دسته ها
جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸

نحوه آموزش و تربیت گربه و اصولی که باید رعایت کنید

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۲ بهمن ۱۳۹۷
  • ۰

نگهداری و تربیت گربه برای بسیاری از افراد کاری جذاب و دوست داشتنی است انجام دادن این کار نیازمند برخی از آموزش ها است که شامل بازی کردن، تغذیه و رعایت بهداشت برای حیوانات خاگی از جمله گربه است.

برخی از افراد ترجیح می دهند تا برای نگهداری و تربیت یک حیوان خانگی از بچگی از این حیوان نگه داری کنند. در نگهداری از گربه به یکی از نکاتی که باید توجه کنید در نظر گرفتن محلی برای مدفوع این حیوان است زیرا این حیوان عادت دارد بعد از مدفوع با استفاده خاک روی آن را بپوشاند. بازی کردن با گربه نیز باید در برنامه تربیت گربه قرار بگیرد و به آن اهمیت داده شود.

 تربیت گربه و اصول آن

اصول آموزش و تربیت گربه

در تربیت کردن گربه برخی از افراد نکات اشتباهی را انجام می دهند که باید بیشتر درباره آن ها دقت کرد. از جمله اینکه در تربیت این حیوان ممکن است زمان بازی کردن طولانی شود یا در بازی کردن زمانی که رفتار اشتباه انجام می دهد آن را تشویق می کنید.

  •  سپهر چوب
  •  اصل جنس

گربه از حیواناتی است که می توان با رعایت برخی از نکات به راحتی آن را تربیت کرد با انجام برخی از آموزش های می توان این حیوان را به نحوی تربیت کرد که به تمام حرف های شما گوش دهد و هر فعالیتی را که می گویید انجام دهد.

مجازات نکردن:

در تربیت گربه باید توجه داشته باشید که در صورت انجام کاری اشتباه نباید مجازات شود این کار می تواند به شدت به گربه شما آسیب وارد کند. در این صورت برای رفع عادت رفتاری نامناسب در او باید رفتارهای اصلاحی با تشویق کار درست اتخاذ کنید.

تربیت کردن گربه

کلیکرو:

کلیکرو یک شیوه تربیتی است که برای بیشتر حیوانات مورد استفاده قرار می گیرد که برای ثبت عادت های رفتاری اولیه در گربه استفاده می شود. در استفاده از این تکنیک باید به عنصر تشویق و تاثیر آن نیز توجه کنید.

تربیت برای گوش دادن حرف شما:

اگر می خواهید گربه خود را بدون استفاده از وسایل تربیتی، تربیت کنید و به نحوی باشد که با گوش دادن به سخنان شما بتواند کاری را انجام دهد باید از برخی تکنیک های استفاده کنید. در این زمینه باید توجه داشته باشید که گربه ها در صورتی به حرف شما گوش می دهند که انجام هر فعالیت با تشویق و صدایی خاص همراه باشد. به عنوان مثال برای غذا خوردن و بازی کردن باید از تن صدایی خاص و یا ریتم صدای ویژه استفاده کنید.

تربیت درست گربه

استفاده از توالت:

استفاده کردن از توالت برای گربه نیز می تواند از اصول تربیتی دیگر باشد برای بهتر انجام گرفتن این کار بهتر است محلی دارای خاک را برای این کار انتخاب کنید. همچنین باید برای انجام این کار از یک چهار پایه نیز استفاده کنید تا کار شما آسان تر شود.

دست دادن:

یکی دیگر از اصول کاربردی در تربیت گربه دست دادن است این کار بسیار ساده است و با چند مرحله انجام دادن آن و ارائه تشویق می توانید این کار را به راحتی به او آموزش دهید.

نگهداری از گربه

درخواست کردن:

این شیوه لبه این علت کاربرد دارد که شما از این طریق می توانید از گربه درخواستی داشته باشید یا به او یاد دهید که در صورت نیاز داشتن می تواند از شما درخواست کند. به عنوان مثال می توانید به او یاد دهید تا در صورت نیاز داشتن روی پاهای خود بایستد.

نکات کاربردی که در بالا به آن اشاره شد می تواند در تربیت گربه بسیار موثر باشد و  همچنین در صورت استفاده از قلاده نیز می توانید به او آموزش دهید که برای گم نشدن او استفاده از قلاده نیاز است.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.