دسته ها
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

آشنای با روتین پوست چرب و نکاتی که به جذابیت پوست های چرب کمک می کنند

  • کژال کوهستانیان
  • ۱۴ فروردین ۱۴۰۳
  • ۰

در پیش گرفتن روتین پوست چرب کمک می کند، تا چربی های اضافی پوست از بین برود و در نهایت منافذ پوست مسدود نشده و سلامتی آن ارتقا یابد، برخی از مشکلات جدی پوست در نتیجه پیروی نکردن از روتین پوستی و بی توجهی به سلامت پوست اتفاق می افتد، که با در پیش گرفتن روتین مناسب پوست به راحتی قابل پیشگیری می باشند.

روتین پوست چرب با هدف حفظ زیبایی و سلامتی و ارتقای احساس بهتر دنبال می شود، جالب است بدانید علاوه بر افرادی که دارای پوست چرب می باشند، بسیاری از افراد ممکن است، پوست چرب را تجربه نمایند، زیرا پوست انسان برای محافظت و آبرسانی چربی تولید می کند، بنابراین این روند طبیعی برای سلامت پوست ضروری می باشد، البته تا زمانی که چربی اضافی روی پوست ایجاد نشود.

وجود چربی اضافی بر روی پوست منجر به مسدود شدن منافذ پوست می شود و ممکن است، فرد را با دو چالش اساسی رو به رو کند، اول این که پوست چرب احتمالا ظاهر ناخوشایندی برای فرد خواهد داشت و دوم این که احتمال بروز آکنه و جوش را افزایش می دهد.

روتین پوست چرب

بخش عمده از سلامت پوست به ژنتیک فرد باز می گردد، اما می توانید بخش دیگر را با در پیش گرفتن روتین پوستی و عادت های سالم به دست آورید، لازم به ذکر می باشد، که بسیاری از مشکلات پوستی ناشی چون منافذ باز، جای جوش، التهاب و کدری همگی ناشی از عدم پیروی از روتین پوستی می باشد.

آشنایی با روتین پوست جرب

در صورتی که به شکلی روزانه از روتین پوستی مناسبی پیروی کنید، سایر این مشکلات از بین خواهند رفت و شاهد چنین مشکلاتی در پوست خود نخواهید بود، همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، به طور طبیعی پوست تمام افراد مقداری چربی تولید می کند، تا قادر به حفظ سلامتی خود باشد، لازم است، بدانید آنچه که پوست را از آلودگی ها حفظ می کند و رطوبت کافی را برای پوست به ارمغان می آورد «سبوم» می باشد.

اما سبوم چیست؟ سبوم ماده ای روغنی می باشد، که به واسطه غدد چربی تولید می شود، با اضافه کاری در این بخش  و تولید چربی بیش از اندازه غدد چربی منافذ پوست مسدود می شود و آکنه به وجود خواهد آمد. روتین پوست چرب کمک می کند، تا پوست مشکلات جدی نداشته باشد، چرا که پوست چرب معمولا دارای مشکلاتی چون جوش و آکنه، منافذ باز و ظاهر چرب و براق می باشد.

این احتمال وجود دارد، که پوست چرب در اثر بیماری، عوامل محیطی، دلایل بهداشتی، ژنتیک، تغییرات هورمونی، استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی نامرغوب، آلودگی های موجود در هوا، تابش نور خورشید بر پوست و یا تغذیه ناسالم ایجاد شود.

  •  آرون گروپس

روتین پوستی در صبح

برای حفظ سلامتی پوست چرب باید از روتین مناسبی پیروی کرد و دنبال کردن یک روند مناسب در صبح و شب بسیار ایده آل می باشد، که در ادامه با مراحل آن به خوبی آشنا می شوید.

مرحله اول

اولین مرحله در روتین پوستی تمیز کردن و شستن صورت می باشد، در طول شب مقداری چربی بر روی پوست جمع می شود، شستن صورت در صبح آلودگی ها و چربی جمع شده بر روی پوست را از بین می برد، برای این کار از شوینده مناسب پوست چرب استفاده کنید.

استفاده از شوینده باید به درستی صورت بگیرد و از شستن بیش از دو بار صورت در طول روز پرهیز شود، تا نتیجه دلخواه حاصل شود، در صورتی که این مرحله را به درستی پشت سر بگذارید، باقی مراحل به خوبی پیش خواهد رفتن و اشتباه در اولین مرحله ممکن است، جذاب مواد مورد نیاز پوست را کاهش دهد.

