دسته ها
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

بررسی میتسوبیشی لنسر و مشخصات فنی این ژاپنی خوش نام

  • رسول پنق
  • ۱۴ شهریور ۱۳۹۹
  • ۰

میتسوبیشی لنسر همانطر که از نام آن پیداست ساخت شرکت ژاپنی میتسوببیشی است. این خودرو با طراحی سبک سامورایی که دارد ژاپنی بودن خودش را اثبات می کند. ما در این بخش با بررسی میتسوبیشی لنسر قصد داریم این خودرو را به شما معرفی کنیم.

میتسوبیشی لنسر یک خودروی سدان اسپرت است. خودروی میتسوبیشی لنسر یک خودرویی خانوادگی، اسپرت و لوکس است. این خودرو توسط نمایندگی شرکت کیتسوبیششی در ایران یعنی آرین موتور وارد ایران می شود. در بررسی میتسوبیشی لنسر ، تنها دو نمونه از این خودرو وارد ایران می شود که این نمونه ها، نمونه ۱۶۰۰ سی سی و ۱۸۰۰ سی سی است که مدل ۱۸۰۰ سی سی آن طرفداران بیشتری دارد.

بررسی خودروی میتسوبیشی لنسر

شرکت میتسوبیشی یک شرکت ژاپنی است که نمایندگی این شرکت در ایران آرین موتور است. خودروی میتسوبیشی لنسر یک خودروی اسپرت، لوکس و در عین حال خانوادگی است که توسط این شرکت یعنی میتسوبیشی تولید می شود.

بررسی میتسوبیشی لنسر و ویژگی های آن

بررسی طراحی و نمای ظاهری

در نمای جلویی میتسوبیشی لنسر به صورت انحنایی طراحی شده است که حالتی اسپرت به این خودرو داده است. ساز این چراغ ها نسبت به بدنه خودرو کوچک است و حجم کمی از قسمت جلویی را اشغال می کند. سپر این خودرو نیز طراحی آنچنانی ندارد و همچنین این قسمت با طرح لانه زنبوری از جنس پلاستیک ساخته شده است.

نمای ظاهری خودرو لنسر

در طرفین سپر نیز چراغ های LED و روشنایی در روز قرار دارند که با طرح قوس دار خود جذابیت این قسمت از خودزو را ببیشتر کرده است. در نمای جانبی این خودرو اولین چیزی که جلب توجه می کند لاستیک های بزرگ و رینگ های ۱۸ اینچی است. همچنین یک خط با طراحی و جذابیت خاصی که دارد از زیر صندوق عقب تا نزدیکی چراغ های جلو شده است. در نمای عقب این خودرو طراحی  خاصی دیده نمی شود و ساده طراحی شده است. همچنین در این قسمت فضایی برای گذاشتن پلاک نیز در نظر گرفته نشده است.

نمای پشتی میتسوبیشی لنسر

در نمای پشتی این خودرو علاوه بر لوگوی میتسوبیشی یک نوار چراغ LED وجود دارد که در هنگام ترمز گیری روشن خواهد شد. همچنین سپر این بخش بزرگ و یک تکه است و طراحی خوب و جذابی ندارد. در کل در بررسی میتسوبیشی لنسر ، نمای پشتی این خودرو از طراحی خوب و جذابی برخوردار نیست و ساده و همچنین قدیمی به نظر می رسد. طول این خودرو ۴۵۷۰ میلیمتر، عرض ۱۷۶۰ میلیمتر و ارتفاع آن ۱۴۹۰ میلیمتر است.

