دسته ها
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲

قیمت دلار در ایران به چه چیزهایی بستگی دارد؟

  • محسن محمدی
  • ۲ مرداد ۱۳۹۸
  • ۰

یکی از موضوعاتی که امروزه برای بسیاری از مردم ایران زمین اهمیت ویژه ای پیدا کرده است قیمت دلار می باشد. این که ارزش گذاری دلار به چه عوامی وابسته است را در این مقاله خواهید خواند.

یکی از مواردی که همواره اثر گذار بر زندگی مردم ایران می باشد نرخ دلار است. افزایش و کاهش ارزش این ارز با توجه به این که بیشتر اجناس واردی به وسیله این واحد پولی یعنی دلار انجام می گیرد می تواند در زندگی عادی مردم ایران تاثیر بسزایی داشته باشد. ما در این مقاله قصد داریم به عواملی که می توانند در ارزش گذاری دلار در ایران موثر باشند بپردازیم. تا افرادی که تمایل به سرمایه گذاری در زمینه خرید و فروش این ارز با اهمیت را دراند از ریسک های این کار با خبر شوند و با آگاهی کامل نسبت به ارزش این ارز در سرمایه گذاری آن اقدام کنند.

قیمت دلار به چه عواملی وابسته است؟

عوامل موثر در قیمت دلار

برای این که متوجه شوید نرخ گذاری دلار به چه مواردی می تواند بستگی داشته باشد می توانید با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

اثر نرخ حواله درهم در قیمت دلار

یکی از عوامل مهمی که از سرمایه گذاران بازار ارز همواره مورد رصد شدن می باشد نرخ حواله درهم است. این موضوع می تواند در نرخ گذاری ارزش دلار اهمیت ویژه ای از خود نشان دهد. لذا افرادی که قصد خرید و فروش دلار را در کشور ایران دارند می باید همواره به نرخ حواله درهم توجه ویژه ای داشته باشند.

کشور های همسایه

قیمت دلار

یکی دیگر از عوامل موثر در ارزش این ارز در ایران را می توان بالا رفتن نرخ این ارز در کشور های همسایه به خصوص سلیمانیه عراق دانست. توجه داشته باشید که افزایش و کاهش ارز در این کشور های مختلف می تواند تاثیر بسیاری در ارزش این ارز در ایران بگذارند. پس بهتر است شما فعالان بازار ارز همواره نرخ دلار را در این کشورهای مختلف مورد بررسی و رصد قرار دهید.

  •  مبل و میز
  •  آرون گروپس

کاهش صادرات محصولات پتروشیمی

قیمت دلار

بر اساس اعتقاد بسیاری از فعالان بازار ارز در کشور کاهش عرضه محصولات شیمیایی و کاهش میزان ارز در کشور باعث ایجاد نوسانات شدید در بازار دلار شده است. شما نیز اگر آمار مربوط به صادرات این محصولات با اهمیت را نظاره گر باشید می توانید در یابید با کاهش آنها بازار ارز از نوسانات بیشتری برخوردار بوده است. که از عوامل موثر در نرخ و ارزش دلار می توان این مورد را نام برد.

عنصر زمان

قیمت دلار و عوامل موثر آن

به انتظار فعالان بازار ارز در کشور که بر این باورند با افزایش تقاضای شرکت های تجاری در اواخر پاییز می باید نرخ این ارز نیز افزایش پیدا کند. این تقاضای فصلی در بازار فعالان ارز در کشور به نام تقاضای ژانویه شناخته می شود. با توجه به این که بسیاری از شرکت های تجاری و بانک های مختلف برای تسویه حساب های خود در این بازه زمانی نیاز به تهیه ارز دارند لذا بازار تقاضای دلار افزایش پیدا می کند که یکی از عوامل موثر در ارزش این ارز می تواند باشد.

جمع بندی

آنچه در این مقاله گفته شد برخی از عوامل موثر در قیمت گذاری ارز دلار می باشد. امیدواریم مورد استفاده شما فعالان بازار ارز و دیگر خوانندگان قرار گرفته باشد. همچنین شما می توانید از لیک مقال به تفاوت سکه ۸۶ و زیر ۸۶ پی ببرید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *