دسته ها
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳

بررسی دلایل روشن نشدن ماشین در شرایط مختلف

  • سمیه نیک فرجام
  • ۹ خرداد ۱۳۹۸
  • ۰

تاکنون با مشکل روشن نشدن ماشین مواجه شده اید؟ به نظر شما چه دلایلی می تواند در این موضوع دخیل باشد و چرا زمانی که ماشین خود را استارت می زنید روشن نمی شود؟ ما در اینجا همه این عوامل را بررسی می کنیم و راه حل های مناسبی را ارائه خواهیم داد.

همانطور که می دانید ماشین شما برای شروع حرکت نیاز به استارت خوردن دارد و یکی از مشکلات رایجی که در خودروی خود می توانید با آن مواجه باشید روشن نشدن ماشین در زمان استارت زدن است به لحاظ فنی این مشکل می تواند علت های مختلفی داشته باشد که مورد بررسی قرار می گیرد. اما اگر بخواهیم به طور ساده تر این مشکل را باز کرده و بیان کنیم باید گفت یکی از دلایل عمده استارت نخوردن ماشین شما می تواند خالی شدن باتری اتومبیل باشد. در اینجا باید به این سوال پاسخ داد که حال علت خالی شدن باتری ماشین چه چیز می تواند باشد؟ زمانی که شما برای مدت زیادی در طول شبانه روز چراغ های ماشین را روشن نگه دارید ماشین باتری خالی می کند و در نتیجه استارت نمی زند.

 درست کردن مشکل استارت ماشین

دلایل روشن نشدن ماشین ها

با توجه به اینکه استارت نخوردن ماشین دارای علت های مختلفی است در اینجا اصلی ترین آن ها را بیان خواهیم کرد. اولین عاملی که بعد از مواجه شدن با این مشکل باید به آن توجه کنید باتری ماشین است، باتری ماشین در چند صورت می تواند عمل نکند و ماشین شما روشن نخواهد شد. باتری دچار اتصالی سیم ها شده باشد، باتری خالی شده باشد و نیاز به شارژ مجدد داشته باشد، زنگ زدگی سرموتور باتری و مشکل در جریان الکتریسیته باتری اما اگر مشکل از باتری ما نباشد باید موارد زیر را بررسی کنید.

دلایل روشن نشدن ماشین

بررسی سیستم سوییچ:

در صورتی چراغ های پشت آمپر خودروی شما با باز کردن سوییچ روشن شود مشکل در باتری نیست و باید سیستم سوییچ خود را بررسی کنید. برای رفع این مشکل باید در زمان چرخاندن سوییچ فرمان خود را به سمت چپ و راست بچرخانید تا قفل فرمان و سوییچ باز شود.

قطعه استارتر:

قطعات استارتر عامل اصلی روشن نشدن ماشین هستند و در صورتی که زمان زدن استارت صدای ناجوری از درون خودرو شنیده شود ممکن است مشکل از قطعات داخلی خودرو باشد و ذغال درون استارتر تمام شده باشد.

استارت نخوردن ماشین

  •  آرون گروپس

روغن موتور:

اگر از روغن موتورهای نامرغوب و بدون کیفیت استفاده می کنید ممکن است با این مشکل مواجه شوید در نتیجه با استفاده از روغن ترمز باکیفیت می توانید از شر این مشکل راحت شوید.

فیلتر بنزین:

در صورت آلوده شدن فیلتر بنزین نیز خودروی شما روشن نخواهد شد که باید تعویض شود این مشکل را می توانید در زمان باز کردن سوییچ و شروع فرایند سوخت رسانی متوجه شوید.

استارت نزدن ماشین

سیستم جرقه و احتراق:

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن ماشین مشکل در این سیستم است در صورتی که سیستم های جرقه ماشین در زمان مناسب عوض نشوند می تواند موجب بروز این مشکل در ماشین شود.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *