دسته ها
سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

شرایط و نحوه دریافت ویزای کار آلمان

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۶ تیر ۱۳۹۸
  • ۰

ویزای کار آلمان به افرادی تعلق می گیرد که دارای تخصص هستند این افراد می توانند با رشته و تخصصی که دارند در آلمان مشغول به کار شوند و از این طریق ویزای خود را دریافت کنند. دریافت این ویزا دارای شرایطی است که درباره آن بحث توضیح خواهیم داد.

در آلمان کمبود نیروی انسانی در زمینه های مختلف موجب شده است تا این کشور به جذب مهاجران متخصص اقدام کند و سعی دارد از این طریق افرادی که دارای تخصص و مهارتی خاص هستند را به کار بگیرد. اما شرایط دیگری نیز برای دریافت ویزای کار آلمان وجود دارد که از جمله آن ها می توان به داشتن مدرک زبان آلمانی اشاره کرد. یکی از انواع ویزایی که در این کشور می توانید از آن استفاده کنید ویزای ۶ ماهه کاری است که با استفاده از آن شما می توانید به مدت ۶ ماه در آلمان کار مناسب خود را پیدا کنید. سابقه شغلی، تحصیلی و کاری نیز از دیگر موارد مهم است که شامل شرایط دریافت ویزا است.

 ویزای کار در آلمان

مراحل اخذ ویزای کار آلمان

فرایند دریافت ویزای کاری در کشور آلمان به این صورت است که شما بعد از عقد قرارداد با شرکت آلمانی خود باید وقت سفارت تعیین کنید و مدارک لازم را به سفارت ارائه دهید. یکی از نکات مهم در رابطه با عقد اینگونه از قراردادها دریافت درآمد با سود ناخالص معین شده است.

آلمان یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی است که سالانه مهاجران زیادی از کشورهای مختلف اقدام به مهاجرت در این کشور می کنند. از سوی دیگر چون نرخ بیکاری در این کشور رو به کاهش است و دارای موقعیت شغلی مناسبی است مورد توجه بسیاری از مهاجران بوده است. اما برای دریافت ویزای کار آلمان روش های مختلفی وجود دارد و دارای شرایطی است که باید از آن مطلع باشید.

نحوه دریافت ویزای کار آلمان

  • کالا چیو

همانطور که بیان شد آلمان به دلیل موقعیت شغلی مناسبی که برای متقاضیان خود فراهم می کند میزان متقاضیان آن رو به افزایش است. وجود تعداد زیاد متقاضیان برای مهاجرت به آلمان موجب شده است تا حجم زیادی از مهندسان با محدودیت بیشتر انتخاب شوند و این کار را مشکل کرده است.

شما برای کسب اطلاعات دقیق در این زمینه می توانید به دفاتر حقوقی مراجعه کنید و از این طریق اطلاعات بیشتری کسب کنید. اما در این میان جذب مهاجر از طریق کار در آلمان در رشته های شغلی الکترونیک، نرم افزار، مکانیک، برق و سایر رشته های مهندسی در اولویت قرار دارند.

ویزای کار برای مهاجرت در آلمان

مدارک مورد نیاز:

  • فرم تکمیل شده تقاضا
  • کپی پاسپورت
  • بیمه نامه
  • استعلام از موجودی حساب
  • رزومه کاری
  • مدارک تحصیلی کامل و ترجمه شده

ویزای کاری آلمان

مدت اعتبار این نوع از ویزا ۴ ساله است و بعد از تمام شدن مهلت می توانید مجدد آن را تمدید کنید یکی دیگر از شرایط ویژه برای دریافت این نوع ویزا این است که می توانید از این طریق خانواده خود را نیز ساپورت کنید. زمانی که مدت زمان اقامت شما در آلمان بیش از ۳۳ روز باشد می توانید حق اقامت خود را نیز دریافت کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.