دسته ها
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

نکاتی که باید در رفتار با پدر شوهر رعایت کنید

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۳ دی ۱۳۹۷
  • ۰

یکی از مواردی که بیشتر خانم ها در اوایل ازدواج خود با آن مواجه هستند نحوه برقراری رابطه با خانواده همسر است. رفتار با پدر شوهر و مادر شوهر همچنان از معضلاتی است که عروس ها از آن نگران هستند.

بیشتر افرادی که با وارد خانواده جدید و خانواده همسر خود می شوند دوست دارند تا روابطی صمیمی و درست با آنها داشته باشند. به همین دلیل است که بیشتر عروس خانم ها به دنبال آگاهی و اطلاعات مهم در این زمینه هستند و سعی دارند تا نحوه صحیح رفتار با پدرشوهر و مادر شوهر را بیاموزند و در عمل با استفاده از این توصیه ها رابطه ای خود را برقرار کنند که در آن تنشی از سوی دو طرف وجود نداشته باشد.

رفتار درست با پدر شوهر

رفتار با خانواده همسر:

شاید در اغلب موارد یکی از تصورات اشتباهی که موجب برهم خوردن روابط با خانواده شوهر می شود تصور آنها به عنوان خانواده خود است. اما باید بدانید این تصور نادرست است و خانواده شوهر شما دارای خصوصیاتی کاملا متفاوت از خانواده خودتان هستند و هیچ گاه نمی توان آنها را مانند خانواده خود تصور کرد.  شما باید در فتار با خانواده شوهر به این آداب توجه کنید و به ارزش های خانوادگی آنها احترام بگذارید.

زمانی که به این موضوع واقف هستید که شما عضو جدیدی از این خانواده هستید و قرار نیست که به عنوان دختر این خانواده در نظر گرفته شودید راحت تر می توانید با مسائل رو به رو شوید و کمتر دچار سوء تفاهمات خواهید شد.

نحوه رفتار با خانواده شوهر

علاوه بر اینکه برخی از افراد استرس برقراری رابطه با مادر شوهر خود را دارند در رفتار با پدر شوهر خود نیز دچار تردیدهایی می شوند و ممکن است شما وارد خانواده ای شده باشید که کاملا مرد سالار است در این صورت پدر شوهر است حرف اول را می زند و در اغلب موارد ممکن است شما با پدر شوهر خود و دخالت های او در زندگیتان رو به رو شوید.

همانطور که قبلا اشاره شد این رابطه در ابتدا باید بر پایه احترام باشد زیرا این رفتار می تواند بسیار تاثیرگذار باشد و از مشکلات آینده شما بکاهد.

چگونه با خانواده همسر رابطه ای فوق العاده داشته باشیم؟ در رابطه با این سوال باید اینگونه بیان کرد که در صورت پایین آوردن توقعات خود از خانواده همسر می توانید زندگی راحت و دور از چالش داشته باشید.

اولین موضوعی که شما به عنوان عروس یک خانواده ممکن است با آن مشکل داشته باشید دخالت خانواده همسر در زندگی شما و به ویژه در بخش اقتصادی آن باشد. این در صورتی است که همسر شما مخارج خود را از پدر خود دریافت می کند و همین امر موجب دخالت های او در زندگی شما و بررسی مخارج شما باشد.

رفتار با پدر همسر

اگر این امکان برای همسرتان وجود دارد که به استقلال مالی دست پیدا کند شما باید برای حفظ احترام که در رفتار با پدر شوهر مهم است به همسر خود کمک کنید تا شان او در این زمینه حفظ شود و با استقلال اقتصادی خود از این دخالت ها کم کنید.

اگر دیگر مواردی که ممکن است باعث ایجاد مشکل میان شما و پدر شوهرتان باشد تفاوت های فکری است که میان شما وجود دارد زیرا اغلب پدر و مادرها تصور می کنند که فرزندان باید در مخارج خود صرفه جویی کنند در صورتی که این دیدگاه در میان جوان ها وجود ندارد و همین امر موجب بروز اختلاف می شود.

چگونه ا پدر شوهرمان رفتار کنیم

در صورتی شما می توانید رابطه ای به دور از چالش با خانواده همسرتان داشته باشید که درکی متقابل میان شما وجود داشته باشد. برای داشتن این رابطه شما باید مشکل را در خودتان و خانواده همسرتان جستجو کنید و آن را در رفتار با پدر شوهر و مادر شوهر به کار بگیرید.

رابطه عاطفی زن و شوهر چگونه پایدار می ماند؟ همانطور که می دانید این اختلافات می تواند رابطه عاطفی شما و همسرتان را نیز مورد چالش قرار دهد بنابراین باید مراقب رابطه خود با همسرتان باشید و آن را در اولویت قرار دهید تا دچار مشکل نشوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.