک شیوه های خاص خود را برای دریافت ویزا خواهند داشت. با توجه به اینکه سرمایه گذاری این کشور در بخش های نفت است می توان شاهد پیشرفت های زیادی در این منطقه بود یکی از مزایایی که زندگی در عمان خواهد داشت پایین بودن سطح مالیات ها است از سویی بالا بودن حقوق ها و مزایا موجب جذب مهاجران زیادی در این کشور می شود.

اطلاعات دقیق درباره مهاجرت به عمان:

رضایتمندی افرادی که از طریق مهاجرت کاری به عمان سفر کرده اند در سطح بالایی قرار دارد هر چند که نوع تخصص و مهارت فرد برای زندگی کاری در عمان بسیار تعیین کننده است از سویی برخورداری این کشور از سطح مطلوب بهداست و خدمات درمانی از حسن های دیگر رفتن به این کشور محسوب می شود. تحصیل در این کشور نیز با وجود موسسه ها و آموزشگاه های معتبر رشد زیادی داشته است برای افرادی که از طریق سرمایه گذاری قصد سفر به عمان را دارند نیز می توان گفت که با وجود ساخت و سازهای وسیع در این کشور به راحتی می توان سرمایه گذاری های پر سود انجام داد. راهنمای دریافت ویزای کار عمان و مدارک مورد نیاز به شما گردشگران کمک می کند تا اطلاعات لازم در این زمینه را کس کنید.

مهاجرت کردن به عمان

روش های مهاجرت کردن به این کشور:

همانطور که اشاره شد برای دریافت اقامت کشور عمان می توانید از روش های مختلفی کمک بگیرید یکی از روش های متداولی که خیلی از افراد از طریق آن اقدام به دریافت ویزای خود می کنند اقدام از طریق کار است افرادی که از این روش استفاده می کنند می توانند به راحتی همسر و فرزندان خود را نیز همراه خود ببرند. داشتن وضعیت اقتصادی مطلوب برای این شیوه بسیار مهم است و باید مدرک noc برای انجام این کار داشته باشید. مورد بعدی که می توانید به سراغ آن بروید دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری است شما برای این منظور باید گردش مالی بالایی داشته باشید در مورد دیگر مهاجرت به عمان نیز می توانید از ویزای تحصیلی استفاده کنید ویزای تحصیلی یک ویزای موقت است و باید تمدید شود. نوع دیگر از ویزا، ویزای ازدواج است که فرد در صورتی که از سوی وزارتخانه ویزای او تایید شود می تواند آن را دریافت کند. اگر به قصد سفر به عمان تقاضای ویزا می دهید باید از نوع ویزای توریستی استفاده کنید نوع دیگر از ویزا نیز ویزای کارآفرینی است که نیاز به سرمایه گذاری فرد دارد.

۱- مهاجرت کاری:

افرادی که به قصد پیشرفت کاری به عمان می روند باید گواهینامه noc داشته باشند این گواهی نشان می دهد که فرد از سوی یک کارفرمای عمانی و مقامات آن تایید شده است و مشکلی برای اقامت ندارد. ویزای کار دو نوع استخدام و اقامت دارد افرادی که می خواهد در عان استخدام شوند و افرادی که می خواهند اقامت کنند و خانواده خود را همراه خود ببرند از این دو نوع ویزا باید استفاده کنند. در ویزای کاری کلیه فرایند و هزینه ها با کارفرما خواهد بود این ویزا دو سال اعتبار دارد و فرد می تواند مدارک هویتی لازم و گواهی نامه را جهت اخذ ویزا و برای رفتن به عمان ارائه دهد. شرایط و مراحل کار در عمان و میزان درآمد مشاغل مختلف در این کشور را می توانید به شکل گسترده تر و مفیدتر در لینک مشخص شده مطالعه کنید.

نحوه مهاجرت به عمان

۲- مهاجرت سرمایه گذاری:

در این نوع از ویزا به تمامی مالکان در عمان اجازه داده می شود تا اقامت کامل در این کشور داشته باشند ۱۵۰۰۰۰ ریال سرمایه ابتدایی برای سرمایه گذاری در این کشور است با توجه به اینکه وزارت مالی این کشور سعی دارد تا حداقل سرمایه گذاری در این کشور را حذف کند و از این طریق سرمایه گذاران بیشتری را جذب نماید. کارآفرینی شیوه ای دیگر از سرمایه گذاری در عمان است برای اینکه بتوانید کارآفرینی کنید در این کشور باید شرکت خود را به ثبت برسانید و به سراغ حداقل های مالیاتی و معافیت ها بروید تا هزینه های شما کمتر شود.

۳- مهاجرت ازدواج:

راه دیگر برای مهاجرت به عمان دریافت ویزا از طریق ازدواج با زن یا مرد عمانی است قوانین جدیدی که در این زمینه ایجاد شده است امکان هر نوع تقلب در این زمینه را کاهش می دهد موافقت دریافت این ویزا باید ابتدا از طریق وزاتخانه تایید شود و شما باید خداقل ده سال زندگی مشترک داشته باشید بررسی وضعیت شغلی، صلاحیت رفتاری، نداشتن پرونده قضایی و … از شرایط اساسی برای انجام این کار است.

مدارک لازم برای مهاجرت به کشور عمان

۴- مهاجرت تولد:

پدر و مادری که فرزند خود را در عمان به دنیا می آورند با دریافت تابعیت فرزند می توانند تابعیت این کشور را نیز دریافت کنند در این روش می توانید فرزند خواندگی یک کودک عمانی را نیز بر عهده بگیرید و از این طریق نیز می توانید به عمان بروید.

۵- مهاجرت پناهندگی:

برخی از افراد که شرایط کافی را برای مهاجرت به عمان ندارند از طریق پناهندگی اقدام می کنند پناهندگی فرایندی طولانی دارد که از طریق مذهبی و سیاسی صورت می گیرد این شیوه سختی های خود را دارد و کمتر فردی به سراغ آن می رود.

مهاجرت تحصیلی به عمان

چگونه می توانیم ویزای عمان را دریافت کنیم؟ برای این کار باید ابدا نوع هدف خود از رفتن به عمان را مشخص کنید و با ارائه مدارک لازم به سفارتخانه فرایند کار خود را انجام دهید همچنین برای کسب اطلاع بیشتر می توانید به لینک مراجعه کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.