دسته ها
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳

اینستاگرام پسورد کاربرانش را افشا کرد!

  • مرضیه نوروزیان
  • ۲۸ آبان ۱۳۹۷
  • ۰

نشریه اینفورمیشن در طی گزارشی از قول اینستاگرام نوشته است که به دلیل مشکلات امنیتی ممکن است پسورد بعضی از کاربران در اینستاگرام فاش شده باشد. 

اینستاگرام در پی این اعتراف از سایر کاربران خواسته تا برای جلوگیری از بروز مشکل، پسورد خود را سریعاً تغییر دهند. ضمن اینکه اعلام کرده تعداد کمی از کاربران به این موضوع دچار شده اند. 
اینستاگرام فروردین ماه قابلیت جدیدی برای کاربران در نظر گرفته بود که بر مبنای آن هر کاربر می توانست تمام دیتای خود را بارگیری کند. این موضوع در پی قانون عمومی حفاظت از داده وضع شده بود.
فاش شدن پسورد کاربران اینستاگرام
صاحبان این شبکه اجتماعی گفته اند که برخی از کاربران پسورد خود را در مرورگر ذخیره نموده اند و این موضوع باعث شده که پسورد آن ها در فیسبوک ذخیره شود.
فاش شدن پسورد کاربران اینستاگرام
پسورد یاد شده به صورت متن ساده در اینستاگرام قرار گرفته و باید گفت اگر این مسئله صحیح باشد، مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت. البته سخنگوی اینستاگرام این مسئله را رد کرده و بیان کرده که پسورد کاربران به شکل ایمنی ذخیره شده و خطری در این زمینه وجود ندارد.
فاش شدن پسورد کاربران اینستاگرام
مسئولین اینستاگرام از کاربران خواسته اند که پسورد خود را عوض کنند تا به این ناامنی پایان دهند. هر چند که ممکن است پسورد آن ها فاش نشده باشد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *