دسته ها
پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸

روش نگهداری کاکتوس و پرورش بهتر کاکتوس ها در منزل

  • فاطمه میرزایی
  • 13 ژانویه 2019
  • ۰

اگر می خواهید با روش نگهداری کاکتوس و پرورش این گیاه دوست داشتنی و پرطرفدار در منزل آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را دنبال نمایید.

کاکتوس ها از جمله گیاهان زیبا و پرطرفدار می باشند که مقاومت آنها در برابر شرایط محیطی نسبت به گیاهان دیگر بیشتر است، از این رو به عنوان گیاهان تزئینی برای خانه ها و آپارتمان های امروزی کاربرد زیادی دارد. در ادامه شما را با روش نگهداری کاکتوس آشنا خواهیم کرد.

روش نگهداری کاکتوس و پرورش آن

انواع کاکتوس ها دارای ریشه بلندی هستند که می تواند مقدار آب اضافی مورد نیاز خود را به کمک آنها ذخیره نماید و شاید دلیل اینکه می گویند گیاه کاکتوس مقاومت بیشتری نسبت به گیاهان دیگر دارد، همین نکته باشد. بنابراین از آنجا که گیاه کاکتوس قادر به ذخیره آب می باشد، از این نظر گیاه مناسبی برای مناطق کم آب و خشک محسوب می شود. باید توجه داشته باشید که نگهداری از کاکتوس هم مانند بسیاری از گیاهان نیاز به توجه و مراقبت دارد که در ادامه نکاتی را برای نگه داری گیاه کاکتوس بیان کرده ایم که امیدواریم مفید واقع شود.

روش نگهداری کاکتوس

برای نگهداری گل کاکتوس در منزل، بهتر است از شن و سنگریزه برای اطراف آن استفاده نمایید؛ گیاه کاکتوس از جمله گیاهانی است که به نور زیاد احتیاج داشته، بنابراین لازم است در محیط روشن و در معرض نور خورشید نگهداری شود. همانطور که اشاره کردیم این گیاه به دلیل ریشه های بلندی که دارد، دارای ذخیره آب اضافی بوده و بنابراین به منظور آبیاری این گیاه، می توانید در فواصل طولانی مدت آن را آبیاری نمایید؛ ریشه های کاکتوس سطحی هستند، از این رو لازم نیست برای نگهداری آنها از گلدان هایی با عمق زیاد استفاده کنید، بلکه استفاده از گلدان کم عمق برای نگهداری کاکتوس مناسب تر بوده و مانع از تجمع آب در درون گلدان می شود.

روش نگهداری از کاکتوس

خاکی که برای کاکتوس استفاده می شود، بهتر است شنی، رسی و یا از سنگریزه باشد. روش آبیاری آنها نیز منظم بوده و دفعات و مقدار آن بسته به نوع فصل و سرعت رشد گیاه تغییر می کند.

روش نگهداری و پرورش کاکتوس

امروزه انواع مختلفی از کاکتوس ها برای نگهداری در منزل پرورش داده می شوند، چرا که استفاده از آنها در گلدان های تزیینی و زیبا برای استفاده در مکان های مختلف در منزل طرفداران زیادی پیدا کرده است.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.