دسته ها
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳

تله پاتی یا دور آگاهی چیست؟ و چگونه می توان به آن دست یافت؟

  • مهتاب علی پناه
  • ۲۱ مرداد ۱۳۹۸
  • ۰

یکی از قدرت های مغز انسان برقراری ارتباط بین دو ذهن می باشد که تله پاتی نام دارد، در این مقاله شما را با این موضوع بیشتر آشنا خواهیم کرد.

مغز دارای قدرت های زیادی می باشد که دور آگاهی یا تله پاتی، یکی از قدرت های آن به شمار می آید، بیشتر افراد این برقراری ارتباط بین دو ذهن را تجربه کرده اند به عنوان مثال شاید برایتان پیش آمده است که به یک نفر که از او بی خبر هستید فکر می کنید و ناگهان آن فرد به شما تلفن می کند و یا زمانی که دو نفر کنار هم هستند بعضی وقت ها یک چیز را در یک لحظه به هم می گویند که در واقع این اتفاق به صورت خود به خودی ایجاد می شود.

پدیده تله پاتی

 تله پاتی چیست ؟

در قرن ها پیش نیز بشر با این پدیده ذهنی مواجهه شده است و آن را به عنوان یک استعداد ذاتی می دانستند اما در سال ۱۸۸۲ برای اولین بار فردریک فرانسوی با تعریف واژه ی تله پاتی این مفهوم را به دایره واژگان اضافه کرد، این واژه در حقیقت ریشه یونانی دارد و شرط اصلی دور آگاهی تنها به کار گیری ذهن و فکر می باشد از شاخصه های  دور آگاهی نبودن هیچ محدودیتی در مسافت بین دو نفر می باشد این برقراری ارتباط ذهنی بین دو فرد به رد و بدل شدن افکار محدود می شود و ممکن است حس دلشوره و یا هر حس دیگری بتوان از یک ذهن به ذهن دیگر منتقل کرد.

روش های به دست آوردن دور آگاهی

حالا که با دور آگاهی آشنا شده اید حتما این سوال در ذهنتان پیش می آید که این نوع برقراری ارتباط بین دو ذهن اکتسابی است و یا ارثی می باشد که در این مورد محققان پاسخ می دهند که تله پاتی؛ قدرتی می باشد که بدون داشتن پیش آگاهی و به صورت ناخودآگاه در ذهن فرد ایجاد می شود و هم می توان آن را با روش هایی که در ادامه با آن آشنا می شوید کسب کنید.

برقراری ارتباط بین دو ذهن

ایمان داشتن

در این روند باید فرد فرستنده و گیرنده هر دو به تله پاتی اعتقاد داشته باشند زیرا ذهن های شکاک می تواند به فکر و انرژی های ظریف که در واقع ابزار اصلی دور آگاهی می باشد آسیب برساند.

صبور بودن

از دیگر روش های به دست آوردن دور آگاهی باید به خاطر داشته باشید که این یک علم دقیقی نیست و این کار نیاز به تمرینات کامل دارد به همین دلیل به منظور رسیدن به پدیده تله پاتی، باید صبور باشید و مدت طولانی بر ذهن تان تمرکز داشته باشید و این توانایی را تمرین کنید.

راز های کشف دو هم اندیشی

  •  آرون گروپس

 انتخاب شریک درست

از دیگر روش های به دست آوردن تله پاتی، انتخاب شریک درستی می باشد بنابراین فردی را انتخاب کنید که آمادگی کامل برای تمرین را داشته باشد و مانند شما مشتاق این پدیده باشد و بهتر است که شخص از نزدیکان شما باشد که خاطرات مشابهی با هم داشته باشید.

درک نقش ها

به منظور رسیدن به دور آگاهی باید تصمیم بگیرید که چه کسی نقش فرستنده و چه کسی نقش گیرنده را ایفا کند، گیرنده باید ذهن خود را به منظور دریافت پیام در آرامش نگه دارد و فرستنده باید تمرکز و توجه دقیقی بر ارسال پیام داشته باشد.

روش های به دست آوردن دور آگاهی

 آمادگی ذهن، بدن و روح

باید اطمینان حاصل کنید که کسی یا چیزی تمرکز و آرامش شما را به هم نمی زند که در واقع کلید اولیه این راه شروع جلسات مدیتیشن می باشد و باید فکر های دیگر خود را فیلتر کنید و آماده ارسال و دریافت پیام باشید.

 انتخاب پیام

باید پیامی را که به منظور رسیدن به این پدیده انتخاب می کنید ساده باشد که انتخاب یک تصویر، احساس و یا یک کلمه برای شروع این ارتباط ذهنی کافی است سپس در مراحل بعد می توانید پیام های پیچیده تر را برای تمرین خود انتخاب کنید در این مسیر به هیچ وجه تقلب نکنید این کار تمام معاملات شما را به هم می زند.

فرآیند را به بحث بگذارید

شما ممکن است نام یک گل و یا تصاویر آن را به ذهن گیرنده ارسال کنید او ممکن است آن را دریافت نکند اما تصویر جای سر سبز را در ذهن آورده باشد این به معنای یک موفقیت جزئی می باشد یعنی می تواند ارتباط ذهنی را حتی به صورت ناقص برقرار کند.

پدیده دور آگاهی در ذهن

 تمرین و تکرار

در مسیر به دست آوردن پدیده تله پاتی نباید مدام در حال تمرین باشید و ذهنتان را خسته کنید زیرا این کار موفقیت را از شما دور می کند بنابراین باید بیش از بیست دقیقه در روز تمرین نکنید.

 تجربه و پیچیدگی

می توانید از روش های سرگرم کننده نیز استفاده کنید به عنوان مثال گیرنده را به اتاق دیگری بفرستید و یا می توانید از افکار خاص، جمله ها و موسیقی به منظور ارسال استفاده کنید.

تله پاتی یکی از قدرت های مغز می باشد

در این مقاله قصد داشتیم شما را با دور آگاهی و راه های رسیدن به این نوع قدرت ذهنی آشنا کنیم اما باید بدانید که توانایی این پدیده در بعضی افراد ذاتی می باشد و بعضی از افراد قادر به کسب آن نمی باشند اما می توانید با تمرین و صبوری آن را به دست آورید اگر تمایل دارید در زمینه روانشناسی اطلاعات مفیدی کسب کنید می توانید بر روی لینک کلیک نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *