دسته ها
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱

مکان های دیدنی یزد, شهری پر از جاذبه های گردشگری

 • سمیه نیک فرجام
 • ۲۲ آذر ۱۳۹۷
 • ۰

یزد از شهرهای تاریخی در ایران است و به شهر خشتی و گلی شهرت دارد و از این جهت در دنیا از شمار دومین شهرهای تاریخی محسوب می شود. مکان های دیدنی یزد نیز بیشتر به لحاظ تاریخی و فرهنگی دارای ارزش است.

بیشتر توریست هایی که به شهر یزد سفر می کنند از گردشگران و جهانگردان هستند که با دوچرخه راهی این شهر و نقاط مختلفی از آن می شوند. این گردشگران زیبایی های جاذبه های دیدنی یزد را با استفاده از دوربین های خود به ثبت می رسانند و این عاملی برای شناساندن شهر یزد به گردشگران است.

جاذبه ها و مکان های دیدنی یزد

جاذبه ها و مکان های دیدنی یزد:

شهر یزد دارای جاهای دیدنی متفاوتی است.  تماشای مکان های تاریخی و جاهای دیدنی این شهر زیبا همچون سفر به اصفهان و یا تماشای مکان های دیدنی شیراز و یا حتی دیدنی های نیشابور شما را بیش از پیش با فرهنگ ارزشمند ایران زمین آشنا می سازد. در ادامه این بخش جاذبه های معروف و مهم شهر یزد را معرفی خواهیم کرد که با قرار دادن اطلاعاتی در رابطه با هر جاذبه توریستی می توانید با اهمیت تاریخی یا فرهنگی آن جاذبه آشنا شوید و اطلاعات کسب کنید.

 • بلیط کیش
 • تصفیه آب خانگی

مکان های دیدنی مهم یزد

باغ دولت آباد:

این باغ از باغ های تاریخی دوران افشاریه است و و دارای وسعتی بزرگ و چشم اندازی زیبا است با ورود به این باغ شما برجی با ارتفاع ۳۳ متر و ۸۰ سانتی متر را می کنید که برای تهویه هوا به کار می رود. معماری زیبای این بنا تا کنون گردشگران فراوانی را مجذوب خود کرده است. تماشای باغ دولت آباد یزد را در سفر به این شهر نباید از دست داد.

مکان های دیدنی معروف یزد

موزه آب:

موزه آب یا خانه کلاهدوز از دیگر  نقاط دیدنی یزد است این خانه ها به خوبی نشان دهنده معماری فرهنگی و ارزشمند یزد است. این خانه ۵ طبقه دارای یک کاریز و در این مجموعه لوازم ارزشمندی همچون ابزارها و ظروف خاص نگهداری می شود. که تماشای آن برای گردشگران جذابیت های متفاوتی دارد.

 • چکاد بام
 • قاصدک 24

شهر یزد را بشناسید

آب انبار شش بادگیر:

در این شهر بادگیرها دارای نقش مهمی هستند و در بیشتر خانه ها نیز بادگیر دیده می شود و این بادگیرها نیز نمونه ای از بادگیرهای معروف یزد هستند.

مناطق خاص در یزد

آتشکده بهرام:

بهرام یا آتشکده بهرام از  مکان های گردشگری تاریخی یزد است این مکان دارای یک حوض آبی در قسمت وسط حیاط است و اطراف آن نیز درختان کاج دیده می شوند. این آتکشده متعلق به ۱۵۰۰ سال پیش است و همچنان روشن است.

امارت زیبای یزد

خانه لاری ها:

این خانه در دوران قاجار بنا شده است و معماری آن به لحاظ داشتن پنجره ها، در و ارسی و اتاق ها دارای اهمیت است در اتاق های این امارت آینه کاری دیده می شود.

جاذبه های توریستی یزد

میدان امیر چخماق:

این میدان که شمال یک مسجد است و از مجموعه ای از تکیه، آب انبار، بازار، خانقاه و خود مسجد است و زیبایی آن توجه هر فردی را به خود جلب می کند.

جاذبه های بی نظیر یزد

مسجد جامع کبیر:

این مسجد دارای قدمتی ۱۰۰ است و در سه دوره مختلف تکمیل شده است و از مسجاد زیبا در دوران تیموریان محسوب می شود بنای این مسجد دارای کاشی کاری، کتیبه و مناره است. این بنا از جمله شاهکار معماری در قرن ۹ شناخته می شود.

دیدنی های ناب و فرهنگی یزد

ساباط های یزد:

شاید با سفر به شهر یزد کوچه های سر بسته آن را دیده باشید این کوچه ها که شکلی دالان مانند دارند ساباط نامیده می شوند که به گردشگران کمک می کند تا در برابر گرمای کویری یزد تاب آورند.

مناطق دیدنی یزد

شهر یزد دارای نقاط تاریخی با اهمیتی است و هر ساله گردشگران زیادی برای دیدن این جاذبه ها به شهر یزد سفر می کنند. اگر شما نیز تا کنون به این شهر زیبا و تاریخی سفر نکرده اید پیشنهاد می کنیم با سفر به شهر یزد از تماشای زیبایی های این شهر لذت ببرید و تماشای جاهای دیدنی یزد را از دست ندهید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.