مرحله دوم

در مرحله دوم روتین پوست چرب باید از تونر استفاده شود، شستن صورت با شوینده مناسب به تنهایی قادر به حفظ تمام آلودگی ها نخواهد بود، بنابراین باید در این مرحله از محلول تونر استفاده نماید، تا هیچ آلودگی بر روی پوست باقی نماند، در ضمن استفاده از تونر پوست چرب کمک می کند، تا جذب مواد مغذی در پوست بهتر صورت بگیرد.

پد آرایشی تمیز خود را به چند قطره از محلول تونر آغشته کشید و به آرامی آن را بر روی پوست بکشید، با این روش آلودگی های باقی مانده از روی پوست حذف می شوند.

مرحله سوم

بعد از استفاده از تونر باید از سرم پوستی مناسب با پوست خود بهره ببرید، انواع مختلفی از سرم های پوستی در بازار موجود می باشد، که می توانید با توجه به نیاز های پوست خود نوع مناسبی را انتخاب نماید. استفاده از سرم های سبک که به سرعت جذب می شوند، برای پوست های چرب انتخاب ایده آلی می باشند.

مرحله چهارم

در چهارمین مرحله از روتین پوستی برای افراد دارای پوست چرب نوبت به استفاده از یک کرم یا سرم آبرسان می رسد، همچنین می توانید، از کرم های مرطوب کننده نیز استفاده نماید، این که بدانید تفاوت آبرسان و مرطوب کننده چیست؟ و کدام یک برای پوست شما مناسب است، گام موثری در حفظ سلامتی پوست به شمار می رود. استفاده از مرطوب کننده یا آبرسان سبک توصیه می شود، تا از بسته شدن منافذ پوست پیشگیری شود.

بررسی مرحله به مرحله روتین سازگار با پوست چرب

مرحله پنجم

در این مرحله باید از کرم دور چشم استفاده کرد، از آنجایی که پوست اطراف چشم بسیار نازک و حساس می باشد، لازم است از کرم های مخصوصی که برای استفاده در این بخش از پوست در نظر گرفته شده اند، استفاده کنید، تا از بروز تیرگی، چین و چروک و خطوط اطراف چشم پیشگیری شود، استفاده از این کرم ها از سن بیست و پنج سالگی به بعد توصیه می شود.

مرحله آخر

در آخرین مرحله از روتین پوست چرب در طی روز نوبت به استفاده از کرم ضد آفتاب می رسد، استفاده از ضد آفتاب مناسب بسیار ضروری می باشد، چرا که این کرم از آسیب دیدن پوست در برابر اشعه مضر خورشید پیشگیری می کند و از بروز لک، تیرگی و پیری پوست پیشگیری می شود.

روتین شبانه

پس از گذراندن یک روز طولانی باید صورت خود را از مواد آرایشی و آلودگی ها پاک کنید، بنابراین پوست خود را با شوینده مناسب شستشو دهید، قبل از این که صورت خود را بشویید بهتر است، که از مواد آرایشی استفاده شده در طول روز را کرده از روی پوست خود پاک کنید.

تونر

مانند مراحل روتین مناسب پوست چرب در صبح، پس از شستشو نیاز است، با کمک تونر پوست را از آلودگی های باقی مانده پاک کنید، در این مرحله پاکسازی پوست به درستی انجام می گیرد و به تنفس پوست کمک شده و در نهایت به بهبود سلامت پوست کمک می شود.

کرم لایه بردار

در پوست های چرب بهتر است، از لایه بردار ها در فواصل کوتاه تر استفاده شود، تا تاثیر بهتری داشته باشند، در هنگام خرید این محصولات دقت داشته باشید، تا از محصولات مناسب پوست چرب خریداری کنید، لایه بردار کمک می کند، تا سلول های مرده از سطح پوست جدا شوند و رطوبت پوست به خوبی تامین می شود.

لایه برداری از پوست چرب

کرم شب

در این مرحله باید از کرم شب استفاده کرد، تا بعد از پاکسازی پوست مواد مغذی و مورد نیاز در دسترس پوست قرار بگیرد و جذب پوست شود، بهترین زمان برای استفاده از این کرم های مغذی در شب می باشد، مواد و ویتامین های به کار رفته در این نوع از کرم ها می تواند، کمک کند، تا ترمیم و بازسازی پوست به خوبی انجام بگیرد.

کرم دور چشم

در نهایت به آخرین مرحله از روتین پوست چرب در شب می رسیم، در این مرحله نوبت به استفاده از کرم دور چشم می رسد، پیشنهاد می شود از کرم دور چشم در ابتدای روز و انتهای شب استفاده کنید، مقدار کمی از کرم را با نوک انگشت بر روی پوست اطراف چشم به آرامی ماساژ دهید، تا جذب شود.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *