دسته ها
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲

۲۴ تا از بهترین مکان های دیدنی ارمنستان برای گردشگران ایرانی

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۶ تیر ۱۴۰۰
  • ۰

ارمنستان از کشورهای پر جاذبه دیگر در دنیا است دین مردمان این کشور مسیحیت است و یکی از مکان های دیدنی ارمنستان نیز قله آرارات است که چشم اندازی از ارمنستان است.

از جمله کشورهای کوهستانی در دنیا با قله های مخروطی شکل و آتشفشان های فعال می توان به کشور ارمنستان اشاره کرد. این منطقه از دنیا دارای جاذبه های مختلفی است و در کنار چشم اندازهای طبیعی بسیار دارای مناطق تاریخی و فرهنگی بسیار است. در ادامه این بخش بیشتر با مکان های دیدنی ارمنستان آشنا خواهید شد.

 مکان های پر جاذبه ارمنستان

مکان های دیدنی ارمنستان:

در جمهوری ارمنستان جاذبه های گردشگری بسیاری به چشم می خورد یکی از شهرهای توریستی که در ارمنستان برای گردشگران دارای جذابیت است شهر ایروان می باشد که پایتخت این کشور است. واحد پول ارمنستان درام می باشد. این کشور از جمله کشورها ارزان برای سفر ایرانیان به حساب می آید.

نمایی از ارمنستان

۱- پارک ملی شیکاهو:

این پارک به عنوان یکی از بزرگ ترین پارک های حفاظت شده در جهان می شناسند جنگل های بکری که در این پارک وجود دارد به همراه چند گونه از گیاهان اهمیت این منطقه جنگلی را دو چندان کرده است.

طبیعتی از ارمنستان

۲- پارک ملی دلیجان:

این پارک نیز یکی دیگر از جاهای دیدنی ارمنستان است و با بیش از چند چشمه آب معدنی از پر جاذبه ترین مناطق در ارمنستان است.

  •  مبل و میز
  •  آرون گروپس

مکان های دیدنی دوست داشتنی ارمنستان

۳- دریاچه آرپی:

این دریاچه برای مصارفی همچون آبیاری و احداث برق مورد استفاده قرار می گیرد و در آن ۱۰۰ گونه از پرندگان مختلف به چشم می خورد. طبیعت اطراف این دریاچه محل مناسبی برای گردشگران است.

مکان های دیدنی پر جاذبه ارمنستان

۴- وانادزور:

این شهر از جمله شهرهای با اهمیت و مکان های دیدنی ارمنستان است باغ گیاه شناسی این شهر بسیار مورد توجه گردشگران است و در این شهر تئاترهای گوناگونی برگزار می شود.

ارمنستان و دیدنی تاریخی

۵- دی وین:

از جمله جاذبه های قدیمی و با ارزش تاریخی و فرهنگی می توان به این شهر اشاره کرد که ارزش آن به قرون وسطی باز می گردد. سازه ها و کتیبه های یافت شده در این منطقه نشان دهنده وجود کلیسای عظیم در این مکان بوده است.

صومعه در ارمنستان

۶- تساغکادزور:

بر فراز کوه های ارمنستان چشم اندازهای طبیعی از کوه های برفی دیده می شود در این منطقه ورزش اسکی و زمستانی از جاذبه های مهم به شمار می رود. مجتمع کازینو که در این منطقه قرار دارد امکانات متعددی را برای گردشگران ارائه می دهد.

مکان های دیدنی ارمنستان را بشناسید

۷- کوه آراگاتس:

این کوه دارای یک آتشفشان خاموش است که بر فراز قله های این کوه قرار گرفته است همچنین آثار هنری موجود در کوهپایه نیز زا جذابیت های این منطقه هستند. این آثار شبیه سازی های جالبی از انسان و حیوانات در آن دوران دارند.

