دسته ها
یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱

عوارض لیپوساکشن و خطراتی که این جراحی زیبایی به همراه دارد

 • مریم صبوری
 • ۱۸ آبان ۱۳۹۸
 • ۰

عوارض لیپوساکشن بسیار است که در این مطلب بیشتر برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد با مجله آرگا همراه ما باشید.

لیپوساکشن یک عمل زیبایی در خصوص درآوردن توده های چربی که افراد چاق را جراحی خواهند کرد. liposuction (لیپوساکشن) این جراحی با روش کونولای متصل به پمپ تخلیه می باشد که همراه خود عوارضی زیاد دارد. این روش خوبی برای جراحی چاقی نمی باشد و فقط برای افرادی که وزن مناسبی دارند ولی در نقاطی از بدنشان چاق است خوب می باشد. در همین حال به عوارض لیپوساکشن در این مقاله می پردازیم با ما همراه باشید.

عمل لیپوساکشن

 • چکاد بام
 • تصفیه آب خانگی

لیپوساکشن (liposution)

نام دیگر لیپوساکشن لیپوپلاستی می باشد که نوعی جراحی زیبایی برای لاغری محسوب می شود. این عمل جراحی سبب کشیدن و باز شدن چربی و پوست از بدن می شود. این جراحی بر اقسام نقاط بدن مانند: شکم، ران، باسن، چانه، گردن، بازو، ساق پا و … انجام می گیرد. لیپوساکشن یا (چربی کشی) دارای عوارضی می باشد که در ادامه مطلب با عوارض لیپوساکشن آشنا خواهید شد.

نکاتی درباره لیپوساکشن

خطرات و عوارض لیپوساکشن

هر عمل و جراحی خطراتی مثل: خونریزی، عفونت، مضرات بی حسی می باشند که عوارض دیگر آن التهاب تا شش ماه، کبودی تا چند هفته، لختگی خون یا (ترومبوفلبیت)، بی نظمی ساختار که همان ضعیف بودن پوست و قابل ارتجاع و کششی نبودن، عفونت که منتهی به زخم می شود، بی حسی که نقطه جراحی شده تا چند وقت بی حس می ماند. مرگ در صورت بیهوشی، سوراخی برخی از اندام داخلی، مشکل در ریه که مایع در ریه تجمع می یابد، مشکل قلب و کلیوی که بر اثر تغییر در تزریق مایع به بدن می شود، آمبولی ریوی در این صورت چربی وارد رگ های خونی شده و راه گردش خون را مسدود می کند. سوختگی پوست که بر اثر حرکت دستگاه کانولا پوست یا عصب تحریک می شوند. آلرژیدر صورتی اتفاق می افتد که بیمار به دارو آلرژی داشته باشد. پس در نتیجه باید با پزشک خود در این موارد صحبت کرد و از عوارض لیپوساکشن با خبر شوند.

عوارض جراحی لیپوساکشن

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

بررسی جراحی لیپوساکشن

این افراد وزن کمی دارند ولی می خواهند قسمتی از بدن را که چاق است را عمل کنند و به زیبایی برسانند که با انجام جراحی لیپوساکشن این عمل صورت می گیرد و به طور کلی برای کاهش وزن مناسب نمی باشد و فقط برای اشخاصی که می خواهند بدنی زیبا رو تقویت کنند است. اگر برخی از افراد زندگی سالمی نداشته باشند خطر در چربی سلول ها وجود خواهد داشت. اگر چربی بیش از اندازه برداشته شود امکان وجود دارد که در پوست تورفتگی و ناهنجاری صورت بگیرد.

نکات کاربردی در جراحی لیپوساکشن

افراد چاق می توانند با تغذیه مناسب و ورزش منظم و تغییر در سبک زندگی خود نتیجه خوبی در رابطه با ظاهر و بدنی خوب به دست آورند. زمانی که فرد از این موارد نتیجه نگرفت آن زمان مناسبی برای لیپوساکشن می باشد. لیپوساکشن تعداد سلول های چرب را کاهش می دهد. این عمل جراحی برای افراد بالای ۱۸ سال و افرادی که سلامت کامل دارند می توانند انجام دهند و اشخاصی که دچار بیماری عروقی و دیابت و مشگل در گردش خون و یا سیستم دفاعی ضعیفی دارند نباید لیپوساکشن انجام دهند و بسیار مضر می باشد.

خطرات لیپوساکشن

عوارض لیپوساکشن در دراز مدت

عوارض لیپوساکشن دراز مدت این جراحی که بر سلول های چربی تاثیر دارد و منطقه مورد هدف را چربی هایش را حذف می کند می تواند در دراز مدت چربی های عمیق تری زیر پوست به خود جذب کند که مشکل در قلب و کبد به وجود می آورد و همینطور باعث سوزش و تورفتگی خواهد شد.

موارد منع در لیپوساکشن

چه افرادی نباید جراحی لیپوساکشن کنند؟

 • افرادی که فشار خون بالا دارند.
 • اشخاصی که مبتلا به دیابت هستند.
 • افراد چاقی که درد کمر و ستون فقرات و درد استخوان دارند.
 • اشخاصی که سنی بالغ بر ۴۰ سال دارند.
 • افرادی که در سیستم گوارشی و غدد کم کاری تیروئید مشکل دارند.
 • اشخاص مبتلا به فشارخون و دیابت باید از این عمل صرف نظر کنند.

خرسندیم که در مجله آرگا با عنوان عوارض لیپوساکشن و خطراتی که این جراحی زیبایی به همراه دارد ما را دنبال کردید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.