دسته ها
پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸

نحوه صحیح رفتار با همسر بد اخلاق در شرایط مختلف

  • مهتاب علی پناه
  • 26 جولای 2019
  • ۰

رفتار با همسر بد اخلاق کار ساده ای نیست که در این مقاله قصد داریم به نحوه صحیح رفتار با همسران بد اخلاق بپردازیم.

در زندگی مشترک ممکن است همسر تان بد اخلاق باشد و این ویژگی رفتاری او در زندگی ،شما را عذاب دهد که با چند ترفند ساده و آشنایی با نحوه رفتار صحیح با همسر می توانید با همسر بد اخلاق تان کنار بیایید و زندگی خوبی را همراه با آرامش داشته باشید.

ترفند رفتار صحیح با همسر

همسر بد اخلاق چه ویژگی هایی دارد؟

 هر فردی در خانواده ای رشد کرده است که ممکن است بد اخلاقی از نظر او رفتار طبیعی باشد و بیان کردن احساسات با خشم و به اینکه آسیبی به شما وارد می کنند توجه نمی کنند به نظرش عادی باشد که شما می توانید با ترفندهای زیر با همسر بد اخلاق تان رفتار صحیحی داشته باشید :

در مورد اقدامات خود فکر کنید

یکی از ترفند های رفتار با همسر بداخلاق این است که باید با خود فکر کنید که آیا نقشی در ایجاد خشم همسرتان داشته اید یا خیر که اگر نقشی در زمینه عصبانیت همسرتان داشته اید از او معذرت خواهی کنید.

رفتار صحیح با همسر

بدانید که عصبانیت یک عادت است

باید این را بدانید خشم مردانه عادتی می باشد که با بیشتر اتفاقات ایجاد می شود و کلمات و اقدامات او مسئولیت های خود او هستند.

سعی نکنید افسار را بگیرید

از دیگر ترفند های رفتار با همسر بد اخلاق این است که سعی کنید عصبانیت او را کنترل کنید و برای تغییر او تلاش نکنید زیرا فقط خودش می تواند، تنها کاری که می توانید انجام دهید کنترل می باشد که چگونه نسبت به او واکنش نشان دهید که باعث عصبانیت بیشتر همسرتان نشود، زمانی که مرد همسرش را آزار می دهد در حقیقت خودش را نیز آزار می دهد.

نحوه رفتار صحیح

شوخی بهترین حامی شماست

از دیگر ترفندهای رفتار با همسر بد اخلاق این است که زمانی که عصبانیت همسرتان را دیدید در این مواقع خنده بهترین دارو می باشد و به چیزی فکر کنید که موجب خنده شما شود.

مقابله به مثل، هرگز

در زمان عصبانیت همسرتان، همیشه تلاش کنید شما نیز عصبانی نشویید زیرا عصبانی شدن شما نیز آتش خشم همسرتان را بیشتر می کند حتی اگر خیلی عصبانی هستید با کنترل خشم، خود را آرام جلوه دهید.

تذکر در هنگام عصبانیت، ممنوع

در زمان عصبانیت همسرتان، به او تذکر ندهید زیرا به شدت عصبانیت وی افزوده می شود و نمی تواند منطقی فکر کند که در این باره امیر مومنان علی (علیه السلام) فرمود:

پس بهتر است در مواقعی که همسرتان از آرامش کافی برخوردار است، درباره این صفت و تأثیرهای بد آن با ایشان با در نظر گرفتن قوانین گفتگو صحبت کنید.

بنابراین زمانی که عصبانیت همسرتان فروکش شد درباره بد اخلاقی او و تاثیر بد آن با احترام صحبت کنید.

 از یاد نبردن خوبی ها

اگر چه همسرتان بد اخلاق است اما هرگز خوبی های دیگر او را فراموش نکنید و در حقیقت نبودن هر کدام از خوبی های او می توانست زندگی را با مشکلات زیاد تری روبه رو کند، به یاد آوردن خوبی های دیگر همسر تان باعث می شود که شما بتواند بد اخلاقی او را تحمل کنید.

به ریشه علمی بیماری توجه کنید

نباید همیشه بد اخلاقی همسرتان را یک مشکل اخلاقی بدانید گاهی این رفتار ریشه پزشکی دارد مثلا برخی افراد در تغذیه به مزاج خود توجه ندارند که مصرف برخی مواد غذایی اعصابشان را ضعیف می کند که با مراجعه به پزشک می تواند این مشکل را برطرف کند.

همسرتان را درک کنید

از دیگر ترفندهای رفتار صحیح با همسر بد اخلاق این است که او را درک کنید زیرا درک شما خشم او را کمتر می کند و همچنین به حرف هایش گوش دهید.

رفتار صحیح با همسر بد اخلاق

 برقراری رابطه با محبت

یکی دیگر از روش های رفتار صحیح با همسر بد اخلاق و پیشگیری از عصبانیت او برقراری رابطه محبت آمیز می باشد و هر چقدر عاطفه میان شما و همسرتان بیشتر باشد از شدت عصبانیت همسرتان کاسته می شود و در مواقعی که عصبانی شود خیلی زودتر عصبانیت او پایان می یابد.

نکاتی برای آرام کردن شوهر بد اخلاق

۱.با شوهرتان لج بازی نکنید و راه هایی برای درک و حمایت او پیدا کنید.

۲. اگر فکر می کنید موضوعی باعث عصبانیت همسرتان شده است از طرح آن موضوعات دوری کنید.

۳. اگر متوجه شده اید که همسرتان بیش از حد خشمگین است می توانید از یک متخصص کمک بگیرید.

۴. طوری رفتار کنید که شوهرتان با شما احساس راحتی کند و با او گفت و گو کنید زیرا این کار هیچوقت او را ناراحت نخواهد کرد.

۵. اگر باعث آزاردگی همسرتان شده اید با او درباره هر آنچه که باعث شد او را اذیت کنید حرف بزنید زیرا ممکن است او بخواهد کار شما را تلافی کند.

رفتار صحیح با شوهر بد اخلاق

ضمن سپاسگزاری از همراهی شما عزیزان امیدواریم توانسته باشیم در این مطلب شما را با چند ترفنده ساده در مورد  چگونگی رفتار با همسر بد اخلاق آشنا کرده باشیم تا با استفاده از روش های گفته شده رفتار صحیحی با همسرتان داشته باشید و زندگی توام با آرامش را در کنار هم بگذرانید، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید می توانید با مجله اینترنتی آرگا همراه باشید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open

علی بابا