دسته ها
سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

لاغری با طب سنتی روشی مناسب برای سوزاندن چربی

 • فاطمه فلاح
 • ۲ تیر ۱۴۰۰
 • ۰

در طب سنتی روش های زیادی برای کاهش وزن و سوزاندن چربی وجود دارد. لاغری با طب سنتی بدون عارضه است چرا که استفاده از دمنوش های گیاهی هیچ خطر و عوارضی به دنبال نخواهند داشت.

کاهش وزن دغدغه بسیاری از مردم است و به این خاطر از روش ها و داروهای مختلف زیادی هم استفاده می شود. در طب سنتی روش های زیادی برای سوزاندن چربی وجود دارد. در این مقاله به روش های سنتی برای سوزاندن چربی و لاغری با طب سنتی می پردازیم.

در میان روش های اصولی و غیر اصولی و انواع رژیم های مختلف برای لاغر شدن، طب سنتی حرف هایی برای گفتن دارد که بسیار شنیدنی است. کاهش وزن با طب سنتی بدون عارضه است، دلیلش این است که استفاده از گیاهان داروئی هیچ خطر و عوارضی به دنبال نخواهد داشت.

لاغری با طب سنتی

سوزاندن چربی و لاغری با طب سنتی

در طب سنتی افراد از نظر مزاج به چهار دسته تقسیم می شوند. هر کدام از این چهار دسته خصوصیات و ویژگی های بدنی خاصی دارند. دو دسته از این چهار دسته مستعد چاقی هستند این چهار دسته عبارتند از:

 • افرادسوداوی مزاج
 • افراد بلغمی مزاج
 • افراد دموی مزاج
 • افراد صفراوی مزاج

در توضیحات بالا گفتیم دو دسته از افراد، استعداد چاقی دارند. افراد با مزاج دموی بلغمی، مزاج دموی، گرم و تر و مزاج بلغم، سرد و تر است. ویژگی مشترک بین این افراد تر بودن بدن آن ها است که باعث چاقی می شود. تر بودن در اصل به میزان رطوبت بدن بستگی دارد و هر چقدر بدن افراد بیشتر به سمت تر بودن تمایل داشته باشد، بیشتر مستعد چاقی هستند. اما نکته ای که در این دو دسته از افراد متفاوت است شکل چاقی آن ها است. چاقی افراد دموی، چاقی عضله ای است یعنی چاقی شبیه به ورزشکاران تنومند، اما چاقی در افراد بلغمی مزاج، وجود چربی های اضافه است. افرادی که می خواهند کاهش وزن با طب سنتی را تجربه کنند، باید اصول رفتاری در غذا خوردن را رعایت کنند.

 • بلیط کیش
 • قاصدک 24

جویدن درست غذا

وقتی غذا به درستی جویده نشود، می توان این را گفت که شخص غذا را بلعیده است. در چنین شرایطی، معده و بدن افراد نمی تواند پر بودن شکم را درک کرده و هم چنان میل به خوردن غذا دارد. اگر می خواهید لاغر شوید، باید غذایتان را درست و آهسته بجوید.

 درمان کم کاری تیروئید

افرادی که مشکل چاقی دارند دارای کبد چرب هستند، کبد چرب عامل به وجود آمدن بسیاری از مشکلات در غده های مختلف بدن به خصوص تیروئید می باشد. کم کاری غده تیروئید باعث چاقی می شود و کاهش وزن برای این افراد مشکل تر از سایر افراد است.

حذف و کاهش استرس

در میان افرادی که برای لاغری با طب سنتی مراجعه می کنند، یک عامل دیده می شود و آن هم استرس است. استرس باعث ترشح هورمون کورتیزول در خون می شود و ترشح این هورمون به تجمع چربی ها در بدن و در نهایت چاقی منجر می شود. بسیاری از افراد در هنگام استرس، غذای بیشتری مصرف می کنند که همین علت باعث تشدید چاقی در افراد می شود.

منع مصرف مواد غذایی سفید رنگ

اگر شما بلغمی مزاج هستید و به لاغری با طب سنتی روی آورده اید. مواد غذایی که به رنگ سفید هستند را از برنامه غذایی خود حذف کنید. این دسته شامل:

 • قند به جای استفاده از قند می توانید از کشمش و مویز استفاده کنید.
 • شکر، به جای مصرف شکر بهتر است از شکر قهوه ای استفاده کنید.
 • ماست
 • فالوده
 • شیر پرچرب
 • دوغ
 • برنج
 • نان با آرد سفید که به جای آن از نان سنگک استفاده کنید.

کاهش وزن به شیوه طب سنتی

کاهش وزن با دمنوش های گیاهی

دمنوش های گیاهی، علاوه بر داشتن طعمی لذت بخش، خواص بسیار زیادی نیز دارند. در ادامه دمنوش های بسیار خوش طعم و موفق در زمینه لاغری را معرفی می کنیم.

۱. دمنوش مریم گلی:

مریم گلی گیاهی است که طبعی گرم و خشک دارد و یک آرام بخش قوی شناخته می شود. ذهن و بدن را آرام می کند و با استرس مقابله می کند. برگ های مریم گلی برای سوء هاضمه، نفخ معده، درد شکم بسیار مفید است. این دمنوش آنتی اکسیدان زیادی دارد و می تواند به پاکسازی بدن کمک کند. این دمنوش کمک زیادی به کاهش وزن با طب سنتی می کند و اثر زیادی بر روی کاهش وزن دارد. شما می توانید دم نوش مریم گلی را به همراه عسل و لیمو ترش نوش جان کنید.

مزایای استفاده از دمنوش مریم گلی برای کاهش وزن

۲. دمنوش زنجبیل:

زنجبیل طعم گرمی دارد و سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. این گیاه باعث جذب بهتر مواد مغذی می شود و حرکات معده و روده را آسان می کند. زمانی که اشتهایتان زیاد است، زنجبیل اشتهای کاذب شما را کنترل می کند. شما می توانید از زنجبیل تازه در غذاها و چای خود استفاده کنید.

 مزایای مصرف زنجبیل برای سلامتی

۳. دمنوش گل محمدی:

زمانی که رژیم غذایی گل محمدی را شروع کرده اید بدن شما آب زیادی از دست می دهد و برای جبران باید آب بیشتری بنوشید. دیورتیک موجود در گل محمدی باعث می شود کلیه ها مقدار بیشتری سدیم را از بدن خارج کنند و بدن را سم زدایی می کند. در کنار رژیم و ورزش این دمنوش، روند رسیدن به نتیجه دلخواه را آسان تر می کند‌.

دمنوش گل محمدی و مزایای استفاده از آن

۴. دمنوش زرشک:

دمنوش زرشک باعث افزایش چربی در بدن می شود. شما می توانید در کنار یک رژیم غذایی مناسب از این دمنوش استفاده کنید تا زودتر به وزن ایده آل خود برسید.

اغری با طب سنتی با استفاده از دمنوش زرشک

۵. دمنوش بابونه:

استرس و اضطراب از عوامل مهم بی خوابی محسوب می شوند. خواب نامنظم باعث افزایش وزن می شود. دمنوش بابونه  آنتی اکسیدان قوی برای دفع چربی ها و بافت مرده دارد و آرام بخش قوی محسوب می شود. بابونه سرعت افزایش قند خون بعد از غذا را کاهش می دهد که در کنترل اشتها موثر است. استفاده از دمنوش بابونه در کنار یک رژیم مناسب، به طور موثر باعث چربی سوزی می شود و تناسب اندام  شما را افزایش می دهد.

خواص چای بابونه برای سلامتی

۶. دمنوش چای ترش:

به خاطر بسپارید که چای ترش دارای انواع آنتی اکسیدان است و تاثیر فراوانی بر روی دفع چربی ها، بافت های مرده و آسیب دیده دارد. سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و باعث سرعت بخشیدن به دفع غذای مصرفی می شود.و جذب کربوهیدرات را کاهش می دهد.

