دسته ها
دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸

آنچه باید درباره عشق در میانسالی بدانیم

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۶ آبان ۱۳۹۷
  • ۰

در جامعه امروزه شاید این تصور وجود داشته باشد که عشق در میانسالی به عنوان یک امر نامتعارف سنجیده شود و علت های آن به طور یقین ریشه در نوع تفکرات و ارزش های فرهنگی در هر جامعه خواهد داشت به طوری که برخی از جوامع عشق میانسالی را نه تنها ناپسند نمی دانند بلکه آن را تشویق می کنند.

عشق در میانسالی نه تنها پدیده ی ناشایستی نیست بلکه بسیار پسندیده و توصیه شده است زیرا عشق در هن سنی و در هر شرایطی می تواند فرد را با انگیزه تر و موقاوم تر کند تحقیقات نشان می دهد افرادی که به لحاظ عاطفی و روحی تنها هستند نمی توانند به راحتی در مقابل مشکلات ایستادگی کنند و در مقابل افراد عاشق با انگیزه و پایداری بیشتری در مسیر زندگی و ناملایمات آن قدم بر می دارند.

 چرا در سنین بالا عاشق می شویم

فلسفه عشق در میانسالی:

عشق می تواند در سنین مختلفی در فرد ایجاد شود و افرادی که در سنین میانسالی عاشق می شوند به خوبی نشان می دهند که عشق یک احساس نهفته در تمام افراد است که در برخی از موارد بروز پیدا می کند. اما این موضوع که عشق در سنین بالا و میانسالی به چه دلیلی در فرد بروز پیدا کرده است و ریشه یابی این عامل بسیار دارای اهمیت می باشد زیرا در برخی از موارد ممکن است این عشق به دلیل کمبودهای موجود در گذشته و زندگی حال فرد باشد. در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد که خصوصیات عشق جاویدان و واقعی چگونه است؟

عشق در میانسالی می تواند در مواردی مخرب باشد و آسیب های جدی را به کانون خانواده وارد می کند برقرای این روابط و عشق خارج از چارچوب خانواده است که موجب از هم پاشیدگی آن می شود امروز این موضوع یک آسیب جدید در روابط زن و شوهر و بالا رفتن آمار طلاق است زیرا بیشتر زوج ها احساس می کنند در سنین بالا به تازگی عشق واقعی خود را پیدا کرده اند و این موجب می شود تا خیانت که یک رفتار نامتعارف است در برخی از موارد با عشق میانسالی توجیه شود.

درست یا نادرست بودن عشق میانسالی:

با این تفاسیر باید دید که عشق در  میانسالی در چه مواردی می تواند باه انتخابی درست منجر شود و در چه مواردی این انتخاب نادرست و مخرب خواهد بود. باید متذکر شده که عشق واقعی و درست همواره در چارچوبی خاص و عقلانی بروز پیدا می کند این عشق به صورت کامل و با بلوغ کامل خود را نشان می دهد.

دوام عشق در سنین بالا

زمانی که عشق از روی عطش زیاد و غیر منطقی باشد به نوعی که تمام جوانب زندگی فرد را تحت تأثیر خود قرار دهد و حتی در برخی از موارد آثار مخربی نیز داشته باشد می تواند خطر ساز و غیر متعارف باشد. بنابراین بیشتر شما باید خصوصیات عشق واقعی را بشناسید و به خوبی به آن واقف باشید تا انتخابی درست داشته باشید.

 

عشق واقعی به نوع قابل توجهی فرد را در مسیر درستی از زندگی قرار می دهد و استرس و تنش را از فرد دور می کند عشق واقعی با احساس گناه و نا امیدی همراه نیست و تنها آرامش و امنیت را به دو طرف هدیه می دهد.

عشق های واقعی در آینده دارای دوام و پایداری بیشتری هستند اما عشق های غیر منطقی و نامتعارف مشکلاتی را پی روی فرد می گذارد که دوام رابطه عاطفی را کم می کند و موجب تزلزل آن خواهد شد. در بهترین شکل ممکن برای درست پیش رفتن یک رابطه عاشقانه و داشتن انتخابی درست در عشق میانسالی فرد می تواند با مراجعه به مشاور آن را در چارچوبی صحیح و هدفمند قرار دهد.

سرانجام عشق میانسالی:

 این سؤال بسیار مهم است که علت دوام نداشتن عشق های آتشین چیست؟ عشق در میانسالی و در سنین مختلف باید طبق نظر فرد تعریف شود تا به خوبی به ریشه اصلی و علت وجود عشق در او پی برد برخی عشق در این سنین را پر کردن تنهایی و یا کامل شدن می دانند اما برخی با وجود متأهل بودن به دنبال یافتن احساسی جدید و شوری جدید هستند که نشان می دهد عشق و احساسات آنها گذرا و به دلیل مشکلات ریشه ای در زندگی زناشویی یا گذشته می باشد.

نشانه های عشق در میانسالی

علت وجود عشق سوم در میان روابط زن و شوهر بسیار گسترده و متعدد است اما چیزی که بیشتر دارای اهمیت است میزان شیوع این مورد در بیشتر روابط زن و شوهری است که تحت عنوان عشق در میانسالی از آن یاد می شود و در بیشتر موارد تصو.ر می کنند که عاشق شده اند اما در حقیقت به دنبال رفع کمبودهای خود هستند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.