دسته ها
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹

غذای لاک پشت چیست؟ و چگونه از لاک پشت ها نگه داری کنیم؟

  • محسن محمدی
  • 15 جولای 2019
  • ۰

لاک پشت یکی از موجوداتی است که برخی از افراد آن را به عنوان حیوان خانگی در منزل خود نگه داری می کنند. برای نگه داری این موجود از نحوه نگه داری و غذای لاک پشت نیز با خبر باشید.

لاک پشت را به عنوان یکی از موجودات خانگی که برخی از افراد از آن نگه داری می کنند می توان نام برد. غذا لاک پشت نیز یکی از با اهمیت ترین مواردی است که باید برای نگه داری لاک پشت در نظر گرفت. این که چگونه باید از لاک پشتها نگه داری شود تا بتوان از انتقال انواع بیماریها بین انسان و این موجود زیبا جلوگیری شود خود نیز یک سوال است که باید به آن پرداخته شود. ما در این مقاله به بررسی مسائل مربوط لاک پشت نظیر غذا لاک پشت و چگونگی نگه داری از آن می پردازیم. در صورتی که شما نیز از علاقه مندان به این حیوان خانگی می باشید می توانید ما را در ادامه مطلب همراهی کنید تا بتوانید اطلاعات خود را در زمینه نگه داری از لاک پشت افزایش دهید.

غذای لاک پشت و نحوه نگه داری از آن

غذای لاک پشت چیست؟

برای نگه داری از لاک پشت خود موارد زیر را رعایت کنید.

لمس لاک پشت فقط در مواقع ضروری

غذای لاک پشت

هر چند لاک پشتها موجودات جذابی به نظر می آیند ولی نباید به آنها زیاد دست زد و فقط در مواقع ضروری آنها را لمس نمایید. توجه داشته باشید که در دست گرفتن لاک پشتها علاوه بر این که استرس زیادی را به این حیوان وارد می کند می تواند باعث بروز بیماری های عفونی در شما و این حیوان گردد.

تمیز کردن آب محفظه نگهداری لاک پشت

شما برای تمیز نگه داشتن آب محفظه محل زندگی لاک پشت می توانید از انواع فیلتر های مختلف برای این کار استفاده نمایید. همچنین شما می توانید با عوض کردن منظم آب محفظه به تمیز نگه داشتن محل زندگی این موجود حساس نیز کمک فراوانی بکنید.

ایجاد شرایط مناسب برای زندگی لاک پشت متناسب با نوع آن

نحوه نگه داری از لاک پشت

ابتدا باید بدانید که لاک پشت شما از نوع آب زی است یا خشکی زی یا میان این دو می باشد. باید توجه کنید که لاک پشت شما تمام مدت روز را صرف آفتاب گرفتن می کند یا از نور آفتاب دوری می گزیند. همچنین شما می باید بدانید لاک پشت شما تمایل دارد در زیر آب زندگی کند یا در سطح آب باشد. دانستن این موارد می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد. چرا که به شما کمک می کند تا بتوانید شرایط زندگی مناسبی را برای لاک پشت فراهم کنید.

اکنون می توانید یک راه کار مناسب برای برنامه غذایی این موجود دوست داشتنی ارائه دهید.

تدارک یک برنامه غذای لاک پشت مناسب

غذای لاک پشت

برخی از لاک پشت های آب زی گوشت خوار می باشند و برخی دیگر گیاه خوار می باشند و تعدادی نیز از داشتن هر دو برنامه غذایی استفاده می کنند. توجه داشته باشید که منابع مختلفی از ویتامینها مانند ماهیها، کرم خاکی و … وجود دارند که می توانند منبع غذایی مناسبی باشند. علاوه بر آنها می توان از انواع گیاهان و سبزیجات مانند کلم پیچ و کدو و … استفاده نمود. شما می باید متناسب با نوع لاک پشت خود غذای لاک پشت را شناسایی کرده و آن را برای این موجود دوست داشتنی تدارک ببینید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.