دسته ها
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳

مزایا و معایب رابطه لانگ دیستنس و شناخت ویژگی های رابطه از راه دور

 • زهرا شفیعی
 • ۵ اسفند ۱۴۰۲
 • ۰

به نظر شما آیا یک رابطه از راه دور دوام می‌آورد؟
روابط از راه دور دارای چالش ها و مشکلاتی هستند که در روابط نزدیک مکانی زمانی به وجود نمی آید، اما به این معنی نیست که افراد نمیتوانند رابطه لانگ دیستنس موفقی داشته باشند. بررسی های جدید نشان می دهد افرادی که در روابط از راه دور هستند، دارای سطوح رضایت یکسان یا بالا، ارتباطات قوی و صمیمی تر هستند.

برای رابطه لانگ دیستنس تعریف و معانی متفاوتی وجود دارد از زوج هایی که چندین روز در هفته را به دور از یکدیگر می گذرانند یا این مدت زمانی طولانی تر می شود، یا زوج هایی که به واسطه وجود مسافت طولانی شرایط دیدن یکدیگر را برای زمان های نزدیک ندارند. پس شاید یک رابطه از دور زیبا به نطر برسد اما اگر در چنین رابطه ای قرار بگیرید دیگر این احساس را نخواهید داشت. در دنیای پیشرفته امروزی ابزار های متفاوتی برای ارتباط گیری افراد در سنین کوچک یا بزرگ وجود دارد که تمامی فرصت های لازم را برای آشنایی و برقراری ارتباط فراهم نموده است، پس با چنین فرصتی امکان شکل گیری رابطه لانگ دور از دهن نخواهد بود.

با این خیال اگر باز هم علاقه به برقراری رابطه لانگ دارید و از این احساس لذت می برید بهتر است بدانید کیلومتر های مسافت مکانی و زمانی روز به روز شما را دلتنگ تر می کند و هیچگاه تبدیل به یک عادت نخواهد شد.

انواع رابطه لانگ دیستنس کدام اند؟

۳ دسته اساسی و اصلی برای جدا سازی رابطه های از راه دور یا همان لانگ وجود دارد از جمله:

 1. روابط عاشقانه ای که یک زن و یک مرد دور از یکدیگر تشکیل می دهند.
 2. روابط دوستانه ای که در ابتدا خیلی شور کنار یکدیگر بوده اند و حال برای مدتی از هم دور شده اند.
 3. روابط خانوادگی ای که یک یا چند عضو خانواده از یکدیگر دور هستند.

مزیت های یک رابطه از راه دور چگونه است؟

در این رابطه تنها برقراری های فیزیکی وجود ندارد و زاویه به برقراری رابطه عاطفی کشیده شده است پس عموما اتصال شما به یکدیگر تنها برقراری جسمی نیست.

رابطه از راه دور به گونه ای ریشه اعتماد را درون دو زوج ریشه می کند که می دانند نباید ۲۴ ساعته پیگیر رفتار و عملکرد های طرف مقابل خود باشند بلکه به شریک خود احترام می گذارند و به زندگی خود توجه بیشتر نشان می دهند. این افراد از لحظه های تنهایی خود لذت می برند و در صورت اندازه از احساسات دو نفره دور از هم خود عشق می کنند.

دو زوج چون به دور از یکدیگر زندگی می کنند در نتیجه هنگام دیدار، تنها لحظات محدودی را می گذرانند به همین عنوان قدر با هم بودن را در فرصت کم زندگی می دانند و در همان لحظات از کنار هم بودن لذت می برند.

 • آرون گروپس

این رابطه به دو شریک احساسی فرصت می دهد که آزادی عمل بیشتری داشته باشند و نیازی ندارند که برنامه های خود را با شریک مقابل هماهنگ کنند.

ضرب المثلی وجود دارد که اشاره می کند به دوری و دوستی یعنی این دوری که دو شریک احساسی تجربه دارند موجب می شود که کمتر به بحث و درگیری بپردازند چرا که بحث های متفاوت تری برای گفتن وجود دارد.

در این رابطه هر دو شریک احساسی برای مقابله با استرس و مسئله های سخت بیشتر آماده می شوند. دقیقا همین نکته کمک می کند که آگاه باشند هر اشکالی قابل حل است و می توانند از پس آن بر آیند.

