دسته ها
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹

دخالت مادر زن در زندگی و مشکلاتی که ایجاد خواهد کرد

  • سحر هودانلویی
  • 3 ژانویه 2020
  • ۰

زوجین جوان به دلیل پیدا کردن استقلال تازه در اول زندگی ممکن است تحت مراقبت هایی از سوی بزرگتر ها باشند که زمینه ساز مشکلاتی برای آن ها شود. دخالت مادر زن و سایر بزرگتر ها امری طبیعی و دلسوزانه است که می توان با مشخص کردن حد مرز از شدت این دخالت ها کاست.

خیلی از آقایان نسبت به دخالت مادرزن در زندگی خود گله مند هستند و از اینکه تمام اسرار آن ها به او منتقل می شود و باعث نظر دهی و دخالت های او می شود ناراحت هستند. باید گفت که شما قادر به تغییر طرز تفکر مادرزن خود در طول زندگی اش نیستید، تنها کاری که شما قادر به انجام آن هستید آموختن سیاست و ترفندهایی است که ما در آموختن آن ها به شما کمک می کنیم.

پیشبرد رابطه ای صمیمانه با مادر زن

رابطه داماد و مادر زن

از نظر برخی از انسان ها رابطه مادر زن با داماد بهتر از رابطه عروس و مادر شوهر است. به طور کلی اگر معیار اخلاق و رفتار را فاکتور بگیریم می توان گفت رابطه مادر زن و داماد به دلیل تفاوت در جنسیت بهتر است. این رابطه زمانی بر هم می ریزد و خراب می شود که مادر زن به طور مستقیم سعی بر دخالت در کار دختر و همسر خود داشته باشد. تنها عده ای از این مادر زن ها به دلیل دارا بودن اخلاق خاص سعی بر دخالت در زندگی دختر خود دارند.

  • برخی از مادران به دلیل حسادتی که در خود و نسبت به دختر خود دارند نمی توانند با خود در این موضوع کنار بیایند که دختری که تا دیروز تحت سلطه خودشان بوده حال به مرد دیگری تکیه کرده و تمام کار های خود را برای او بازگو می کند.
  • برخی دیگر از مادرها به دلیل شرایط روحی خاص خود همواره سعی می کنند تا دخترشان را به خود وابسته نگه دارند تا از تمام مشکلات زندگی او نیز با خبر شوند. این نوع مادرها به دختر خود اجازه پی بردن به مشکل و اصلاح نمی دهند و همواره سعی بر دخالت در زندگی دخترانشان دارند.
  • دخالت مادر زن؛ در برخی مواقع به دلیل دلسوزی بسیار است که نمی توانند استقلال زوج جوان را درک کنند و همواره سعی بر حل مشکل آن ها دارند.

چگونه مانع دخالت مادر زن در زندگی شویم؟

دخالت مادر زن در زندگی زوجین تازه

۱- نگرش خود را مثبت کنید و همواره با سایرین همدل باشید:

در جامعه امروزی نگرش درستی نسبت به مادر زن و مادر شوهر وجود ندارد. وجود این تلقین ها خود می تواند مشکل ساز در رابطه تان با همسرتان شود، گاه بدون هیچ دخالتی از سوی بزرگان و تنها با مشکلات شخصی زوجین حرفی پیش می آید که تنها از تلقین های شده منشا می گیرد و باعث وجود چالش هایی در زندگی می شود که دیگران و دخالت مادر زن در زندگی را عامل این مشکلات می دانیم. همواره سعی کنید مثبت نگر باشید و جنبه های مثبت زندگی خود را پررنگ کنید برای مثال اگر روزی مادر زنتان به شما برای رستوران رفتن های پی در پی هشدار داد، به جای ایجاد مشکل به جنبه دیگری ک سعی به هدایت شما در پس انداز پول دارد نگاه کنید

۲- زمان هایی نه ببینید و نه بشنوید:

برای برخی جوان ها وقتی جمله ببینید و به روی خود نیاورید به کار می بریم به سرعت در مقابل ما جبهه و سعی بر دفاع از خود می کنند. آن ها فکر می کنند با گرفتن مچ طرف مقابل و یا دادن جوابی بزرگ تر از حرفشان خود را بزرگ و زرنگ تر نشان می دهند. توصیه می کنیم که شما از آن دسته افراد نباشید سعی کنید برخی چیزها را در دل خود نگه دارید و از بازگو آن ها جلو گیری کنید. آن موقع است که متوجه می شوید با سکوت و حفظ احترام خود را صبور تر نشان داده اید.

۳- با گفتن چشم کار خود را انجام دهید:

گاهی دخالت اطرافیان به حدی زیاد است که نمی توان خود را به نشنیدن زد، آن ها آنقدر اصرار بر تصمیم خود می کنند تا شما این کار را انجام دهید. ما به شما توصیه می کنیم از میان بد و بدتر، بد را انتخاب کنید و خود را رها کنید. شما می توانید در ظاهر حرف آن هارا تایید کنید و بعد ایده خود را انجام دهید. شاید این کار غیر صادقانه به نظر بیاید اما باور کنید که بهتر کار همین است شما می توانید به طور آزمایشی کار آن ها را انجام دهید و بعد اگر مطابق میل خود و همسرتان نبود آن را تغییر دهید و مطابق خواسته خود عمل کنید.

۴- همسر خود را مقصر ندانید:

گاهی اوقات با دخالت مادر زن، یا سایر اطرافیان میان زوجین دعوا و کشمکش هایی به وجود می آید که هریک دیگری را مقصر این امر می داند. بهتر است که خطای دیگران را پای همسر خود ننویسید و سعی کنید با حرف زدن قبل از گرفتن هر تصمیمی مشکل را حل کنید.

کنار آمدن با حرف بزرگتر ها در زندگی و اهمیت ندادن به آن

۵- فراموش نکنید مادر زن شما مادر خود شماست:

مادر همسر شما کسی است که شریک زندگیتان را به دنیا آورده و برای سال های طولانی از او مراقبت کرده و قرار است در چند سال آینده مادر بزرگ فرزندان شما نیز شود پس از  کنار گذاشتن مادر های خود به طور جدی اجتناب کنید چون پیوند عاطفی محکم هر فردی با مادرش شکل می گیرد. به دختران جوان توصیه می کنیم که حد الامکان وابستگی خود را با مادرشان کمتر کنند و حد و مرز برای زندگی خود قرار دهند به طوری که نه مادر شما ناراحت شود و نه باعث رنجش همسرتان شود.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.