دسته ها
دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

آموزش دوخت دامن نیم کلوش + الگو

 • ندا خوشرو
 • ۲۷ شهریور ۱۳۹۷
 • ۰

در این مطلب آموزش دوخت دامن نیم کلوش به همراه الگو را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار خواهیم داد که امیدواریم با کمک این مطلب آموزشی بتوانید مهارت لازم را در زمینه دوخت دامن نیم کلوش بدست آورید.

دامن نیم کلوش از انواع دامن های زیبا و پرطرفدار در بین خانم ها و دختران جوان است و شما می توانید این مدل دامن را به راحتی در منزل بدوزید. برای دوختن دامن نیم کلوش بهتر است ابتدا الگوی آن را رسم کنید و پارچه دامن را طبق الگو برش بزنید سپس اقدام به دوختن این دامن شیک نمایید.

دامن های زنانه و دخترانه در انواع مدل های مختلف نظیر دامن کلوش و دامن نیم کلوش و … موجود هستند و اگر شما در زمینه هنر خیاطی مهارت دارید بهتر است این دامن های ساده و در عین حال زیبا را در منزل بدوزید.

مراحل دوختن دامن نیم کلوش زنانه و دخترانه

آموزش مرحله به مرحله دوخت دامن نیم کلوش

خیاطی از انواع هنرهای کاربردی است و اغلب خانم ها به خیاطی کردن علاقه مند هستند زیرا با داشتن مهارت در این هنر می توانند لباس ها با مدل های متنوعی را برای خود و دیگران بدوزند. در مطالب قبلی آموزش دوخت دامن توتو و آموزش خیاطی بدون الگو را مشاهده کردید در این مطلب قصد داریم تا شما را با نحوه دوختن دامن نیم کلوش آشنا سازیم.

دوخت دامن نیم کلوش

 • بلیط کیش
 • قاصدک 24

مراحل رسم الگوی دامن نیم کلوش و نحوه دوختن آن

رسم الگوی دامن نیم کلوش ساده است و شما می توانید در طی چند مرحله ساده الگوی این دامن را به راحتی بکشید سپس آن را برای خود بدوزید. مراحل رسم الگوی دامن نیم کلوش به صورت زیر است :

دامن نیم کلوش کوتاه

 1. ابتدا یک زاویه قادمه در سمت چپ الگو بکشید.دامن نیم کلوش زنانه
 2. گوشه زاویه قائمه را نقطه ۱ نامگذاری کنید مانند الگوی دامن کلوش.دامن نیم کلوش
 3. از نقطه ۱ به اندازه ۱/۴ دور کمر + ۵ به سمت راست الگو علامت بزنید و اسم این نقطه را ۲ نامگذاری کنید و از نقطه ۱ به اندازه فاصله بین نقاط ۱ تا ۲ به سمت پایین علامت بزنید و نقطه ۳ را بدست آورید.الگوی دامن نیم کلوش
 4. فاصله بین نقطه ۱ به نقطه ۲ را تا نقطه ۱ به نقطه ۳ پرگاری کنید توجه داشته باشید که فاصله نقطه ۲ تا نقطه ۳ باید نصف دور کمر کامل باشد.دامن نیم کلوش
 5. از نقطه ۲ به اندازه قد دامن نیم کلوش به سمت راست علامت بزنید و این نقطه را ۴ بنامید همچنین از نقطه سه به اندازه قد دامن نیم کلوش به سمت پایین بروید و این نقطه را ۵ بنامید.مراحل کشیدن الگو دامن نیم کلوش
 6. از قسمت نقطه ۲ خط کمر تا نقطه ۴ را به سمت نقطه ۳ به نقطه ۵ پرگاری کنید و لبه دامن را بکشید توجه داشته باشید که دامن نیم کلوش روی قسمت دولای پارچه قرار می گیرد.الگوی دامن نیم کلوش
 7. توجه داشته باشید که از نقطه ۲ تا ۳ باید نصف دور کمر کامل شود.
 8. بعد از کشیدن الگو پارچه دامن را برش بزنید و این دامن زیبا و شیک را به راحتی بدوزید.

دامن نیم کلوش زنانه

در این مطلب با آموزش دوختن دامن نیم کلوش در خدمت شما همراهان همیشگی مجله آرگا بودیم که امیدواریم از دوختن این دامن پرطرفدار در منزل نهایت لذت را ببرید.

منبع : آکادمی بین المللی هنر پارس

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.