بررسی انواع مزیت های رابطه لانگ دیستنس

عیب های یک رابطه از راه دور چگونه است؟

شما در لحظات شادی و غم بیشتر احساس تنهایی می کنید و نیاز به یک آغوش گرم  دارید تا این کمبود احساسی را برای شما جبران کند.

یک رابطه با وجود صداقت ادامه پیدا می کند و این راه دور برای برخی روابط نتیجه مثبت به دنبال ندارد. به گونه ای که با دخالت دو رفتار حسادت و دروغ ریشه رابطه کاملا از بین می رود.

یک رابطه از راه دور هزینه های سنگینی را برای ملاقات های دو طرفه خرج می سازد چرا که نیاز به سفر وجود دارد.

رابطه از راه دور موجب می شود که اشکالات ارتباطی بسیاری پیش آید اما اگر رابطه از نزدیک باشد با ملاقات های حضوری و هم صحبتی های دو طرفه از ادامه دار شدن این مشکل پیشگیری خواهد شد.

رابطه جنسی رضایتمند در یک زندگی مشترک اهمیت ویژه ای دارد که اگر به درستی صورت نگیرد، فشار های شدید و تنش های سختی را ایجاد می کند.

چون در رابطه از راه دور احساس استقلال و آزادی خیلی بیشتر شکل دارد در نتیجه به علت تغییر در مسیر شغلی و یا تحصیلی خود نیازی به ادامه دار بودن رابطه نمی بینید.

یک رابطه از راه دور با چه چالش هایی درگیر می شود؟

در تمامی رابطه های از راه دور یا همان رابطه لانگ دیستنس چالش هایی وجود دارد که مثل چاقوی دو لبه عمل می کند اگر علاقه ای در کار باشد با چالش ها مبارزه می کنند و اگر علاقه ای پوچ به میان باشد دیگر خبری از ماندگاری رابطه نخواهد بود از جمله این چالش ها:

فشار مالی؛

فشار مالی در یک رابطه از راه دور محدود به مخارج سفر هایی می شود که برای دیدن یکدیگر تجربه می کنید آیا به نظر شما باز هم ارزش دارد؟

ارتباط با دیگر افراد؛

دو شریک احساسی که پای به مسیر رابطه از راه دور می گذارند در برخی زمان ها با مشاهده دیگر افراد دلتنگ می شوند و از بودن شریک خود در کنار افراد دیگر حسادت می کنند.

خیانت؛

یکی از آسیب ساز ترین مشکلات در یک رابطه چه دور و چه نزدیک، خیانت می باشد. اگر رابطه از دور باشد این دوری موجب می شود که شخص به نسبت طرف مقابل خود سرد شده و به شخص دیگری علاقمند شود.

دید غیر واقعی به نسبت رابطه؛

در یک رابطه دور ساده ترین کار های روزمره را نمی توان با شریک مقابل خود تجربه کرد از جمله خرید مواد غذایی، تماشای فیلم، بازی کردن و …

در نتیجه این دوری های دردناک و خسته کننده یک رابطه جنسی و عاشقانه را به سوی سردی پیش می برند.

نادیده گیری اشکالات رابطه از راه دور؛

از جمله اشکالات رابطه از دور عدم توجه به اختلاف نظر ها و مسئله های رو به رشد می باشند.

تشدید پذیری احساسات و هیجانات؛

احساسات و هیجاناتی چون حسادت، عشق و خشم در رابطه های از راه دور زمینه تصمیم گیری های هیجانی و دعوا های ناامید کننده را بیشتر می کنند که اصلا به نفع ماندگاری رابطه نیست.

اختلاف منطقه زمانی؛

اختلاف منطقه زمانی یعنی یک شریک در کشور و منطقه ای زندگی می کند که اختلاف ساعتی دارد به گونه ای که شما در خواب هستید و او تازه از خواب بیدار می شود.

یک رابطه موفق به رعایت چه ویژگی هایی نیاز دارد؟

اعتماد:

هر رابطه ای برای ماندگاری نیاز به اعتماد مندی دو طرفه دارد. درست است که در این رابطه به فاصله زمانی های طولانی یکدیگر را ملاقات می کنید اما به این معنا نیست که هر فرصتی را برای ارتباط گیری با دیگران غنیمت بشمارید.

