دسته ها
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸

آموزش ساخت گل کاغذی ساده و زیبا با کاغذ کشی

  • یلدا محمدی
  • ۱۵ مرداد ۱۳۹۴
  • ۰

آموزش مرحله به مرحله ساخت گل کاغذی با کاغذ کشی و نحوه ساخت گل رز با انواع کاغذ برای دسته گل و انجام تزیینات مختلف با کمک گرفتن از هنر گلسازی در منزل

ساخت گل کاغذی با انواع کاغذ کشی و ایده های جدید و زیبا برای گلسازی با روشی ساده و راحت که در منزل و بدون امکانات انجام می شود و با ساخت این گلهای کاغذی زیبا میتوان گلدان شیک و متفاوتی تهیه و برای تزیینات منزل از آن استفاده کرد. با آموزش ساخت گل رز کاغذی در ادامه مطلب همراهم باشید.

نحوه ساخت گل کاغذی با کاغذ کشی:

ساخت گل کاغذی از هنرهای پرکاربرد است که با کمی کاغذ کشی، نوار گاترین سبز، مقداری سیم مخصوص گلسازی و چسب به راحتی تهیه شده و موارد استفاده زیادی دارد. برای شروع ساخت این گل رز زیبا ابتدا الگو مورد نظر را روی کاغذ کشیده و اطرافش را برش می زنیم بهترین الگو برای گل رز، الگو به شکل قلب است که میتوان آن را در سایزهای مختلف برش زد.

ساخت گل کاغذی

  •  گالری اسپیناس

ساخت گل

ساخت گل

ساخت گل

بعد از تهیه الگوها و انتقال و برش آنها روی کاغذ کشی، چند گلبرگ ساده داریم که با کمی فرم دادن تبدیل به گلبرگهای گل رز میشوند. برای اینکار میتوان از میله خودکار استفاده کرد و مطابق شکل لبه های گلبرگ را فرم داد و برای ساخت گل آماده کرد.

ساخت گل

ساخت گل

وقتی همه گلبرگ ها آماده شد، سیمی که از قبل تهیه کردیم و به اندازه مناسب برش زدیم را با نوار گاترین میپوشانیم. (میتوان از ساقه رز آماده در بازار هم استفاده کرد) در این مرحله از ساخت گل کاغذی تکه ای پنبه یا دستمال کاغذی را ابتدای ساقه گذاشته و بعد گلبرگها را یکی یکی گذاشته و با نوار گاترین یا نخ اطرافش بپیچید فیکس شود.

ساخت گل

گلسازی

گلسازی

به همین ترتیب ادامه داده تا گل رز به سایز دلخواه برسد و بعد با کاغذ کشی سبز کاسبرگ و برگ برای گل تهیه کنید و باز هم به کمک نوار گاترین به گل و ساقه متصل کنید. برای اظمینان بیشتر از فیکس شدن و دوام کار میتوان از چسب مایع در نقاظ اتصال استفاده کرد.

گلسازی

گلسازی

گلسازی با کاغذ

ساخت گل کاغذی

برای ساخت گل کاغذی علاوه بر کاغذ کشی میتوان از انواع کاغذ رنگی هم استفاده کرد و گلهای زیبایی با مدل های مختلف تهیه و برای تزیینات به کار برد. امیدوارم این آموزش مورد پسند شما واقع شده باشد. برای مشاهده آموزش های بیشتر سری به اینجا بزنید. موفق باشید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.