دمنوش چای ترش، مناسب کاهش وزن

۷. دمنوش اسطوخودوس:

برای کاهش وزن با طب سنتی، گیاه اسطوخودوس موثر است. این گیاه برای درمان فشار خون بالا، دیابت و بی خوابی نیز کاربرد دارد. آنتی اکسیدان بالای این گیاه به سم زدایی روده ها کمک می کند. در کنار یک برنامه غذایی سالم، مصرف دمنوش اسطوخودوس باعث کاهش وزن می شود.

مزایای مصرف دمنوش اسطوخودوس برای سلامتی کاهش وزن

۸. دمنوش رازیانه:

دمنوش رازیانه سرعت سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. باعث می شود کالری دریافتی شما سریع تر مصرف شود و انرژی حاصل از آن به چربی سوزی کمک می کند. مصرف این دمنوش احساس گرسنگی  را تا حد زیادی کاهش می دهد. شما می توانید در کنار یک برنامه غذایی منظم از این داروی گیاهی برای کاهش وزن با طب سنتی اقدام کنید.

درمان چاقی به شیوه طب سنتی

۹. دمنوش دارچین:

هر فنجان چای دارچین تنها دو کالری دارد. دارچین قند خون را کنترل می کند و سطح خون را ثابت نگه می دارد. سطح قند خون ثابت باعث کنترل هوس های غذایی غذایی نیز می شود. لاغری با طب سنتی با استفاده از دمنوش دارچین می تواند بسیار موثر باشد.

لاغری با طب سنتی با مصرف جای دارچین

۱۰. دمنوش زردچوبه:

زردچوبه چربی سوزی بدن را بالا برده و باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شود. علاوه بر این سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.با مصرف دمنوش زردچوبه  و داشتن یک رژیم غذایی مناسب می توانید وزن خود را کاهش دهید.

استفاده از دمنوش های گیاهی برای کاهش وزن

۱۱. دمنوش به لیمو:

به لیمو خواص دارویی زیادی دارد. ریزه خواری را کاهش می دهد. و نقش زیادی در چربی سوزی دارد و به تجزیه چربی ها در دستگاه گوارش کمک می کند. مشکلات معده و سوء هاضمه را برطرف می کند و اشتها را تنظیم می کند. مصرف این دمنوش علاوه بر کنترل اشتها در تقویت عضلات هم موثر است.

مصرف دمنوش به لیمو برای کاهش وزن

۱۲. دمنوش گزنه:

گزنه به سبب غذا رسانی عمیق به سلول ها، کاهش میل به غذا باعث سم زدایی بدن می شود. دمنوش گزنه برای کاهش اشتها موثر است.این دمنوش سرشار از مواد مغذی مانند ویتامین C، ویتامین E، آهن و پتاسیم است. دمنوش گزنه علاوه بر سوزاندن چربی، بی حوصلگی و بدخلقی را نیز برطرف می کند.

لاغری با طب سنتی با مصرف چای گزنه

توصیه های دیگر جهت کاهش وزن

در کنار رژیم برنامه غذایی منظم، ورزش را فراموش نکنید. در حد مقدور پیاده روی کنید. از سکون و بی تحرکی بپرهیزید. بعد از فعالیت بدنی غذا نخورید و غذا خوردن را به زمانی که حرارت بدنتان کاهش یافت موکول کنید. ورزش، در بدن حرارتی مانند حرارت غریزی ایجاد می کند و همین علت روش مفیدی برای تحلیل و از بردن رطوبت می باشد.به یاد داشته باشید بعد از فعالیت بدنی غذا نخورید و غذا خوردن را به زمانی که حرارت بدنتان کاهش یافت موکول کنید.

همانگونه با روش های کاهش وزن با طب سنتی آشنا شدید برای رژیم لاغری برزیلی و رژیم لاغری ذهنی برای چاقی می توانید از مطالب مفید آرگا دیدن فرمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.