دسته ها
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳

چقدر و چگونه پس انداز کنیم؟

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
  • ۰

برای پس انداز کردن بباید خود را متکی به حقوق و درآمدهای زیاد کرد بلکه فرد با وجود داشتن حقوق کم نیز می تواند برای خود سرمایه جمع آوری کند و این در صورتی است که برای آن برنامه ریزی درستی داشته باشند.

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که می خواهید از حقوق کم شروع به اندوخته کردن پول کنید هیچ جای نگرانی وجود ندارد و باید بدانید که در صورت داشتن یک برنامه دقیق و منظم می توانید به راحتی این کار را انجام دهید و در دراز مدت سرمایه ای زیاد به دست آورید. اصولا جمع آوری ثروت و حفظ آن در دراز مدت صورت می گیرد و نتایج و تاثیر آن برای فرزندان باقی می ماند.

 راه های پس انداز کردن

چگونه پس انداز کنیم؟

اگر دوست دارید که فرزندان شما در آینده پشتوانه مالی مناسبی برای گذراندن زندگی خود داشته باشند باید به سراغ تکنیک های درست و برنامه ریزی اصولی برای آن باشید و تنها از این طریق است که می توانید به برنامه ریزی مالی درستی دست پیدا کنید.

این امر از جهات دیگر یم تواند تاثیرات مختلفی داشته باشد به عنوان مثال فردی که می داند در آینده دارای پشتوانه مالی است کمتر دچار استرس می شود و به طبع فشار روانی کمتری را تحمل می کند که این موضوع خود می تواند به عنوان یک عامل برانگیزاننده عمل کند.

برنامه ریزی مالی

اما برای اینکه بتوانیم یک پس اندازی درست داشته باشیم باید چه کارهایی انجام بدهیم؟ و یا با وجود داشتن سرمایه و حقوق کم نیز می توان این کار را انجام داد؟ در اینجا بیشتر در رابطه با نحوه جمع آوری سرمایه برای آینده توضیح می دهیم و راهکارهایی برای آن ارائه خواهیم داد.

تهیه فهرست مخارج:

تهیه کردن فهرست مخارج مهم ترین قدم برای داشتن یک برنامه ریزی مالی درست و دقیق است شما از طریق این تکنیک می توانید مخارج ریز خور را در ماه بسنجید و آمار دقیق آن ها را در دست داشته باشید و در نهایت نیز میزان پول های باقی مانده را برای خودتان نگه دارید.

  •  آرون گروپس

مقایسه قیمت ها در خرید:

زمانی که به خرید می روید نباید بر این اساس خرید کنید که هر چیز گران تری لزوما بهترین کالا است در صورتی برخی از کالا ها فقط دارای بسته بندی مجلل تری هستند. در خرید خود باید به دقت قیمت فروشگاه ها را با یکدیگر مقایسه کنید و از فروشگاه هایی با قیمت مناسب خرید کنید.

جمع آوری سرمایه مالی

اولویت بندی خرید:

خرید های ما همیشه ضروری و واجب نیستند و ما می توانیم در یک حرکت کاملا حرفه ای از خریدهای غیر ضروری و پر خرج چشم پوشی کنیم. همچنینی در یک جدول تنظیم شده اولویت ها را به خرید کالاهای اولویت دار بدهید تا کمتر مخارج اضافی داشته باشید.

خرج نکردن تمام حقوق:

حتما در ماه مقداری از پول خود را پس انداز کنید این کار شما را موظف می کند تا تمام حقوق خود را خرج نکنید و در مقداری از آن صرفه جویی کنید.

زمان و مکان درست را برای خرید انتخاب کند:

شاید این موضوع برای شما نیز جالب باشد که بسیاری از افراد موفق توصیه می کنند تا در زمان گرسنگی به خرید نروید زیرا در چنین زمان هایی شما دوست دارید بیشتر خرید کنید و مواد غذایی غیر ضروری راا برای خرید انتخاب می کنید. همچنین می توانید فروشگاه های ارزان، معمولی و غیر لوکس را برای خریدهای خود انتخاب کنید.

صرفه جویی در مخارج

سرگرمی های خانگی:

برخی از هزینه های بیشتر خانواده ها صرف تفریحات لوکس و لاکچری می شود که در بیشتر موارد این تفریحات مانع بزرگی برای پس انداز کردن هستند. شما می توانید از میزان مسافرت های پر هزینه خود کم کنید و تفریحاتی سالم مانند کوهنوردی و پیاده روی به همراه خانواده را برای خوش گذرانی خود انتخاب کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *