دسته ها
چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹

نحوه صحیح پاک کردن شیشه تلویزیون ال سی دی و ال ای دی

  • زهرا خانزاده
  • 5 ژوئن 2019
  • ۰

یکی از اصول خانه داری، نحوه گردگیری و تمیز کردن اثاثیه منزل می باشد، از این رو در این مطلب از آرگا، نحوه صحیح پاک کردن شیشه تلویزیون ال سی دی و ال ای دی را ارائه می نماییم.

اغلب افراد شیوه های نادرستی را برای پاک کردن شیشه تلویزیون ال سی دی و ال ای دی به کار می برند، که ممکن است موجب آسیب به دستگاه شود و به منظور جلوگیری از هر نوع آسیب و ایجاد خش بر روی صفحه نمایشگر تلویزیون بهتر است از اقدامات صحیح برای زودودن گرد و غبار و از بین بردن لک از روی شیشه تلویزیون استفاده کنید.

شیوه های پاک کردن شیشه تلویزیون

پاک کردن و تمیز کردن وسایل برقی منزل مستلزم رعایت نکات مهمی می باشد. بنابراین پیش از پاک کردن شیشه تلویزیون باید همچون شیوه پاک کردن یخچال و رفع بوی بد یخچال، ابتدا دستگاه را از پریز برق بکشید. همچنین باید برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون وسایلی نظیر شیشه پاکن و پاک کننده چند منظوره، دستمال میکروفایبر، دستمال پاک کننده وسایل الکترونیکی و … را فراهم نمایید.

  • پاک کننده چند منظوره و شیشه پاکن

شیوه مرسوم برای تمیز کردن شیشه تلویزیون استفاده از شیشه پاکن و یا پاک کننده های چند منظوره می باشد، که در این روش نباید به شکل مستقیم مایع پاک کننده را روی صفحه نمایش تلویزیون اسپری کنید، بلکه باید دستمال پارچه ای نرمی را به این مایع آغشته نمایید و سپس به وسیله آن و به آرامی صفحه نمایشگر را تمیز و با دستمال دیگری آن را خشک کنید.

پاک کردن صفحه نمایشگر تلویزیون

 

  • دستمال میکروفایبر

برای زودون گرد و غبار شیشه تلویزیون تنها می توان تنها از آب مقطر استفاده کرد، اما بهتر است با استفاده از دستمال میکروفایبر گرد و غبار روی دستگاه و صفحه نمایشگر ال ای دی و اسی دی را بگیرید و با استفاده دستمال های پاک کننده مخصوص لوازم برقی که مرطوب می باشند، لکه های به جای مانده بر روی شیشه تلویزیون را پاک کنید.

پاک کردن شیشه تلویزیون

  • محلول ایزوپروپیل الکل و آب مقطر

محلول ایزوپروپیل الکل و آب مقطر شیوه مناسب برای از بین بردن لکه های ناشی از لمس انگشت چرب با صفحه نمایشگر باشد، که برای تهیه این محلول می توانید به میزان مساوی آب مقطر را با ایزوپروپیل الکل مخلوط نمایید، سپس آن را در داخل اسپری تمیزی ریخته و تکه پارچه پنبه ای را به این محلول آغشته کنید و صفحه تلویزیون را تمیز کنید و آلودگی ها را پاک نمایید.

پاک کردن شیشه تلویزیون

نحوه صحیح تمیز کردن صفحه نمایشگر تلویزیون

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد باید دستمال آغشته به آب مقطر، شیشه پاکن و هر محلول دیگری را به آرامی بر روی صفحه تلویزیون بکشید و حرکت پارچه مرطوب روی صفحه به صورت عمودی و یا افقی باشد و زمانی که لکه های ایجاد شده بر سطح شیشه تلویزیون به راحتی قابل پاک شدن نیستند با حرکت دایره ای مانند، سطح آن را پاک کنید.

پاک کردن صفحه نمایشگر ال سی دی

شیوه های غلط برای پاک کردن شیشه تلویزیون

۱- شیشه پاکن ها به دلیل دارا بودن میزان بالایی از مواد شیمیایی در ترکیبات خود همچون استون، تولوئن و آمونیاک ممکن است موجب آسیب جدی را به صفحه نمایشگر وارد نمایند و سبب کدر شدن صفحه نمایشگر تلویزیون شوند. بنابراین نباید از پاک کننده های مخصوص شیشه های پنجره استفاده نمایید.

۳- آب شیر نمی تواند گزینه مناسبی برای تمیز کردن نمایشگر تلویزیون باشد، بنابراین از استفاده از آن خودداری کنید، زیرا موجب ایجاد لک بر روی سطح شیشه تلویزیون می شود و همچنین به دلیل ترکیبات موجود در آب، احتمال وارد شدن آسیب های دیگر نیز به نمایشگر نیز دارد.

۳- به هیچ عنوان نباید، روزنامه و پارچه های بافتنی و یا هر نوع پارچه ضخیم را برای پاک کردن شیشه تلویزیون مورد استفاده قرار دهید.

نحوه صحیح پاک کردن صفحه نمایشگر تلویزیون
ضمن سپاس از همراهیتان با این بخش، برای آشنایی با نکات مهم و مطالعه مطالب خواندنی و مفید در زمینه خانه داری می توانید، به مطالب پیشین آرگا مراجعه نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.