دسته ها
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

نگهداری از گربه DLH و شناخت ویژگی های آن ها

 • شقایق ایران دوست
 • ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
 • ۰

نگهداری از گربه DLH بسیار ساده می باشد و کافی است تا شما با این گربه ها آشنایی بیش تری داشته باشید و در مورد خوراک آن ها نیز آگاه شوید تا بتوانید از این گربه ها در خانه تان نگهداری نمایید.

گربه ها از بهترین پت های خانگی می باشد و امروزه افراد بسیار زیادی هستند که گربه ها را با نژاد های مختلف در خانه هایشان نگهداری می کنند از این رو نیاز است تا در مورد نژاد گربه دی ال اچ اطلاعاتی داشته باشید و با نگهداری از گربه DLH آشنا شوید و اگر می خواهید این گربه ها را در خانه تان داشته بلاشید این مطلب را از دست ندهید.

مراقبت از گربه ها

آشنایی کامل و نگهداری از گربه DLH

یکی از پر تردد ترین گربه ها در خیابان ها گربه های دی ال اچ می باشند و باید بدانید که این گربه ها در خیابان ها به دنیا می آیند و نمی توان نام نژاد خاصی را روی ان ها گذاشت. باید این مورد را در نظر داشته باشید که گربه ها در میان انسان ها در چند دهه اخیر بسیار محبوب شده اند و افراد بسیار زیادی نیز هستند که از این حیوانات در خانه های خودشان نگهداری می کنند از این رو این حیوانات بسیار زیاد شده اند و بسیاری از افراد نیز هستند که شرایط مراقبت از این حیوانات را ندارند ولی دوست دارند باز هم از آن ها مراقبت و حمایت کنند بنابراین این مورد از گربه ها به شدت برای افرادی که دوست ندارند از آن ها در خانه نگهداری کنند بسیار خوب است.

گربه های نزاد دار به یک سری از گربه هایی گفته می شود که از پدر و مادر و اجداد یکسانی به دنیا آمده اند و از آن جایی که گربه DLH خیابانی می باشد بنابراین نژاد داشتن این گربه ها غیر ممکن می باشد و باید بدانید که آن ها سال ها است از پدر و مادر های مختلف بوجود آمده اند با این حال باز هم بسیاری از افراد این مورد ها را نیز نوعی نژاد در نظر می گیرند و این گربه ها در ابتدا اروپایی بودند و بعدا با کشتی ها به آمریکا رفتند و تکثیر شدند و الان نیز در کل جهان هستند و زندگی می کنند.

نگهداری از گربه

ویژگی های ظاهری این گربه ها

 • گربه DLH شباهت بسیار زیادی به گربه های دی اس اچ دارند و باید در نظر داشته باشید که این حیوانات در برابر آن هایی که در مطالب قبلی بررسی کردیم دارای مو های بلند تری می باشند.
 • همچنین تنوع رنگی در این حیوانات بسیار زیاد خواهد بود.
 • این گربه ها از نظر رنگ می توانند یک رنگ، دو رنگ و حتی چند رنگ باشند و معمولا طیف مو های آن ها از تیره تا روشن متغیر می باشد.
 • این گربه ها اکثرا دارای چشم های کهربایی و قهوه ای می باشند و به ندرت می توانید رنگ چشم آبی و یا سبز را نیز در این حیوانات ببینید.
 • معمولا طول بدن این حیوانات ۳۵ تا ۴۰ سانتی متر خواهد بود.
 • گربه DLH وزنی بین ۴ الی ۸ کیلو گرم دارد و معمولا ما بین این دو عدد نیز گربه های زیادی هستند ولی باید بدانید که وزن گربه ها معمولا بستگی به دسترسی آن ها به منابع غذایی می باشد و یکی از فاکتور هایی مفید در سلامت آن ها به شمار می رود.
 • گربه DLH و گربه DSH معمولا در اندازه مو دارای تفاوت های فاحشی می باشند و نوع DLH معمولا در بخش گردنی دارای مو های بلند تری بوده و دم آن ها در برابر نوع DSH پهن تر و پر مو تر می باشد.

شخصیت گربه دی ال اچ

 • آرون گروپس

شخصیت خاص این گربه ها

در واقع شما نمی توانید به بررسی تمام رفتار های این گربه ها بپردازید زیرا این گربه ها رفتار های یکسانی ندارند و از طرفی دارای نژاد های متفاوتی می باشند و همین مورد به راحتی می تواند منجر به تفاوت های رفتاری در این گربه ها شود. هر کدام از این گربه ها دارای شخصیت های مختلفی می باشند از این رو ویژگی های شخصیتی متفاوتی دارند ولی نکته ای که در این زمینه هست این است که این گربه ها اکثرا فعال و بازیگوش هستند.

نگهداری و نکات آن

برای این که بتوانید به راحتی از این گربه ها نگهداری کنید و به آن ها صدمه نرسانید و بتوانید از پس این مورد به خوبی بر بیایید نیاز است تا با نکات مهمی که در نگهداری از آن ها لازم است بدانید آشنا شوید.

 • این گربه ها بی دردسر می باشند و گزینه ای خوب برای مراقبت کردن از ان ها در خانه می باشند.
 • این گربه ها منزوی و گوشه گیر نیستند و در عوض زیاد سر و صدا نمی کنند و نیازی به توجه دائمی شما ندارند و همین مورد می تواند یک ویژگی مثبت ان ها برای این باشد که شما آن ها را به سرپرستی بگیرید.
 • این حیوانات دارای روحیه ای شکارچی می باشند و ممکن است برای شما هدیه هایی را پیدا کنند و برای شما بیاورند از این رو باید مراقب باشید تا موش های بیرون از خانه را به خانه تان نیاورند.
 • این حیوانات دارای مو های بلندی می باشند و همین مورد می تواند برای شما مضر باشد زیرا بسیاری از افراد دوست ندارند دائما در حال جمع کردن مو های پت خانگی شان باشند.
 • مو های این حیوانات در فصل ریزش نیز به شدت می ریزد و این موضوع می تواند یکی از نکات منفی در نگهداری از این حیوانات بازیگوش باشد.
 • علاوه بر این موضوع و اهمیت ریزش موی آن ها باید بدانید که افرادی که به موی گربه آلرژی دارند از این موضوع به شدت ناراحت می شوند و حساسیت آن ها شدید تر خواهد شد.
 • البته ریزش موی این حیوانات چاره دارد و ان هم این است که باید دائما به آن ها رسیدگی کرده و مرتب مو های این حیوانات را شانه بزنید و آن ها را به صورت مرتب به نزد آرایشگر ببرید تا مو هایشان را کوتاه کنید.
 • هزینه های مهم در زمینه مراقبت کردن از این گربه ها بستگی به سلیقه سرپرست ها دارد ولی به صورت ساده می توان گفت هزینه نگهداری از این حیوانات ماهانه بین ۱ الی ۸ میلیون تومان متغیر می باشد.

نکته های مراقبت از گربه دی ال اچ

غذای این حیوانات

در حین نگهداری از گربه DLH باید به غذای این حیوانات توجه ویژه ای داشته باشید و این موضوع را از یاد نبرید که این گربه ها می تاوانند هر جایی غذایی را باب میل خود پیدا کرده و آن ها را بخورند ولی زمانی که شما سرپرستی ان ها را بر عهده می گیرید باید برنامه ای برای این مورد داشته باشید و یادتان باشد که لیست غذا های مضر برای گربه ها را نیز چک کنید تا غذایی که برای این گربه ها مضر می باشد را به آن ها ندهید و هزینه های درمانی زیادی روی دست شما نماند.