ارتفاعات ارمنستان

۸- نوراوانک:

این صومعه در قرن ۱۳ بنا شده است و به دلیل داشتن کلیسای آستواتساتین که یک کلیسای مادر مقدس است شهرت پیدا کرده است. این صومعه در زمان حمله مغول به این مناطق تخریب شده است.

مکان های دیدنی ارمنستان برای گردشگران

۹- قلعه آمبرد:

از دیگر مکان های دیدنی ارمنستان می توان به این قلعه که در قرن ۷ ساخته شده است اشاره کرد ارزش و اهمیت این قلعه در گذشته به دلیل سیاسی و نظامی بوده است.

 جاذبه ها و مکان های دیدنی ارمنستان

۱۰ -رصدخانه کاراهونج:

شباهت این رصدخانه و رصدخانه موجود در بریتانیا آن را به شهرت رسانده است و دارای ۲۰۰ مقبره است. سنگ هایی که در این مقبره بر روی مزارها قرار داده شده است به شکل ایستاده است و آن را همانند یک موزه کوچک با دستاوردهای فوق العاده قرار داده است.

ارمنستان و جاذبه ها

۱۱- ایروان:

این شهر که پایتخت ارمنستان است دارای موزه ها و معابد مختلفی است بیشتر خانه های موجود در این منطقه از ارمنستان دارای قدمت هزار ساله هستند و با وجود دریاچه های طبیعی این منطقه دارای اهمیت بیشتری شده است.

مکان های دیدنی در کشور ارمنستان

۱۲- آبشار ایروان:

از جاذبه های طبیعی و مکان های گردشگری ارمنستان که به دلیل چشم انداز ویژه خود دارای اهمیت هستند می توان به این آبشار اشاره کرد. پله های آهکی و عظیمی که از فراز آن آبشار سرازیر می شود به همراه مجسمه ها بسیار تماشایی هستند.

مکان های توریستی ارمنستان

۱۳- خور ویراپ:

در دشت آرارات این صومعه قرار گرفته است که مرز میان ترکیه و ارمنستان است این منطقه با وجود زیارتگاه ها دارای اهمیت بیشتری می باشد.

مکان های دیدنی قدیمی ارمنستان

۱۴- تالار ملی اپرا:

از مجموعه تالارهای بزرگ ارمنستان که در شهر ایروان است می توان به تالار اپرا اشاره کرد که دارای مجسمه های مختلفی است و از مکان های دیدنی ارمنستان محسوب می شود.

مناطق دیدنی ارمنستان

۱۵- میدان جمهوری:

وجود رستوران ها و کافه های مجهز و به روزی که در اطراف این میدان قرار گرفته اند به همراه آب نمای آن از جذابیت های این منطقه محسوب می شوند.

ارمنستان و جاذبه ها

۱۶- معبد گارنی:

این معبد از دوران رومیان باقی مانده است و متعلق به جمهوری شوروی است ساختار این معبد بسیار جذاب و تماشایی است که به دستور پادشاهان در گذشته بنا شده است. در قرن ۱۹ بنای این معبد به دلیل تخریب بر اثر زلزله مجدد مورد بازسازی قرار گرفته است.

مکان های دیدنی جذاب ارمنستان

۱۷- گیومری:

بیشتر گردشگرانی که به ارمنستان سفر می کنند اشتیاق بازدید از گیومری را دارند که یک قلعه سیاه است و بر روی تپه های این منطقه قرار گرفته است. مجسمه مادر ارمنی نیز در اطراف این منطقه قرار دارد از جمله جاذبه های فرهنگی و گردشگری ارمنستان است.

جاذبه دیدنی ارمنستان

۱۸- دریاچه سوان:

از مهم ترین دریاچه ها در ارمنستان می توان به این دریاچه زیبا و سواحل اطراف آن اشاره کرد صومعه ای که در اطرف این دریاچه قرار گرفته است نیز با نام سوان وانک شناخته می شود.

مکان های گردشگری ارمنستان

۱۹- دره آپرازات:

میراث فرهنگی که در این دره وجود دارد برای کشور ارمنستان بسیار حائز اهمیت است این صومعه و نواحی اطراف آن به دلیل گره خوردن با افسانه ها ارزش فرهنگی برای گردشگران این منطقه دارند.

