دسته ها
دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

همه چیز درباره پماد آلفا و کاربردهای آن

 • مهتاب علی پناه
 • ۱۲ آبان ۱۴۰۱
 • ۰

یکی از داروهای ترمیم کننده زخم پماد آلفا می باشد که به کاهش درد کمک می کند و زخم را بهبود می دهد، اگر این پماد به نحو صحیح استفاده شود عارضه جانبی خاصی ندارد.

زخم های پوستی مانند بریدگی، خراش و ساییدگی شایع ترین زخم هایی می باشند که با توجه به عمق آسیب می توانید آن را ترمیم کنید، پماد آلفا، به عنوان یک پماد ترمیم کننده قوی محسوب می شود که به دلیل داشتن اثرات ضد التهابی زخم را بهبود می دهد، در ادامه مطلب شما را با این پماد ترمیم کننده بیشتر آشنا خواهیم کرد.

پماد گیاهی آلفا

اطلاعات دارویی پماد آلفا

 این پماد به منظور درمان زخم ها و همچنین مشکلات پوستی کاربرد فراوانی دارد و تمامی مشکلات پوستی را درمان و التهاب ناشی از آن را نیز از بین می برد بنابراین با استفاده از این پماد می توانید پوست خود را بازسازی کنید فقط به خاطر داشته باشید که به غیر از حجامت در موارد دیگر باید همزمان با پانسمان به یک مرکز درمانی مراجعه کنید تا اگر نیاز به تزریق واکسن کزاز بود این اقدام را انجام دهند.

بهبود مشکلات پوستی ناشی از سوختگی

روش پانسمان

زمانی که زخم عمیق نباشد موضع را بشویید و خشک کنید سپس با پماد آلفا  چند بار در روز چرب کنید اما اگر زخم عمیق باشد در این موارد پس از توقف خونریزی از این پماد استفاده کنید که در ابتدا زخم را با سرم شستشو و یا آب جوشیده ولرم با دقت و آرامی بشویید سپس با استفاده از تنظیف نخی بدون کرک یا گاز استریل موضع را خشک کنید تنظیف را به گونه ای روی سطح زخم قرار دهید که رطوبت را جذب کند و اجازه دهید زخم به مدت ده دقیقه در معرض هوا باشد تا تقریبا خشک شود سپس با استفاده از دستکش یکبار مصرف یک لایه از پماد را بر روی زخم پخش کنید، یک قطعه گاز وازلینه بر روی آن قرار داده و در آخر باند پیچی کنید اگر پماد با خون آغشته شد مشکلی ندارد.

در مورد زخم های سطحی و حجامت موضع را چند بار در روز با پماد چرب کنید ( پانسمان باز) که در واقع برای تجدید پانسمان نیازی به شست و شو نمی باشد و حمام گرفتن در پایان روز کافی است، اگر بعد از ۲۴ ساعت از بستن زخم آن را باز کرده اید با آب جوشیده ولرم یا سرم شست و شو بشویید که داشتن ترشحاتی بر روی زخم امری طبیعی است و در روز های بعد کمتر خواهد شد فقط دقت داشته باشید که در زمان شستن موضع را دستکاری نکنید و حالا ناحیه آسیب دیده را خشک و مجددا با  پماد پانسمان کنید.

استفاده از آلفا

 • مبل و میز
 • بلیط کیش

نکته: برای شست و شوی موضع از بتادین و یا سایر ضد عفونی های دیگر استفاده نکنید زیرا باعث کند شدن سرعت ترمیم و دو رنگ شدن پوست می شود.

مزایای این پماد ترمیم کننده

این پماد برای مشکلات پوستی یک نوع ترمیم کننده قوی و عالی به شمار می آید و دارای مزایای فوق العاده ای می باشد که در ادامه با این مزایا آشنا می شوید.

استفاده از پماد ترمیم کننده آلفا

آرام کننده سریع التهاب پوستی

از ویژگی های این پماد آرام شدن درد در کمترین زمان می باشد که این امر نقش مهمی در انجام فعالیت های روزمره بیمار مانند کار کردن و تحرک و… دارد.

افزایش رطوبت به اندازه مورد نیاز طبیعی

این پماد به دلیل رطوبت کافی بافت های مرده روی زخم را به راحتی جدا می کند همچنین باعث می شود در زمان شست و شو آلودگی های سطحی به راحتی از زخم جدا شوند و در نتیجه باعث از بین رفتن میکروب ها در محل زمان می شود، همچنین با استفاده از این پماد نیازی به برداشتن بافت های مرده با تراشیدن نمی باشد.

کاستن طول مدت درمان زخم

از دیگر ویژگی این پماد می توان به بهبود سریع زخم ها اشاره کرد زیرا تحقیقات ثابت کرده است که این پماد به دلیل داشتن عصاره گیاه لاوسونیا اینرمیس یا Lawsonia inermis به بهبود کیفیت ترمیم زخم ها و سرعت افزایش بهبود آن کمک می کند.

۶۰ تا ۹۰ درصد کاهنده هزینه های بسیار درمان

استفاده از این پماد به دارویی برای کنترل التهاب و درد آن و همچنین به تجویزهای پیشگیرانه ای آنتی بیوتیک پروفیلاکتیک نیازی ندارد در نتیجه باعث کم شدن قابل توجه هزینه های درمانی می شود.

