دسته ها
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

عکس حرم امام رضا (ع) و بارگاه مطهرش از زوایای مختلف

  • یلدا محمدی
  • ۳۰ آبان ۱۳۹۴
  • ۰

مجموعه ایی متنوع و زیبا از انواع عکس حرم امام رضا (ع) که از زوایای مختلف تهیه شده است را درا ین مقاله گرد آوری نموده ایم که مطمئنا مشاهده این تصاویر زیبا برای همه ما جذابیت دارد و به دیدن آنها علاقه مند هستیم.

مشاهده عکس حرم امام رضا (ع) کمک می کند زمانی که از نعمت زیارت بی بهره ایم، با مشاهده تصاویر بخش های مختلف حرم امام رضا، تا حدی به آرامش دست یابیم و بدین صورت از آن فضای معنوی بینظیر استفاده کنیم. بر همین اساس در این مقاله مجموعه ایی از عکس های زیبا و جذاب حرم امام رضا (ع) را گردآوری نموده ایم که امیدواریم مورد رضایت و پسند شما دوستان واقع گردد و از مشاهده این تصاویر مذهبی و زیبا لذت ببرید. تا پایان همراه ما باشید.

مجموعه عکس حرم امام رضا (ع) در زاویه های مختلف با کیفیت عالی :

همانطور که می دانید حرم امام رضا در برگیرنده پیکر پاک هشتمین امام شیعیان است که در مشهد مقدس قرار دارد و برای همه ما مکانی معنوی و مقدس است. حرم مطهر از قدیمی ترین بخش های اماکن متبرکه است که البته با گذشت سالیان زیاد تغییرات اساسی در آن ایجاد شده است و قسمت ها و بخش های مختلفی در آن بنا و همچنین تزیینات داخلی حرم طی گذشت یالها بازسازی و مرمت شده اند اما باید بدانید که پایه های اصلی بنا، همان پایه های اولیه هستند. در این مطلب انواع مختلف عکس حرم امام رضا را در سالهای اخیر ملاحظه می فرمایید که از قسمت های مختلف حرم امام رضا تهیه گردیده است.

حرم امام رضا (ع)

عکس داخل حرم امام رضا (ع ):

بخش داخلی حرم امام رضا (ع) شامل رواق ها است که در مجموع بیست و دو رواق قدیمی و جدید در قسمت های مختلف حرم وجود دارد که به گونه ایی با هم در ارتباط هستند و به هم متصل اند. فضای داخلی حرم امام رضا (ع) مکانی آرامشبخش و معنوی است که در این بخش چند تصویر زیبا از این مکان مقدس را ملاحظه می فرمایید.

رواق حرم امام رضا

عکس رواق مطهر حرم امام رضا (ع)

حرم امام رضا

عکس داخل حرم امام رضا (ع)

عکی داخل حرم امام رضا

عکس داخلی رواق حرم رضوی

عکس حرم رضوی

عکس رواق مطهر حرم امام هشتم

عکس ضریح حرم  امام رضا (ع) از زوایای مختلف :

ضریح حرم مطهر رضوی از جنس طلا و نقره می باشد و همه شیعیان آرزوی زیارت آن را دارند. این مکان مقدس همه روزه میزبان زائرانی است که از سراسر دنیا برای زبارت امام مهربانی ها به این مکان آمده اند. البته باید بدانید که اولین ضریح برای قبر مطهر امام رضا (ع) در دوره صفویه بنا شده است. تصاویری که در ادامه ملاحظه می فرمایید مربوط به آخرین ضریح پاک و منور حرم امام رضا می باشد.

حرم متبرک رضوی

ضریح متبرک حرم امام رضا (ع)

ضریح حرم امام رضا

عکس ضریح حرم رضوی

ضریح امام رضا (ع)

ضریح متبرک حرم امام رضوی

عکس جدید حرم امام رضا

عکس ضریح متبرک حرم امام رضا (ع)

ضریح مطهر حرم امام رضا (ع)

ضریح طلای حرم امام رضا (ع)

عکس کبوتر های حرم امام رضا (ع) :

در این بخش از شما دعوت می کنم از چند تصویر زیبا و دلنشین از کبوتران حرم رضوی دیدن فرمایید. این کبوتران بر فراز آسمان حرم مطهر پرواز می کنند و هر روزه گنبد طلایی امام رضا (ع) را زیارت می کنند. این کبوتران موجوداتی پاک و دوست داشتنی هستند که همه ما بارها آرزو کرده ایم به جای آنها در آسمان پاک حرم مطهر پرواز کنیم.

تصاویر جدید حرم مطهر رضوی

عکس کبوتر حرم امام رضا (ع)

عکس کبوتر حرم امام رضا

عکس کبوتران حرم امام رضا (ع)

عکس کبوتر حرم

عکس کبوتر مرقد مطهر رضوی

تصاویر حرم مطهر

عکس کبوتر حرم

عکس پنجره فولاد حرم امام رضا (ع) :

محبوب ترین پنجره دنیا، پنجره فولادی حرم مطهر است که در گوشه ای از صحن انقلاب واقع شده است و برای همه کسانی که به حرم مطهر مشرف شده اند بیانگر حال و هوای ویژه ایی است. در ادامه چند تصویر زیبا و دلنشین از پنجره فولادی حرم مطهر را ملاحظه می فرمایید که یادآور لحظاتی معنوی و خاص برای همه ماست.

پنجره فولاد

عکس پنجره فولادی حرم امام رضا (ع)

عکس پنجره فولاد حرم رضوی

پنجره فولاد حرم امام رضا

عکس گنبد طلای حرم امام رضا (ع) :

گنبد طلا بر فراز بنای اصلی حرم واقع شده است و به گونه ایی می توان گفت در مرکز اماکن متبرکه حرم قرار گرفته است. ارتفاع این گنبد بیش از بیست متر است و می توان گفت نمایان ترین نماد و شاخص برای شهر مشهد است. در ادامه چند عکس زیبا از گنبد طلای حرم امام رضا را ملاحظه می فرمایید.

عکس گنبد طلا حرم

عکس حرم امام رضا (ع)

گنبد طلای حرم امام رضا

عکس گنبد طلای امام رضا (ع)

گنبد امام رضا

عکس حرم امام رضا در شب

عکس های حرم امام رضا

عکس حرم امام رضا (ع) در شب میلاد

عکس گنبد رضوی

عکس صحن انقلاب حرم مطهر رضوی

عکس حرم امام رضا

 صحن حرم مطهری رضوی در شب

حرم امام ضا (ع) در روز

عکس گنبد طلای حرم امام رضا (ع)

تصاویر زیبا و جدید حرم امام رضا

عکس صحن مقدس حرم امام رضا

عکس بارگاه ملکوتی امام رضا

عکس اماکن متبرکه رضوی

حرم مطهر امام رضا

عکس حرم مطهر امام هشتم (ع)

عکس حرم امام رضا (ع) را در زوایا و زمان های مختلف ملاحظه نمودید، امیدواریم از مشاهده این عکس های زیبا و دلنشین لذت برده باشید و ما را نیز از دعای خیر خود بهره مند سازید. پیشنهاد می کنیم برای مشاهده تصاویر بیشتر از مکان های متبرکه و مقدس و همچنین مراسم مختلف در بخش عکس مذهبی دیدن فرمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.