دسته ها
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

شخصیت کاریزماتیک به چه معناست و چگونه می توانیم شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟

  • محسن محمدی
  • ۲۱ تیر ۱۳۹۸
  • ۰

همان گونه که شما نیز می دانید هر شخص برای خود دارای شخصیت منحصر به فرد می باشد. اما برخی افراد دارای شخصیت کاریزماتیک می باشند که ما در این مقاله به بررسی این نوع از شخصیت ها خواهیم پرداخت.

ما برای این که بتوانیم شخصیتی کاریزماتیک باشیم در ابتدا باید بدانیم معنای کاریزماتیک چیست؟ و چه روش هایی برای داشتن شخصیتی کاریزماتیک وجود دارد؟ در پاسخ این سوال ها باید به شما بگوییم که کاریزماتیک هم معنی با کلماتی مانند دلربا، فریبنده و جذاب و از این قبیل جملات می باشند و افراد کاریزما دارای شخصیتی پرشور و قوی می باشند که به راحتی نظر دیگران را به خود جلب می کنند. اما آیا داشتن شخصیتی کاریزماتیک یک امر انتسابی است یا اکتسابی؟ ما در این مقاله به نحوه داشتن این نوع ویژگی و راز های آن برای شما خواهیم پرداخت تا مورد استفاده شما قرار گیرد.

شخصیت کاریزماتیک و رازهای داشتن این نوع شخصیتها چیست؟

شخصیت کاریزماتیک

توجه داشته باشیم افراد کاریزما با روش های مختلف آزمون و خطا این شخصیت را در خود پرورش می دهند و راه های آن به صورت زیر برای شما بیان شده است.

در سوال پرسیدن خود دقت کنید

افراد کاریزما در حین صحبت دیگران نه تنها بین صحبت کردن آنها وارد نمی شوند بلکه به خوبی به صحبت های آنها گوش داده و با پرسیدن سوالاتی سعی دارند موضوع مورد بحث را به خوبی درک کنند.

نشان دادن احساسات

شخصیت های جذاب

نسبت به آنچه که در رابطه با آن بحث و گفتگو می کنید باید احساسات خود را هماهنگ با حرکات بدن به نمایش درآورید خواه مثبت و خواه منفی بودن این احساس. افراد کاریزما احساسات خود مانند شادی و یا نگرانی را در چهره خود به خوبی در هنگام صحبت کردن به نمایش در می آورند.

همواره شاد به نظر آیید

در مواقع عادی نیز باید چهره ای را از خود به نمایش بگذارید که شاد به نظر می آیید. بیشتر افراد جذب شخصیت های می شوند که حس گرمی و صمیمیت را می توانند از وجود آنها دریافت کنند.

حرکات رو به بالا داشته باشید

منظور از این عبارت که حرکات رو به بالا داشته باشید این است که برای داشتن شخصیتی کاریزماتیک باید همواره با سری بالا قدم نهاد. توجه داشته باشید که این نوع از حرکات ویژگی افراد رهبر نهاد می باشد.

برای داشتن شخصیت کاریزماتیک به حدس احساسات دیگران بپردازید

ویژگی های جذاب ترین شخصیتها

از آنجا که کنترل حرکات صورت اولین چیزی است که افراد برای این که نتوان افکار آنها را مورد بررسی قرار داد است افراد کاریزما برای حدس احساس طرف مقابل تنها به چهره آنها بسنده نمی کنند. و هر عاملی که می تواند به نشان دادن احساس دیگری کمک کند برای آنها جذب کننده است.

با گروه و فرهنگ های مختلف آشنا شوید

برای داشتن جذابیت بیشتر می باید بتوانید با انواع شخصیت های مختلف زمانی ارتباط برقرار کنید که مستلزم این کار این است که اطلاعات خوبی راجع به انواع زمان های مختلف داشته باشید تا بتواند در برقرار کردن ارتباط با دیگران برای شما مفید باشند.

به اشتراک گذاشتن تجربیات

با توجه به شجاعتی که افراد کاریزما دارند همواره در جمع های مختلف به تعریف داستان های مختلف می پردازند. و دیگران را با این کار جذب گفته های خود می کنند. که این یکی از نشانه های داشتن شخصیتی کاریزماتیک می باشد.

به جزئیات توجه کنید

شخصیت کاریزماتیک

افراد کاریزما سعی دارند برای این که بتوانند با موضوع مورد بحث خود با دیگران به خوبی رابطه برقرار کنند به جزئیات مختلف اعم از زبان بدن طرف مقابل گرفته تا موارد جزئی دیگر همواره توجه بسیار دارند. و در هر لحظه آماده صحبت کردن در باره موضوعات مختلف می باشند.

فعال باشید

یکی دیگر از ویژگی افراد کاریزماتیک این است که دارای فعالیت های بسیار می باشد. و از آنجایی که دارای طرفداران بسیاری می باشد سعی می کند در گروه های مختلف همواره حضور داشته باشد.

پذیرش ریست از دیگر عوامل داشتن شخصیت کاریزماتیک

شخصیت کاریزماتیک

افراد کاریزماتیک با شکست خوردن در مسائل مختلف نه تنها شانه خالی نکرده بلکه جسورانه به کار مد نظر می پردازند. به عنوان مثال برای به دست آوردن شغلی که هیچ کس از وی انتظار ندارد رزومه کاری می فرستد. و این گونه افراد بیش از آنچه که باید به دست خواهند آورد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.