استقلال:

رابطه دور به استقلال نیز متکی است یعنی برای ارتباط گیری سطحی با دیگران و خوش گذرانی نباید محدودیتی وجود داشته باشد البته این فرضیه تا زمانی درست است که هر فرد زیر این قانون نزند و استقلال بی نهایت برای خود نسازد.

تعهد:

تعهد یعنی چه؟ تعهد یعنی یک یا هر دو طرف نباید در هر فرصتی از رابطه جا بزند و از شریک مقابل خود دوری کند.

برنامه ریزی:

تمامی آنچه که یک رابطه از دور می طلبد تماس های تلفنی، تصویری و قرار ملاقات می باشد که همه را باید طبق برنامه ریزی ویژه طراحی کرد.

راهکار های کمک کننده برای موفقیت یک رابطه لانگ دیستنس

برای ماندگاری رابطه لانگ چه باید کرد؟

 1. از نیاز ها، ترس ها و نگرانی های درونی خود با او صحبت داشته باشید.
 2. برای ملاقات های دو طرفه برنامه بچینید.
 3. احترام متقابل یکدیگر را رعایت کنید.
 4. برای اشتراک گذاری ها از مکالمات و لحظات معنادار کمک بگیرید.
 5. از راه دور با یکدیگر فعالیت های مشترکانه انجام دهید از جمله؛ تماشای فیلم، خواندن کتاب و …
 6. با یکدیگر ملاقات های خاطره انگیز بسازید.
 7. خاطرات خود را ثبت کنید.
 8. به یکدیگر عشق بورزید.
 9. حامی یکدیگر باشید.
 10. از آینده با هم بودن صحبت کنید.
 11. یکدیگر را سورپرایز کنید.
 12. هدیه دهید.
 13. برای تنوع در رابطه کار های خارق العاده انجام دهید.
 14. و …

مراحل شروع یک رابطه لانگ دیستنس چگونه است؟

 1. اولین مرحله، ملاقات دو طرفه به صورت حضوری یا آنلاین است.
 2. دومین مرحله، صحبت از فاصله زمانی مکانی است و برای این اشکال چه هدفی دارید.
 3. سومین مرحله، ایجاد ویژگی های اصلی یک رابطه سالم چون اعتماد سازی است.
 4. چهارمین مرحله، تلاش برای انجام کار های ویژه برای اعتماد دو طرفه است چرا که یک رابطه به انعطاف پذیری نیاز دارد.
 5. پنجمین مرحله، استرس رابطه از دور را با سوء تفاهم های پیش آمده اش از میان ببرید.
 6. ششمین مرحله، برای انتقال عشق کار های خارق العاده و سورپرایزی انجام دهید.
 7. هفتمین مرحله، با احساس افسردگی و غمگینی در رابطه لانگ کنار بیایید.
 8. هشتمین مرحله، برای آینده خود بهتر است نظرات متنوع دو طرفه را درک کنید.
 9. نهمین مرحله، آگاه باشید که یک رابطه از دور به ارتباط جسمی هم نیاز دارد.
 10. دهمین مرحله، نسبت به انتخاب خود متهد باشید.

چرا مردم باز هم رابطه لانگ یا از راه دور را انتخاب می کنند؟

در این مقاله هم اشاره به نکات مثبت رابطه از راه دور شد و هم اشاره به نکات منفی. در برخی افراد که دانش کافی ای برای برقراری روابط حضوری ندارند و نمی توانند احساسات حقیقی درون خود را به شریک مقابل ابراز نمایند بسیار گزینه مناسبی است.

در دیگر روابط این انتخاب به علت شرایط تحصیلی و زندگی مکانی خود به خود شکل می گیرد که باید بدانند برای حفظ این رابطه باید تلاش زیادی خرج کنند تا رابطه از دور سالم باقی بماند.

پس اگر فردی کم اجتماعی هستید و یا در فاصله مکانی دوری زندگی می کنید و شرایط تحصیلی و کاری موجب مهاجرت شما شده است می توانید از این گونه روابط استفاده نمایید.

در پایان برای آگاهی از موضوعات تردید در رابطه، اصول رابطه بلند مدت و نشانه های رابطه یک طرفه لینک های قرار داده شده را کلیک نمایید و به مطالعه مقالات پیشین بپردازید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *