دسته ها
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

آموزش دوخت دامن توتو به همراه تصاویر

  • مرضیه نوروزیان
  • 23 مارس 2018
  • ۰

دوخت دامن توتو در عین زیبایی، آموزش پیچیده و مشکلی برای آماده سازی ندارد. این نوع دامن تنها دامنی است که بدون اینکه نیازی به دوخت داشته باشد، به راحتی قابل استفاده است. به خاطر تورهای رنگی مستعمل، بیشتر مورد استفاده برای کودکان است.

دوختن دامن توتو بیشتر جنبه تزیینی دارد. این نوع دامن برای دختر بچه ها در مجالس خاص مورد استقبال قرار می گیرد. دوختن این دامن لوازم پیچیده ای زیادی نیاز ندارد و به راحتی فراهم می شود و دستور ساده ای برای دوختن دارد.

آموزش دوخت دامن توتو

دامن از لباس های زنانه است که برای دوخت طرح های زیادی دارد. دامن پلیسه ای، دامن شلواری، دامن ترک از انواع طرح های زیبا برای دوخت دامن هستند.

در ابتدای کار باید دور کمر را تا پایین پا(جایی که اندازه دامن پایان می یابد) اندازه بگیرید.

اندازه گیری دور کمر برای دوخت دامنمحدوده این اندازه تقریبا بین ۲۸ تا ۵۸ سانتی متر قرار دارد. شما به یک کش نیاز دارید. اندازه این کش را طوری انتخاب کنید که ۱۰ سانتی متر از کمر کوچکتر باشد. با یک چسب قوی انتهای دو سر کش را به بچسبانید. توجه داشته باشید از چسب قوی برای این کار استتفاده کنید تا دو سر کش محکم کنار یکدیگر نگه داشته شود. حالا باید کش به شکل دایره ای شده باشد.

در ادامه دوخت دامن توتو, از اندازه کش مطمئن شوید و از فرد مورد نظر بخواهید آن را پرو کند.

اندازه گیری دور کمردر همین مرحله می توانید کش راتنظیم کنید. پارچه توری ابریشمی که برای این کار انتخاب کرده اید را بردارید. توجه داشته باشید این تور ابریشمی می تواند از چندین رنگ انتخاب شود یا به صورت تک رنگ باشد.

مراحل دوخت دامن

بهتر است از این تور مقدار زیادی بخرید تا در صورت اشتباه مقدار تور کافی داشته باشید. معمولا برای دامن کودک ۹ متر تور باید خریداری شود و برای دامن بزرگسال ۱۳.۷ متر کافی است.

رول تور ابریشمی

بلندی و کوتاهی تور ابریشمی به این که قد شما چه قدر است و این که شما می خواهید بلندی دامنتان چه قدر باشد، بستگی دارد. شما باید طول انتهایی دامن را برای خود اندازه بگیرید و آن را در ۲ ضرب کنید.

به عنوان مثال اگر طول انتهایی شما ۵۰ سانتی متر است، باید تور را به اندازه ۱۰۵ سانتی متر و عرض را به اندازه ی ۷.۶ سانتی متر برش دهید. در واقع شما ۳ تا ۴ برابر  بیشتر از اندازه واقعی به تور نیاز دارید. چون این تور بسیار پف می کند و کوتاه به نظر می رسد. اگر اندازه ی شما از حدی که در نظر داشتید بلند تر شد، شما می توانید آن را کوتاه کنید اما اگر دامن شما از حدی که می خواستید کوتاه تر شد، نمی توانید آن را بلند کنید. برای برش تور از تکه ای مقوا استفاده کنید. مقوا را با تور بپیچید و قیچی را زیر تور پیچیده ببرید.

بریدن رول تور ابریشمی

بریدن تور ابریشمیبرای گره زدن تور ابریشمی به کش نیز می تواند سر تور ابریشمی را به شکل قلاب در آورید اما فعلا آن را گره نزنید. این قلاب را به کش نزدیک کنید و و قسمت انتهایی تور را از روی کش از داخل این قلاب بیرون آورید.

گره زدن دامن توتو

 این عمل در واقع گره زدن تور بر روی کش است.

نحوه گره زدن دامن توتوبه همین ترتیب تا انتها تمام کش را با همین تورهای گره زده شده پر کنید.

دامن توتوحالا دامن را امتحان کنید.

گره زدن تور روی کشلبه های تور ابریشمی را برش دهید.

بریدن انتهای دامن توتو

برای زیبایی بیشتر می توانید گل یا روبان زیبایی بر روی قسمت کمر آن چسب کنید.

روش دوخت دامن توتو

در صورت تمایل  تور ابریشمی را بر روی کشی که از قبل آماده کرده اید چسب کنید.

چسباندن تور ابریشمی به کش

امیدواریم آموزش دوخت دامن توتو مورد استقبال شما عزیزان قرار بگیرد و این طرح زیبا را برای عزیزانتان با تم رنگی جذاب و دلنشین به کار ببرید و از آن لذت ببرید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.