در برنامه غذایی این حیوانات پروتئین، غلات، ویتامین ها و مواد معدنی باید به اندازه باشد و شما نباید به آن ها فقط غذا های خشک بدهید و می توانید از غذا های تر نیز برای این گربه ها استفاده کنید در غیر این صورت امکان دارد آسیب های شدید گوارشی به آن ها وارد نمایید. غذا هایی که بین ما و گربه ها مشترک می باشد و شما نیز می توانید از آن ها برای این حیوانات استفاده کنید انواع گوشت ها، برنج، هویج و موز می باشد و باید این مواد غذایی که اشتراک دارد را نیز با مشورت دامپزشک به گربه تان بدهید تا مشکلی برای او ایجاد نشود. غذا هایی مانند سیر و پیاز، مشروبات الکلی، انگور، شکلات و گوشت خام و استخوان می تواند برای این حیوانات مضر باشد از این رو نباید به آن ها این مواد غذایی را بدهید زیرا این موارد بسیار سمی می باشند و می توانند منجر به مرگ گربه شوند.

نگهداری از گربه DLH

بیماری های گربه های DLH

اگر در حال نگهداری از گربه DLH هستید باید این موضوع را به یاد داشته باشید که بیماری هایی نیز ممکن است این حیوانات را تهدید نماید از این رو اگر به آن ها آشنا باشید می توانید به راحتی در این زمینه پیشگیری های لازم را انجام دهید و همانطور که می دانید پیشگیری کردن از موضوعات می تواند هزینه ای کم تر با خود به همراه داشته باشد از این رو نیاز است تا بدانید که با رعایت یک سری نکات در رژیم غذایی گربه ها می توانید از بروز  بیماری ها در آن ها پیشگیری نمایید.

این حیوانات از جفت گیری گربه های خیابانی بوجود آمده است و باید بدانید که نسل های قبلی این گربه ها در شرایطی بسیار سخت زندگی کردند و بدن مقاوم تری نسبت به سایر نزاد ها دارند و همین مورد به تنهایی کافی خواهد بود تا بیماری های خاص تهدید کننده زندگی این حیوانات نباشند و باید بدانید که بیماری هایی که سایر گربه ها را تحت خطر قرار می دهد ممکن است روی این گربه ها تاثیر چندانی نداشته باشد. معمولا بیماری های ویروسی این گربه ها را به خصوص در زمانی که در سنین کم می باشند تهدید خواهد کرد و بنابراین از شما خواسته می شود تا واکسن های این گربه ها را بدر زمان معین و خواسته شده بزنید و دوره واکسیناسیون را تکمیل نمایید. بیماری هایی که می تواند تهدید کننده جان این حیوانات باشد شامل کرم قلب، سرطان ها و دیابت می باشد.

برای این که بتوانید از بروز مشکلات جدی در سلامت این گربه ها پیشگیری نمایید نیاز است تا در زمان های لازم و به صورت های دوره ای این حیوانات را نزد متخصص برده و چکاپ های لازم انجام شود و همچنین داشتن بهداشت کامل کمک می کند تا این گربه ها دیر تر مریض شوند. مسواک زدن برای بچه گربه های دی ال اچ را جدی بگیرید زیرا این حیوانات ممکن است دچار مشکلات شدیدی در زمینه دهان و دندان شوند و در نهایت این موارد را باید جدی بگیرید.

بیماری های گربه خیابانی

نگهداری از گربه ها دارای سختی های زیادی می باشد ولی این موضوع را باید بدانید که این گربه ها با تمام شیطنت هایی که دارند باز هم یک سری مسئولیت هایی را برای ما خواهند داشت و ولی آنقدر حیوانات پر مهر و عاطفه ای می باشند که می توانند دگرگونیهای زیادی را در زندگی تان پدید اورند و بسیاری از تحقیقاتی مکه در این زمینه آمده است نشان داده که وجود گربه ها در هر خانه ای می تواند منجر به کاهش استرس و افسردگی افراد رد آن خانه شده و فشار خون بالا را نیز کاهش خواهد داد. در ادامه می توانید اطلاعاتی در مورد شستن گربه ها نیز مطالعه کنید و برای این کار کافی است تا از لینک داده شده استفاده نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *