دسته ها
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳

سوغات بندر ترکمن و صنایع دستی ارزشمند این منطقه

  • سمیه نیک فرجام
  • ۵ اسفند ۱۴۰۲
  • ۰

سوغات بندر ترکمن که شامل سوزن دوزی های ارزشمند است را می توانید در این بخش بشناسید. این سوغاتی ها برای هدیه و ارمغان گزینه مناسبی هستند.

سوغات بندر ترکمن که بیانگر زیبایی فرهنگ و تاریخ این خطه بوده که در این بخش به شما معرفی می شود‌. صنایع دستی دین نواحی ارزشمند بوده و نشان دهنده هنر دست زنان این سرزمین است.

سوغات بندر ترکمن را بشناسید:

ترکمن ها از معروف ترین اقوام ایرانی بوده که فرهنگ و تاریخ خاصی دارند. تجربه سفر به این نواحی عالی بوده و برای لذت بردن از سفر خود باید سری به بازارهای این منطقه بزنید و صنایع دستی نفیس این مناطق را خریداری کنید. شما می توانید در آرگا با سوغات نیشابور نیز آشنا شوید.

سوغات بندر ترکمن

قالی بافی:

ایران سرزمین هنر و تمدن است. صنعت نفیس فرش نیز یک صنعت ارزشمند بوده که هر ساله هنرمندان زیادی در نواحی مختلفی از کشور به این حرفه مشغول بوده و از این جهت می توانید در برخی مناطق صنعت و هنر نفیس تری را مشاهده کنید. هنر دستان توانمند زنان ترکمنی نیز به شکل زیبایی تماشایی و خاص است.

قالی بندر ترکمن

جز حلوا:

این سوغات را می توان یکی از شیرین ترین و خوشمزه ترین انواع حلوا دانست. برای آماده کردن این حلوای خوشمزه و عالی از ارد استفاده می شود. شما می توانید در بازارهای محلی و مکان هایی که غذاهای محلی رو می کنند از این حلوا تهیه کرده و لذت ببرید.

سوغاتی های خوراکی بندر ترکمن

  •  آرون گروپس

نمدمالی:

این هنر نیز صنعت ارزشمند دیگری بوده که اغلب زنان تهیه می کنند و برای موارد مختلفی استفاده می شود. این هنر دست با استفاده از پشم گوسفندان تهیه شده و محصولات متنوع و بی نظیری با استفاده از آن تهیه می شود.

هنر بندر ترکمن

ابریشم بافی:

هنری زیبا و ارزشمند که گران قیمت است. ابریشم بافی قدمت زیادی دارد. در این صنایع از ابریشم های نفیس و ارزشمند استفاده می شود. صنایعی که از این نخ تهیه می شود، شامل حوله، قالیچه و لباس های نفیس بوده که در نوع خود ویژه هستند و می توانید در بازارهای مختلفی این صنایع را تهیه کنید. این هنر یکی از سوغات بندر ترکمن محسوب می شود.

نمدبافی بندر ترکمن

زیورآلات سنتی:

همانطور که می بینید، مردمان ان شهر علاقه زیادی به زیورآلات محلی دارند. هر یک از این تزینی ها برای روی لباس گزینه مناسبی بوده و یک ایده عالی هستند که از آن لذت می بردی. شما می توانید از این نوع تزینات برای روی لباس هم استفاده کنید. قیمت این وسایل مناسب بوده و می تواند برای شما گزینه مناسبی باشد.

هنر دست بندر ترکمن

سوزن دوزی:

یک صنعت و هنر ویژه دیگر که از وحود آن بهره می برید. این صنعت را می توانید در زمینه های مختلفی استفاده کنید. سوزن دوزی ها روی انواع پارچه و روسری استفاده می شود. پس اگر می خواهید این هنر ویژه و خاص را برای عزیزان خود تهیه کنید و از آن لذت ببرید. حتما باید سری به بازارهای شهر زده و از نزدیک این سوزن دوزی های نفیس را مشاهده کنید.

سوغاتی نفیس بندر ترکمن

شما علاقه مندان می توانید در لینک با سوغات رشت آشنا شوید. همانطور که می دانید، سوغاتی های هر شهر نمادی از آن منطقه و مردمان بوده پس با اطلاع کافی می توانید یک سوغات و هدیه مناسب را تهیه کنید. زیبایی های هنر دست در نواحی مختلفی از ایران وجود داشته و در این نواحی نیز موجود است.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *