دسته ها
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

راه و رمز های محبوب شدن در جمع های متفاوت

  • مهتاب علی پناه
  • ۸ اسفند ۱۳۹۷
  • ۰

محبوب شدن در بین مردم نیاز به رفتارهای دارد که مورد پسند مردم واقع شود و با چند روش می توانید شخصیتی جذاب و دوست داشتنی داشته باشید.

همه ما در اطرافیان خود دیده ایم که بعضی ها انگار مهره مار دارند و به راحتی هر کسی را جذب خود می کنند انسان موجودی است که برای زندگی اجتماعی آفریده شده است و هنگامی که می بیند  شخص دوست داشتنی در بین مردم نیست، احساس بدبختی می کند این یک واقعیت است که شامل همه افراد می شود. همه افراد دوست دارند در دل اطرافیان خود جا باز کنند، پس برای اینکه بدانیم چگونه محبوب شویم باید بفهمیم که افراد محبوب و جذاب چه ویژگی های دارند که ما در این مقاله به راه های محبوبیت در جمع های مختلف می پردازیم.

روش های محبوب شدن

همه افراد علاقه زیادی دارند که در جمع محبوب و جذاب به نظر آیند با چند روش می توانید محبوب دل ها باشید :

لبخند زدن

پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که هر چقدر بیشتر لبخند بزنید چهره شما نیز جذاب تر به نظر می رسد که همیشه به زنان گفته می شود،در بیشتر زمان ها لبخند بزنند در زندگی روزمره هرگونه چهره ای می خواهید می توانید داشته باشید اما اگر می خواهید در جمع محبوب شوید باید لبخند بر روی چهره داشته باشید.

راه و رمز های داشتن محبوبیت و جذابیت در بین مردم

اعتماد به نفس داشتن

داشتن اعتماد به نفس در جمع باعث می شود که چهره ی جذابی در ذهن افراد ایجاد کنید اگر فرصتی در جمع پیدا کردید سعی کنید خودتان را در جمع نشان دهید، اما اگر این فکر را داشته باشید که دیگران چه فکری راجع به شما می کنند و چه حرف های پشت سر شما می زنند هرگز نمی توانید با این طرز فکر، قدمی مثبت در جهت محبوبیت بردارید.

دوست داشتنی شدن در نزد دیگران

دوستانه رفتار کردن

یکی دیگر از راه های محبوب شدن این است که با همه به صورت دوستانه رفتار می کنند نه فقط با افرادی که هم سن خودشان هستند بلکه با پدر و مادر، معلم ، ریئس و… کنند، این افراد اعتقاد دارند که دوستانه رفتار کردن نیازی به عرق ریحختن ندارد بلکه تاثیر فوق العاده ی هم برای جذاب شدن در ذهن مردم دارد. فقط باید دقت داشته باشید که در مورد مسائل روزمره صحبت کنید و از مسائلی که در آن بحث پیش می آید خودداری کنید. مانند مسائل سیاسی و دینی که نظرات افراد در این زمینه مختلف می باشد صحبت نکنید پس باید موضوعات معمولی را انتخاب کنید.

راه های جذاب شدن

ابراز علاقه و دوستی

رمز و راز یک زندگی خوب داشتن محبت می باشد که روانشناسان اعتقاددارند که محبت تاثیر به سزای در درمان بیماری های درونی دارد که پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند:خدای جهان آن کس را بیشتر از همه دوست دارد که به دوستان خود بیشتر از همه مهر بورزد. بنابراین اگر می خواهید محبوب باشید باید دیگران را دوست داشته باشید و عشق بورزید تا دیگران نیز شما را دوست داشته باشند، زیرا محبت هم چون آبی است که در حال جریان باشد که این آب هم پاک است هم پاک کننده ابراز محبت و علاقه نیز اینگونه است که باعث افزایش دوستی می شود و هم نامهربانی ها را از بین می برد. روزی امام باقر و امام صادق (علیه السلام) با گروهی در مسجد نشسته بودند. کسی از کنار آن ها رد می شد. یکی از اهل مجلس گفت: من این شخص را دوست دارم. اما باقر (علیه السلام) فرمود: اگر دوستش داری به او بگو و او را از دوستی و علاقه ی خود آگاه کن. این کار موجب دوام دوستی و تقویت پیوندها می شود.

محبوب شدن در بین مردم

تواضع داشتن

همان گونه که در اطرافیان دیده اید همیشه افرادی جای خود را دل ها باز می کند که دارای تواضع و فروتنی می باشند که خداوند متعال نیز در قرآن می فرمایید: مَن تَواضَعَ رَفَعَهُالله هر کس فروتنی را پیشه سازد خداوند تعالی مقام او را بالا می برد، بنابراین تواضع داشتن می تواند باعث افزایش دوستی می شود و تکبر و بزرگ نمایی رابطه صمیمی بین دوستان را از بین می برد و موجب جدایی می شود پس برای محبوبیت همیشه تواضع داشته باشید.

رمز داشتن جذابیت در بین افراد

صادق و رازدار بودن

همه آدم های دنیا انسان های را دوست دارند که صادق هستند بنابراین اگر محبوب شدن را می خواهید باید صادق باشید همیشه گفتار و کردارتان باهم یکی باشد ینی اگر قولی می دهید باید به قول خود وفا کنید و در غیاب کسی پشت سرشان حرف نزنید اگر بدانند که ظاهر و باطن تان یکی است در نزد آن ها محبوب می شوید و هیچوقت راز افراد را فاش نکنید.

صدا زدن دیگران با نامشان

سعی کنید که در احوال پرسی و یا میان کلمات دیگران را با اسم صدا بزنید، زیرا بسیار خوشایند می باشد. وقتی در بین صحبت از نام طرف مقابل استفاده می کنید صمیمیت را چندین برابر می کند البته گاهی یادآوری اسم ها سخت است و می توانید به منظور به یاد داشتن نام این افراد آن ها را در دفترچه ای بنویسید.

داشتن ذهنی زیبا

همیشه سعی کنید راجع به افراد ذهنیت مثبتی داشته باشید، زیرا داشتن ذهنیت منفی باعث می شود که در نگاه و زبان شما نیز مشخص شود و این رابطه را تلخ و گزنده خواهد کرد.

دراین مقاله از راه و رمزهای محبوب شدن گفته شد، امیدواریم از این مطالب بهره برده باشید اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در زمینه روانشناسی بدست آورید می توانید با مجله اینترنتی آرگا همراه شوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.