دسته ها
پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸

دلیل بختک یا فلج خواب چیست؟

  • سمیه نیک فرجام
  • ۳۱ خرداد ۱۳۹۸
  • ۰

تجربه بختک ممکن برای افراد زیادی اتفاق افتاده باشد اما در این میان برخی از افراد تجربه ای تلخ و ترسناک تر از بختک دارند که متخصصان دلیل بختک را داشتن تجربه تلخ در کوردکی و ترس درونی فرد می دانند.

بخت دارای علت های مختلفی است برخی دلیل بختک را پرخوری در فرد می دانند که موجب سنگین شدن او در خواب می شود و نمی تواند در خواب به راحتی خود را تکان دهد. از سوی دیگر یکی از دلایل بختک وجود عوامل و انرژی های ماورا الطبیعه است که موجب فلج خواب خواهد شد. این تجربه برای برخی افراد اینگونه است که هنگام بیدارشدن از خواب نمی توانند حرکت کنند و به کلی بدن آن ها لمس خواهد شد. بختک و علت ها

دلیل بختک:

در اغلب موارد تعبیری که از بختک می شود قرار گرفتن نوعی جسم سنگین بر روی بدن به ویژه قفسه سینه است که نمی گذارد فرد به راحتی نفس بکشد و فرد را بی حرکت می کند. یکی از تجربیات بسیار ترسناکی که افراد ممکن است در اینگونه از مواقع داشته باشند تجربه دیدن سایه ترسناک است که از جلو چشمان آن ها عبور می کند و یا بالای سر آن ها قرار دارد.

این اتفاق ممکن است برای فرد در دوران کودکی بیافتد و ترس و وحشتی که در درون فرد وجود دارد دلیل بختک است در اغلب موارد این افراد این تجربه تلخ را در بزرگسالی خود به شکلی شدیدتر نیز خواهند داشت که پزشک در این زمینه توصیه هایی را ارائه می دهد.

  •  گالری اسپیناس

دلیل بختک

در پژوهش های مختلفی که درباره بختک انجام شده است دلایلی همچون افسردگی، اضطراب و دلایل بیولوژیکی در نظر گرفته می شود و علت های اصلی ایجاد کننده این تجربه است. در این تحقیقات اشاره می شود که فرد در هنگام خواب دچار توقف سیستم هیا انتقال دهنده عصبی می شود و زمانی که از خواب بیدار می شود این سیستم ها حرکت می کنند و فرد به حرکت در می آید.

اگر فرد قبل از به کار انداختن سیستم عصبی مغز در خواب هوشیار شود دچار بختک می شود و تجربه تلخ فلح خواب را خواهد شد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.