دسته ها
سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸

روانشناسی رنگ صورتی و شناخت خصوصیات مختلف علاقه مندان به این رنگ

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۵ دی ۱۳۹۷
  • ۰

رنگ صورتی از رنگ های گرم است و رنگ های گرم به طور کلی نشان دهنده شخصیتت فعال و پویا در فرد است. در روانشناسی رنگ صورتی از طیف های مختلف این رنگ برای توصیف خصوصیات استفاده می شود.

رنگ صورتی نمادی از عشق و محبت نسبت به اطرافیان است و در روانشناسی رنگ صورتی به نمادهای دیگر یاز این رنگ مانند مهربانی، آرامش و بخشندگی نیز اشاره شده است به طور کلی افرادی که به رنگ صورتی روشن تمایل دارند افرادی آرام و خوش رو هستند و در مقابل افرادی که به رنگ صورتی تیره علاقه مند هستند دارای شخصیتی پر شور و پر انگیزه هستند.

 

   شخصیت شناسی بر اساس رنگ صورتی

روانشناسی رنگ صورتی:

عشق از اولین نمادهایی است که در علم روانشناسی رنگ ها و به ویژه رنگ صورتی مورد توجه است و این دسته از افراد دارای شخصیتی مهربان و عاشق هستند. بخشندگی نیز از دیگر صفات بارز در اینگونه از افراد است.

 روانشناسی رنگ صورتی دید و نگاه افراد علاقه مند به رنگ صورتی  را دیدی مثبت و نگرشی توام با عشق و امید بیان می کند. به همین دلیل این افراد در مقابل اطرافیان خود بخشنده و مهربان هستند و محبت خود را از دیگران دریغ نمی کنند.

مطالعه روانشناسی رنگ صورتی

این افراد به دلیل عاطفی بودن حساسیت های خاص خود را دارند و در برقراری ارتباط با آنها باید کمی محتاط عمل کرد تا دچار دلخوری و زود رنجی نشوند.

شخصیت افراد علاقه مند به رنگ صورتی:

سخاوتمند بودن و مهربان بودن از جمله صفات این افراد است و نشان دهنده روحیه حساس این افراد است. این افراد در برقراری ارتباط با دیگران به راحتی ابزار احساسات می کنند و در عین حال محدودیت های خاص خود را در ارتباط برقرار کردن دارند.

اگر مردی به رنگ صورتی علاقه مند باشد در روانشناسی رنگ صورتی این فرد را فردی احساسی می دانند که از عواطف خاص خود برخوردار است.

شاد بودن و داشتن نشاط در این افراد به خوبی دیده می شود و آنها در ارتباط با دیگران نیز سعی می کنند این شادی را منتقل کنند تا احساسی مثبت را به اطرافیان خود القا دهند.

رنگ صورتی چه نمادی دارد

فواید استفاده از رنگ صورتی:

استفاده کردن از رنگ صورتی در فضاهای مختلف موجب می شود تا نشاط بیشتری به محیط داده شود و فرد از خستگی و کسالت دور شود بنابراین شما می توانید با استفاده از رنگ صورتی که رنگ دلخواه شما است و زیبایی ویژه ای به هر مکان می دهد انرژی بیشتری را از محیط خود دریافت کنید و در طول روز انرژی بالایی داشته باشید.

کسانی که از رنگ صورتی استفاده می کنند دارای بهره هوشی بالاتری هستند زیرا این رنگ موجب افزایش تمرکز بیشتر در فرد می شود و سطح هوشیاری او را بالا می برد.

دور کردن استرس از دیگر تاثیرات مثبت استفاده کردن از رنگ صورتی است و در روانشناسی رنگ صورتی اینگونه بیان می شود که افراد با دیدن این رنگ خستگی، کسالت و اضطراب را از خود دور می کنند.

روانشناسی شخصیتی رنگ صورتی

از دیگر تاثیرات مثبت این رنگ در روحیه و شخصیت فرد می تواند به کاهش پرخاشگری، افزایش مهربانی، کنترل خود، کاهش خواب آلودگی در فضای کار، افزایش صبر و اعتماد به نفس اشاره کرد.

همچنین باید توجه داشته باشید که برای برخی از افراد استفاده یکنواخت از رنگ صورتی موجب کسالت و بی انگیزگی می شود بنابراین بهترین روش این است که هر چند وقت این رنگ ها تغییر نمایند تا روحیه فرد را افزایش دهد و از میزان کسالت بکاهد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.