دسته ها
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲

گالری عکس گل زنبق شکفته و گل رنبق غنچه

  • مرضیه شاکری
  • ۲۸ مهر ۱۳۹۴
  • ۰

گل زنبق یکی از گل های زینتی زیبایی است که عده ای آن را برای نگهداری در منازل خود انتخاب می کنند. در این مقاله مجموعه ای از عکس گل زنبق را به همراه اطلاعاتی درباره این گل زیبا برای شما عزیزان آماده کرده ایم که در اختیارتان خواهیم نهاد.

گل زنبق یکی از گلهای زیبایی است که در نیمکره شمالی و از اروپا تا خاورمیانه رشد می یابد. در این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات جامعی را درباره نحوه پیدایش و نگهداری این گل برای شما عزیزان بازگو کنیم. در مجموعه عکس گل زنبق در خدمت شما هستیم.

مجموعه عکس گل زنبق و نگهداری و پرورش این گل:

از گذشتگان بسیار دور تاکنون، این گل در خاورمیانه و کشورهای نیمکره شمالی رشد یافته تا حدی که در گذشته در یونان باستان از آن به عنوان گلی زیبا برای مزار درگذشتگانشان استفاده و حتی نقش آن را بر روی سنگ های قبر طراحی می کردند. همچنین پادشاهان گذشته از این گل برای زینت بخشیدن به تاج های خود استفاده می کردند و حتی آن را به یکدیگر هدیه می دادند. زنبق ها در ابتدا به صورت وحشی و خود جوش رشد می کرده اند اما امروزه آنها را به صورت دستی پرورش می دهند و آن را به سایر کشورها صادر می کنند. در ادامه عکس گل زنبق را برای شما عزیزان به نمایش گذاشته ایم که می توانید مشاهده کنید.

عکس گل زنبق بنفش:

زنبق ها در انواع گوناگونی وجود دارند و بسته به گونه های مختلف، هر کدام در مناطق خاصی رشد می کنند. برخی از آنها در کنار جویبارها و چشمه سارها و برخی دیگر در لابه لای سنگ ها و گونه ای دیگر نیز در صحراها و زمینهای آهکی می رویند. همچنین این گلها در رنگ های مختلف نیز وجود دارند. سفید و بنفش و آبی کمرنگ و نارنجی و … . این گلها ساقه های غده ای شکلی دارند که در زیر زمین رشد می کند و یکی از مهمترین شاخصه های این گلهای زیبا محسوب می شود. تکثیر این گلها به وسیله همین غده ها صورت می گیرد، به این صورت که باید این غده ها را جدا نموده و در جایی دیگر کشنت نمایید تا مجددا شروع به رشد کند.

عکس گل زنبق جذابعکس گل زنبق دوست داشتنیگل زنبق طبیعیگل زنبق جذابانواع زیبای گل زنبقانواع ناز گل زنبقانواع طبیعی گل زنبقانواع دوست داشتنی گل زنبقمدل هایی از گلهای زنبق زیبامدل هایی از گلهای زنبق ناز مدل هایی از گلهای زنبق طبیعی

عکس گل زنبق آبی:

خاک مناسب برای رشد این گیاه:

برای رشد این گیاه باید از خاکهای قلیایی و سبک استفاده کنید، البته برای بهبود کیفیت رشد گیاه لازم است که مقداری خاک اسیدی نیز به آن اضافه نمایید. شما باید به اندازه دو قسمت از شن و ماسه و خاک باغچه به همراه قسمتی از خاکبرگ را مخلوط کنید و اینگوه بستر رشد این گیاه را فراهم نمایید. دقت داشته باشید که این گل را باید در هوای آزاد و فضای باز نگهداری کنید، اگر این گل را درون گلدان می کارید باید آن را در فضایی بیرون از منزل نگهداری کنید. مرتبا علف های هرز را از دور آن جدا کنید تا گیاه بتواند به خوبی رشد کند. هنگامی که قصد دارید ساقه ای از گل را برای هدیه دادن استفاده کنید باید دقت کنید که به غنچه ها آسیبی وارد نشود. هرگز گلهای غنچه را جدا نکنید، باید حتما گلهای شکفته را برای هدیه دادن جدا کنید.

  •  مبل و میز
  •  آرون گروپس

عکس گل زنبق ناز عکس گل زنبق طبیعی گل زنبق زیبا گل زنبق ناز گل زنبق دوست داشتنی انواع جذاب گل زنبق مدل هایی از گلهای زنبق جذاب مدل هایی از گلهای زنبق دوست داشتنی عکس گل زنبق زیبا

امیدواریم که از مجموعه عکس گل زنبق لذت برده باشید و این مجموعه توانسته باشد اطلاعاتی را در این خصوص به شما عزیزان آموزش دهد. در بخش عکس گل با دیگر گل های زینتی آشنا شوید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *