دسته ها
سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

تمیز کردن گوشی موبایل با دو روش اصولی

 • سحر بهرامی مقدم
 • ۸ شهریور ۱۳۹۸
 • ۰

صفحه گوشی موبایل از کثیف ترین نقاطی است که انسان بیشترین تماس را در طول روز با آن دارد همانطور که لباس های کثیف ما نیازمند شستشو هستند باید به گونه ای فرایند تمیز کردن گوشی را برای صفحه گوشی مان که شاید از دید بعضی ها ضروری نباشد را انجام دهیم.

صفحه نمایش گوشی تلفن همراه شما بدلیل برخورد دست با ان حاوی انواع میکروب و باکتری  مضر است زیرا دست هر انسانی کثیف تری عضو بدن  وی بشمار می رود که به طور قطع با چشم نمی توان دید، برای تمیز کردن گوشی باید از روشی اصولی استفاده شود تا تمام میکروب های ان را از بین ببریم. در ادامه این مقاله ما با ارائه دادن دو روش اصولی و کاربردی به شما آموزش خواهیم داد که چگونه تلفن همراه خود را عاری از میکروب کنید.

تمیز کردن گوشی با استفاده از روش های مختلف و کم هزینه

 آموزش تمیز کردن گوشی با دو روش خانگی

روش اول

بهترین راه برای از بین بردن میکروب های صفحه نمایش و ضد عفونی کردن آن استفاده از دستمال های  مایکرو فیبری مخصوص است که ایده ال ترین روش برای تمیز کردن گوشی است که  این دستمال را به  مقدار کمی الکل آغشته می کنیم و به آرامی روی صفحه گوشی می کشیم تا تمام لکه های چربی پاک شود برای تمیز کردن درز های تلفن همراه می توانید از خلال دندان و یا آغشته کردن گوش پاکن به الکل  استفاده کنید، به این صورت که خلال دندان را روی دستمال می گذاریم تا باعث ایجاد خش نشود، این روش تاثیر فوق العاده ای در تمیز شدن گوشی موبایل دارد.

 استفاده از دستمال های مخصوص برای پاک کردن صفحه گوشی

 • قاصدک 24

روش دوم

روش دیگر  استفاده از ژل های الکل است  کافیست مقداری از این ژل روی دستمال کاغذی بریزیم و سپس روی صفحه گوشی بمالیم و سپس با استفاده از دستمال  مایکرو فیبری بقایای ژل را تمیز کنیم . در این روش می توانید از پارچه نخی هم برای تمیز کردن گوشی خود استفاده کنید.

استفاده از ژل های الکلی برای تمیز کردن گوشی

تهیه محلول های شوینده iKlenz و Monster مخصوص برای صفحه های لمسی که هیچ گونه آسیبی به موبایل شما نمی زند هم می توانند گزینه های مناسبی برای تمیز کردن موبایل باشند. که این روش را هم مطابق روش بالا با استفاده از دستمال نخی کوشی خود را تمیز کنید.

نحوه تمیزکردن گوشی تلفن همراه با ژل های مخصوص

نکات مهم برای تمیز کردن تلفن همراه

 • هیچوقت از دستمال های زبر مانند دستمال کاغذی یا هر چیز زبری برای تمیز کردن صفحه نمایش خود استفاده نکنید.
 • هیچوقت آب را به صورت مستقیم روی گوشی نریزید بهتر است برای این کار دستمال را با آب مرطوب کنید
 • هیچ گاه از مواد شوینده که برای تمیز کردن ظروف و غیره … به کار می بریم نباید استفاده کرد
 • در هنگام تمیز کردن  هیچگاه با دستمال به صفحه  فشار وارد نکنید.
 •  هیچگاه از صابون و آب دهان برای تمیز کردن صفحه تلفن همراه استفاده نکنید.
 • توجه داشته باشید که برای  تمیز کردن  موبایل حتما تلفن همراه خود را خاموش کنید.
 • برای تمیز کردن صفحه گوشی هوشمند خود سعی کنید دستمال را به صورت دورانی حرکت دهید تا تمام لکه ها و کثیفی ها از بین برود.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.