دسته ها
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

عکس مار کبری و آشنایی با این حیوان ترسناک

  • زهرا محمد حسنی
  • ۱۵ شهریور ۱۳۹۷
  • ۰

در این مطلب برای شما دوستان عزیز مطالب جامعی درباره مار های کبری به همراه عکس مار کبری قرار داده ایم که اگر به این نوع مار های سمی علاقه دارید بتوانید با خصوصیات آن ها آشنا شوید در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

در این مطلب برای شما دوستان عزیز تحقیقاتی درباره مار کبری یا (شاه کبرا) انجام شده است که ضمن تماشیای عکس مار کبری می توانید از خواندن این مطالب نیز اطلاعاتی کسب کنید.

عکس مار کبری و مشخصات آن

شاه کبرا (Ophiophagus hannah) بلند ترین مار سمی جهان است و درازای آن می‌تواند به ۶٫۷ متر (۲۲ فوت) هم برسد. این گونه از مارهای کبرا به صورت گسترده ای در آسیای جنوبی و بخش های از کشور هندوستان یافت می شود اما بطور معمول در مناطق جنگلی زندگی می‌کند.

عکس مار کبری

افیوفاگوس از زبان یونانی و به معنای مار خورگرفته شده است بیشتر رژیم غذایی این نوع مار شامل مارهای دیگر می‌شود. مار های افعی بزرگ و یا کوچک منبع اصلی تغذیه شاه کبرا می باشد.

زهر شاه کبرا به اندازه ای است که با یک بار گزیدن به آسانی انسانی را از پا در می آورد این زهر بیشتر مخدر اعصاب می باشد. مرگ و میر ناشی از گزیدن این مار به بیش از ۷۵% می‌رسد.

مار کبری

شاه کبرا ماری بزرگ و قدرتمند است که طول آن بطور متوسط به ۳٫۶ تا ۴ متر (۱۲ تا ۱۳ پا) و وزن متوسط آن به ۶ کیلوگرم می‌رسد. در کوههای نخن سی تامارات جنوب تایلند نوعی شاه کبرای وحشی شکار شده است که بلندای آن به ه ۵٫۶ متر (۱۸٫۵ پا) می‌رسد.

شاه کبرا در میان مار های سمی بیشترین زهر را داراست در هر گزش به میزان ۲ تا۷ میلی لیتر زهر را به بدن موجود وارد کند که این میزان برای کشتن ۱۲۲ موش کافی است.

عکس مار کبری

مجموعه عکس های مار کبری

حالا که بعد از خواندن مطالب با ویژگی های این مار سمی و بزرگ آشنا شدید گالری از عکس مار کبری را برای شما همراهان عزیز به اشتراک گذاشته ایم تا از تماشای این شاه کبرا نهایت لذت را ببرید.

شاه کبرا

عکاسی مستند از مار کبری

سمی ترین مار جهان

شاه کبرا سیاه

عکاسی مستند از مار ها

مار کبری از نمای نزدیک

شاه کبرا سفید

عکاسی مستند مارها

تصویر جالب از پوست مارکبرا

عکاسی مستند از شاه کبرا

عکس مار کبری

زیست بوم مار کبری

سمی ترین مار جهان

نمای خارق العاده از پست شاه کبرا

عکس مار کبری دوسر

شاه کبرا دوسر

در آخر امیدواریم از خواندن مطالب ضمن تماشای تصاویر مار کبری نهایت لذت را برده باشید و توانسته باشیم اطلاعات کاملی را درباره این نوع مار در اختیار شما دوستان عزیز قرار داده باشیم. در صورت تمایل به مشاهده عکس مارهای غول پیکر کلیک کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.