دسته ها
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

قرص ایندومتاسین را بهتر بشناسید

  • مهلا بستگان
  • 7 سپتامبر 2017
  • ۰

داروهای مسکن فراوانی در داروخانه ها و منازل برای دردهای مختلف استفاده می شود که گاها شخص مصرف کننده از عوارض آن بی خبر است یا حتی بعضی از افراد حتی دلیل استفاده آن را نمی دانند. در این مطلب مجله اینترنتی آرگا، کاربردهای قرص ایندومتاسین و عوارض این دارو که یک مسکن قوی است را مورد بررسی قرار می دهیم.

اگر شما هم از آن دسته اشخاصی هستید که قرص مسکن بسیار استفاده می کنید و در منزلتان انواع و اقسام قرص های مسکن پیدا می شود, برای آشنایی با دارو که یک مسکن قوی برای درد مفاصل است ما را در این مقاله همراهی کنید.

(  Indometacin )  یک داروی ضد التهاب استروئیدی است که به اشکال قرص ۷۵ میلی گرم, کپسول ۲۵ میلی گرم و شیاف ۵۰ و ۱۰۰  در دسترس مردم قرار دارد.

اشکال مختلف داروی ایندومتاسین

قرص مسکن و ضدالتهاب است به همین خاطر برای تسکین درد مفاصل افراد سال خورده استفاده می شود. قدرت تسکین درد ایندومتاسین چندین برابر پیروکسیکام است. این دارو با اسم های غیر ژنریک همچون  Indic و  Indosupp  نیز به فروش می رسد.

 

دلایل مصرف قرص ایندومتاسین

حداکثر مقدار مجاز مصرف این دارو ۲۰۰ میلی گرم می باشد که در بزرگسالان دو تا سه نوبت در روز به مقدار ۲۵ تا ۵۰ میلی گرم است و هفته در میان به اندازه ۲۵ تا ۵۰ گرم  می توان زیاد کرد و در کودکان حداکثر اندازه مجاز این دارو  ۴ میلی گرم است که می توان ۱/۵ تا ۲/۵ میلی گرم به ازای هر یک کیلو گرم وزن کودک و سه تا چهار بار در روز به او خوراند. در صورتی که از مصرف این دارو نتیجه گرفتید مقدار مصرف این دارو به پایین ترین دوز ممکن برسانید.

 

قرص ایندومتاسین را بیشتر بشناسید

از عوارض قرص ایندومتاسین  به اختلالات گوارشی, سردرد های شدید در صبح هنگام, تهوع و اسهال, خواب آلودگی, سرگیجه, وزوز گوش, ناراحتی های عصبی, فشارخون بالا و بی خوابی اشاره کرد.  این دارو را در دمای کمتر از سی درجه سانتیگراد, دور از نور مستقیم و رطوبت, داخل جعبه و به دور از دسترس اطفال نگهداری کنید.

عوارض قرص ایندومتاسین چیست؟

 

بهتر است این دارو با نظر پزشک تهیه و مصرف شود و تا جایی که مقدور است از استفاده داروهای شیمیایی برای سلامت بیشتر بدن پرهیز کنید مگر در موارد خاص و مجددا تاکید می کنم با مشورت پزشک هر دارویی را مصرف کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.