کنترل بدون بازگشت درد بیمار

گیاه لاوسونیا اینرمیس موجود در این پماد برای کاهش درد فرد بسیار موثر است همچنین نیازی به برداشتن بافت مرده نمی باشد در نتیجه به کاهش درد ثانویه فرد کمک می کند.

پماد آلفا

ترکیبات پماد گیاهی

عصاره ای از برگ گیاه حنا (۱۰g)، عصاره ریزوم گیاه زردچوبه (۰.۵ g)، تربانتین ( ۲۰ g) .
مواد موثر:مشتقات نفتالن (۱ و ۴ – نفتاکینون ها) بویژه لاوسون، تانن، روغن های فرار(نظیر وبتا تومرون)، کورکومینوئیدها (نظیر کورکومین و زینجیبرون)

نکات قابل توصیه ترمیم کننده

۱. اگر برای درمان سوختگی از این پماد ترمیم کننده استفاده می کنید از مصرف داروهای سوختگی دیگر به طور همزمان با این پماد خودداری کنید.

۲. برای داشتن نتیجه بهتر در صورت استفاده از پماد آلفا باید صبر داشته باشید.

۳. از تماس لباس های غیر نخی با موضع جلوگیری کنید.

۴. حداقل به مدت دو ماه از موضع در برابر آفتاب محافظت نمایید.

۵. این پماد به کم شدن اسکار کمک می کند اما اگر مجددا اسکار در حال رشد کردن بود از کرم اسکار رژودرم استفاده نمایید.

۶. در صورتی که به منظور درمان سوختگی صورت تان، پماد وارد چشم تان شد، چشم را با آب ولرم بشویید.

۷. اگر سوختگی عمیق و زیاد باشد بدون نظر پزشک از هیچ پمادی استفاده نکنید.

پماد ترمیم کننده آلفا

مقدار مصرف

۱. مقدار معمول برای ادرار سوختگی نوزادان و عرق سوز شدن : روزی سه بار از پماد آلفا استفاده کنید و اگر بعد از چهل و هشت ساعت این مشکل بهتر نشد باید به پزشک مراجعه کنید.

۲. مقدار معمول برای التهاب ناشی از لیزر :روزی دو بار تا زمانی که التهاب به طور کامل درمان شود.

۳. مقدار معمول برای حساسیت های پوستی ، اگزما و پسوریازیس: زمانی که پانسمان بسته می باشد دو بار در روز و زمانی که پانسمان باز است پنج بار در روز

۴. مقدار معمول برای حجامت، بریدگی، خراش و ساییدگی : زمانی که پانسمان باز است سه تا چهار بار در روز، وقتی ترمیم کامل شد استفاده از پماد را قطع کنید.

۵. مقدار معمول برای جلوگیری از آثار بخیه – اثر ضد اسکار : از پماد آلفا به مدت یک ماه استفاده کنید، زمانی که پانسمان باز است سه بار در روز، وقتی پانسمان بسته است یک بار در روز

ویژگی های پماد الفا برای ترمیم زخم

 • حاوی ماده گیاهی لاوسون به منظور درمان درد و سوزش
 • تسکین درد و التهاب
 • جلوگیری از بروز اسکار
 • ترمیم کننده زخم
 • پیشگیری از بروز عفونت و آنتی باکتریال بودن

کرم آلفا

مکانیسم اثر

مکانیسم اثر پماد الفا دقیقا مشخص نیست، عصاره حنا با دارا بودن تانن و لاوسون از خاصیت آنتی باکتریال برخوردار هستند.

موارد مصرف پماد الفا

این نوع کرم و پماد معمولا برای درمان سوختگی کاربرد دارد، البته از آن می توانید در موارد دیگری نیز استفاده کنید، کرم و پماد الفا کاملا طبیعی بوده و ترکیبات آن شامل عصاره های گیاهی هستند، در زیر با موارد استفاده این نوع پماد سوختگی آشنا می شوید :

 • عرق سوز شدن بدن
 • ادرار سوختگی کودک
 • درمان خراش و ساییدگی
 • بریدگی بعد از حجامت
 • بهبود زخم بستر
 • بهبود زخم دیابتی
 • درمان زخم ناشی از بخیه پوست
 • بهبود ترک پا
 • برای اگزما، پسوریازیس و حساسیت های پوستی
 • تسکین فوری التهاب و درد در پوست

پمادهای آلفا

پماد الفا در دوران بارداری

استفاده از این پماد و کرم در دوران بارداری و شیردهی مشکلی ایجاد نخواهد کرد، اما بهتر است قبل از مصرف آن حتما در رابطه با مصرف این محصول با پزشک متخصص خود مشورت نمایید.

عوارض کرم آلفا

در رابطه با مصرف این نوع پماد، تاکنون عوارض خاصی گزارش نشده و ترکیبات گیاهی آن عوارض خاصی ندارند، همچنین در رابطه با حساسیت به پماد الفا هیچ موردی ثبت نشده است، البته ممکن است این دارو نیز برای برخی افراد موجب ایجاد حساسیت شود، بنابراین در صورت مشاهده واکنش های آلرژیک، مصرف دارو را قطع کنید و به پزشک مراجعه نمایید.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *