دسته ها
دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

مدارک لازم برای ویزای توریستی ایتالیا و مراحل اخذ آن

 • مهلا بستگان
 • ۹ آبان ۱۳۹۶
 • ۰

ویزای توریستی ایتالیا را به اشخاصی که با نیت گردشگری چند روزه تا سه ماهه به ایتالیا قصد سفر دارند می دهند. این ویزا فقط برای تفریح است و اجازه هیچ اشتغالی را به شخص نمی دهد، مگر اینکه مجوز کار داشته باشید.

   معمولا سفر به کشور ایتالیا برای تفریح و گردشگری و دیدن جاذبه های آن منطقه می باشد و برای ورود به آن کشور داشتن ویزای توریستی ایتالیا که در آن مدت اقامت شما درج شده است، الزامی می باشد. اما اگر به قصد کار و اشتغال آن جا می روید باید مجوز کار برای شما صادر شود تا به مشکل نخورید. برای دستیابی به اطلاعات بیشتر در این زمینه در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

مراحل و مدارک اخذ ویزای توریستی ایتالیا:

شما ابتدا باید زمان سفر خود را تعیین کنید، که این خود شامل دو مرحله زمان اقدام برای گرفتن ویزا و طول مدت زمانی که می خواهید در سفر باشید، می شود. چون در فصل بهار و تابستان متقاضیان بیشتری برای گرفتن ویزای توریستی ایتالیا اقدام می کنند، اخذ ویزا در این مدت کمی مشکل می باشد. و در مورد طول سفر باید بدانید که بستگی به سفر های اروپایی اشخاص و بیمه ای که تهیه کرده اند، دارد. بیشترین مدت زمان اقامت سه ماهه است اما اکثریت از یک ماه تا چهل و پنج روز در خواست اقامت برای سفر را دارند.

اخذ ویزای ایتالیا مرحله به مرحله با توضیحات کامل

بعد از این مرحله شما باید با شماره 2122049628 برای گرفتن نوبت در کنسول گری ایتالیا در تهران در روز های دو شنبه تا پنج شنبه در ساعات 7:30 تا 10:30 صبح تماس حاصل فرمایید.

دانستن این چند نکته در این مورد ضروری می باشد که ساعات نوبت دهی متغیر می باشد و شما باید برای این کار سایت رسمی کنسول گری را چک کنید. برای گرفتن نوبت صبور باشید و عجله نکنید. به تعداد مسافران باید نوبت گرفته شود و برای نوبت گرفتن نیاز به شماره پاسپورت دارید. بهتر است نوبت را از خود کنسول گری به جای آژانس های مسافرتی بگیرید. نوبت ارائه شده نوبت روز می باشد و نه روز و ساعت.

اقداماتی که برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا نیاز است

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا به دو دسته مدارک شخص و مدارک سفر تقسیم می شود.

مدارک شخص:

مدارکی که هر فرد برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا نیاز دارد به شرح زیر می باشد:

 • در دست داشتن فرم در خواست ویزا از طرف فرد دعوت کننده و کپی کارت اقامت وی
 • تکمیل کردن فرم درخواست روادید که می توان از نگهبانی کنسول گری دریافت و پر کرد
 • به همراه داشتن دو عدد عکس 3 در 4 رنگی که با عکس پاسپورت تفاوت داشته باشد
 • در دست داشتن اصل و دو عدد کپی ویزاهای شنگین قبلی پاسپورت
 • به همراه داشتن ترجمه تمام صفحات شناسنامه به زبان انگلیسی و یا ایتالیایی
 • در دست داشتن ترجمه فیش حقوقی و بیمه کارمندان، ترجمه برگه جواز کسب برای مشاغل آزاد، در حالی که شاغل نیستید ارایه دادن پرینت گردش مالی 3 ماهه آخر حساب جاری کافی می باشد
 • ارایه دادن ترجمه سند ملکی با اصل سند
 • به همراه داشتن ترجمه و اصل فیش حقوقی و یا جواز کسب همسر برای خانم های متاهل اجباری می باشد
 • در دست داشتن شصت یورو پول نقدمدارکی که برای گرفتن ویزای توریستی ایتالیا لازم است

مدارک سفر:

مدارکی که هر فرد در سفر مربوطه نیاز دارند به عناوین زیر قرار دارد:

 • رزرو نمودن بلیط رفت و برگشت هواپیمایی، در نظر داشته باشید طول دوره سفر و شروع سفر توسط همان بلیط رزرو شده معین می گردد.
 • تهیه نمودن بلیط بیمه مسافرتی به مدت یکماه یا بیشتر به همراه کپی آن. قیمت بلیط بیمه به مدت یک ماه 104500 تومان می باشد. اگر بلیط بیمه برای یک ماه خریداری شده باشد، بازه رفت و برگشتی می باید کمتر از یک ماه باشد.
 • ارائه دادن حضوری مدارک در تاریخی که تعیین شده است.
 • نوبتی که به شما داه شده است برای روز می باشد و نه ساعتی خاص. پس باید از صبح زود به کنسول گری رفته و در لیستی که برای دریافت و تکمیل فرم نام نویسی می کنند، نام خود را بنویسید که بعد از باز شدن درب در ساعت هشت صبح به اخذ و تکمیل فرم درخواست ویزا بپردازید.
 • ارائه دادن مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای توریستی ایتالیا به معنی اخذ ویزا نیست.
 • در تاریخی که به شما اعلام می کنند با در دست داشتن رسید، به کنسول گری رفته و پاسپورت خود را دریافت کنید. توجه داشته باشید که هر شخص حقیقی و حقوقی که رسید و کپی پاسپورت مسافر را به همراه داشته باشد می تواند ویزا را دریافت کند.چگونه ویزای توریستی ایتالیا بگیرم؟

www.italianembassy.ir با مراجعه به این سایت می توانید تمام زمان های موجود سفارت ایتالیا را بررسی و تاریخ و زمان مد نظر خود را انتخاب بفرمایید.

همچنین آدرس سایت سفارت ایتالیا در تهران به این مضمون می باشد: www.ambteheran.esteri.it/ambasciata_teheran

و آدرس سفارت ایتالیا در تهران به این قرار است:

خیابان آفریقا، بالاتر از تقاطع میر داماد، نبش پارک صبا، خیابان فرزان شرقی، شماره 15

ساعات کاری سفارت ایتالیا در تهران از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 تا 14 و شماره تلفن آن 22047802 الی 3  می باشد.

مراحل اخذ ویزای توریستی ایتالیا

برای سهولت در طی شدن روند اداری مراحل اخذ ویزای توریستی ایتالیا از اطلاعات قرار گرفته در این مطلب از مجله آرگا استفاده بفرمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.