طراحی بخش داخلی

در بررسی نمای داخلی میتسوبیشی لنسر ، در بخش کنسول میانی این فضا یک نمایشگر لمسی ۶.۴ اینچی وجود دارد. ترکیب کلی داشبورد جذابیت خاصی دارد و از طراحی خوبی نیز برخوردار است. فرمان این خودرو هرچند از جنس چرم طبیعی نیست اما با چسبندگی که به دست راننده دارد مانند چرم طبیعی عمل می کند. در پشت این فرمان پنل های سیلندری وجود دارد که تعویض دنده را راحت تر میکند و حس اسپرت بودن میتسوبیشی لنسر را به سرنشینان القا می کند. کلید های متعددی در فرمان این خودرو درج شده است که کارهای کنترلی را راحت تر خواهند کرد.

بررسی بخش داخلی میتسوبیشی لنسر

طراحی و فرم صندلی ها میتسوبیشی لنسر نسبتا قابل قبول است و سرنشینان جلو می توانند به راحتی بنشینند اما در مورد سرنشینان عقب نمی توان این موضوع را گفت زیرا با عقب کشیدن صندلی های جلو فضای ناچیزی برای سرنشینان عقب برای نشستن باقی خواهد ماند و صندلی به پاها برخورد خواهد کرد. همچنین با قابلیت جمع شوندگی که صندلی های عقب این خودرو دارد می توان بار بیشتری در این خودرو گذاشت و بخش بار این خودرو را افزایش داد. فضای بار صندوق عقب در میتسوبیشی لنسر ۳۴۸ لیتر است که فضای کمی برای این خودرو خانوادگی و اسپرت است.

بخش فنی

خودروی میتسوببیشی لنسر با چند نوع موتور به بازار ارائه می شود که یک نمونه ۱۶۰۰ سی سی با جعبه دنده دستی و نوع دیگر با موتور ۱۸۰۰ سی سی با جعبه دنده اتوماتیک ارائه می شود. در نمونه ۱۶۰۰ سی سی این خودرو نهایت نیرویی که این موتور به خودرو می دهد ۱۱۷ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه است همچنین گشتاور این خودرو با موتور ۱۶۰۰ سی سی ۱۵۴ نیوتون بر متر است که در زمان ۱۴ ثانیه سرعت آن از صفر به صد کیلومتر می رسد. نهایت سرعت میتسوبیشی لنسر با این نوع موتور ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت است.

لنسر و مشخصات فنی این خودروی ژاپنی

در مدل ۱۸۰۰ سی سی این خودرو، نهایت نیرویی که به خودرو می دهد ۱۴۰ اسب بخار و گشتاور ۱۷۶ نیوتون بر متر است. همچنین با وجود اینکه این مدل خودرو با جعبه دنده اتوماتیم CVT ارائه می شود شتاب گیری چندان خوببی ندارد. شتابی که میتسوبیشی لنسر با این نوع متور به خود میگیرد ۱۳ ثانیه در صفر تا صد کیلومتر است. همچنین نهایت سرعت فرق چندانی با نمونه  ۱۶۰۰ سی سی ندارد  و سرعت نهایی به ۱۹۵ کیلومتر در ساعت می رسد.

بررسی ایمنی

در بررسی میتسوبیشی لنسر از لحاظ ایمنی که توسط موسسه بزرگ Euro NCAP بررسی شده است.، این خودرو نمره ۵ ستاره ایمنی را برای خود دریافت کرده است. همچنین در بررسی میتسوبیشی لنسر از جمله امکانات رفاهی که این خودرو دارد می توان به ۷ کیسه‌ی هوای ایمنی که شامل ۲ ایربگ دو مرحله‌ای برای راننده و سرنشین جلو، ۲ ایربگ جانبی، ۲ ایربگ پرده‌ای و یک ایربگ زانویی راننده است و کمربندهای ایمنی ۳ نقطه ‌ای برای سرنشین‌‌های جلو و عقب همراه با پیش‌کشنده برای سرنشین‌های جلو هستند اشاره کرد. این خودرو همچنین با سیستم ضد سرقت ایموبلایزر، سیستم ترمز ضد قفل، کنترل فعال پایداری، کنترل کشش، سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز و ترمز کمکی ارائه می‌شود.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.