دسته ها
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

چگونه با رژیم لاغری آلکالاین (قلیایی) وزنمان را کاهش دهیم

  • فاطمه میرزایی
  • ۱۷ دی ۱۳۹۷
  • ۰

رژیم غذایی آلکالاین یا قلیایی یکی از رژیم های لاغری است که با خوردن غذاهای قلیایی ببیشتر و کاهش مصرف غذاهای اسیدی می توان وزن خود را متعادل کرده و به تناسب اندام دلخواه رسید.

رژیم لاغری آلکالاین به رژیم غذایی PH معروف است، به این دلیل که می تواند به تعادل سطح PH مایعات بدن کمک نماید. از آنجا که اسیدهای اضافی بدن تبدیل به چربی و در نتیجه اضافه وزن می شوند، بنابراین با استفاده از این رژیم لاغری، مصرف غذاهایی که موجب افزایش اسید می شود، کاهش پیدا کرده و در نتیجه فرد لاغر می شود. در ادامه شما را با این نوع رژیم غذایی بیشتر آشنا خواهیم کرد.

رژیم لاغری آلکالاین

رژیم کاهش وزن آلکالاین (قلیایی) از جمله رژیم های غذایی جدید و مناسب است که می تواند سطح اسیدهای اضافی را کاهش دهد؛ سطح بالای اسید که بیشتر در غذاهایی مانند گوشت قرمز، برخی غلات مانند گندم، کافئین، محصولات لبنی، نوشیدنی های الکلی وجود دارد، منجر به بروز بیماری هایی مانند پوکی استخوان، خستگی و همچنین ناراحتی های کبد و کلیه می شود، بنابراین استفاده از این رژیم علاوه بر کاهش وزن می تواند از ابتلا به این بیماری ها جلوگیری نماید.

رژیم لاغری آلکالاین

به طور کلی، رژیم لاغری آلکالاین شامل مصرف زیاد میوه ها و سبزیجات، مغزها،دانه ها، حبوبات، همچنین کاهش مصرف گوشت قرمز، حذف شکر، پرهیز از مصرف الکل و غذاهای فرآوری شده می باشد، رعایت این رژیم غذایی موجب می شود، بدن کالری کمتری دریافت نماید، در نتیجه وزن بدن کاهش یافته و همچنین سلامتی فرد حفظ می شود.

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، در رژیم غذایی آلکالاین، مصرف غذاهایی که میزان اسید بدن را کاهش می دهند، توصیه می شود. مصرف میوه ها و سبزیجات از این نوع می باشند. استفاده از این رژیم غذایی، سطح اسید ادرار را کاهش داده و به همین دلیل، برای پیشگیری از سنگ کلیه و عفونت ادراری بسیار مفید می باشد.

رژیم غذایی لاغری آلکالاین

از آنجا که این رژیم با کاهش محصولات لبنی و کمبود دریافت کلسیم همراه است، بنابراین به منظور تامین مقدار کلسیم مورد نیاز بدن خود، حتما باید از جایگزین های مناسب برای دریافت این ماده معدنی استفاده کنید. استفاده از مکمل های کلسیم می تواند در این زمینه مفید باشد.

رژیم لاغری قلیایی

به این نکته توجه داشته باشید که بدن در حالت کلی سطح PH خود را حفظ می نماید و فرقی نمی کند که فرد رژیم داشته باشد یا نه. از آنجا که که رژیم آلکالاین و قلیایی اثبات نشده است، بنابراین اگر می خواهید این نوع رژیم را دنبال کنید، سعی نمایید برنامه غذایی متعادلی را انتخاب کرده و از مصرف مکمل ها و سایر مواد مربوط به رژیم اجتناب کنید، ضمن اینکه قبل از انتخاب هر نوع رژیم غذایی نسبت به شرایط بدنی خود آگاهی داشته و حتما در این مورد با پزشک و یا متخصص تغذیه مشورت نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.