دیدنی خاص گردشگران در ارمنستان

۲۰- ماتناداران:

اگر از علاقه مندان به جاذبه های تاریخی و فرهنگی در ارمنستان هستید می توانید از این گنجینه فرهنگی دیدن کنید که یکی زا مکان های دیدنی ارمنستان است. کتابخانه این موزه بسیار وسیع و دارای مجموعه ای از آثار تاریخی و فرهنگی است.

چشم انداز ارمنستان

۲۱- بازار ورنیساج :

گشت و گذار در بازار های ارمنستان و خرید از آنها فرصت خوبی برای آشنایی با فرهنگ بومی ارمنستان می باشد؛ بازار ورنیساج، بازاری محلی می باشد که در آخرین روز هفته و در نزدیک میدان جمهوری و در کنار ایستگاه متروی آنجا برپا می شود.

انواع جواهرات، نقره جات، نقاشی ها، اشیای عتیقه، صنایع دستیف کتاب ها و … اقلامی هستند که د راین بازار ها به فروش می رسند، بنابراین بازار ورنیساج از محبوبیت زیادی در نزد ترویست ها و گردشگران برخوردار می باشد.

مناطق دیدنی ارمنستان

۲۲- باغ‌ وحش ایروان :

این باغ وحش در حدود ۳۵ هکتار مساحت دارد و به عنوان باغ جانور شناسی در سال ۱۹۴۱ شروع به فعالیت کرد؛ حیوانات زیادی از خزندگان، پرندگان، پستانداران مانند فیل، شیر آفریقایی،  اسب آبی، جگوار، لاما، میمون ماکاک ژاپنی، پلنگ، گرگ، کرکس، کاسکو، تمساح نیل و … در این باغ بخش نگهداری می شود.

از جذابیت های دیگر این باغ وحش، بازی های تعاملی این مکان  اسک در آنجا کودکان می توانند با کمک و همراهی کارشناسان به حیوانات غذا دهند.

مکان های دیدنی ارمنستان زیبا

۲۳- تله کابین بال های تاتو :

این تله کابین که در سال ۲۰۱۰ راه اندازی شده است، در حدود ۵٫۷ کیلومتر طول دارد و از این رو به عنوان طولانی ترین تله کابین یکسره و بدون توقف در دنیا شناخته می شود.

تله کابین بال های تاتو از روستای هالیدزور تا صومعه تاتو امتداد پیدا کرده و افرادی که سوار آن هستند می توانند در عرض ۱۲ دقیقه این مسیر را طی کنند. گنجایش هر کابین ۳۰ نفر به اضافه یک راهنما می باشد، از این رو در ۲۴ ساعت ۲۴۰ مسافر جابجا خواهد شد، همچنین ارتفاع کابین ها از سطح زمین نیز به ۳۲۰ متر می رسد.

جاذبه های دیدنی ارمنستان

۲۴- پارک عشاق ایروان :

این پارک از جمله پارک ها ی پرطرفدار ایروان است که در مرکز شهر واقع شده و محیطی سرسبز و دنج می باشد که دارای یک دریاچه، دو جزیره د رضلع شرقی و محلی مناسب و زیبا برای برگزاری جشن ها و برنامه های سنتی ارمنستان است.

از دیگر امکانات این پارک تفریحی ارمنستان می توان به وجود سالن آمفی تئاتر، کافه، امکانات رفاهی و نورپردازی های حرفه ای و چشم نواز که برای گردشگران و مردم آنجا تدارک دیده شده است، اشاره کرد.

مکانهای دیدنی ارمنستان

همانطور که مشاهده کردید ارمنستان از کشورهای توریستی جهان است که دارای جاذبه های تاریخی و فرهنگی ارزشمند است و بیشتر گردشگران به بازید از این مکان های دیدنی علاقه مند هستند.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *