دسته ها
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲

راهکارهایی برای تشویق به کار گروهی

 • شقایق ایران دوست
 • ۱۴ آذر ۱۴۰۲
 • ۰

را در این بخش از آرگا برای شما عزیزان بررسی می کنیم و شما می توانید اطلاعات خوبی در این زمینه کسب کنید.
دارای تکنیک هایی می باشد مکه شما به عنوان مدیر و یا رهبر باید آن ها را بلد باشید تا بتوانید تعارض های میان گروه را به حداقل برسانید. برای دریافت اطلاعاتی بیش تر در این زمینه همراه ما شوید.

کار گروهی یکی از مهم ترین مولفه هایی می باشد که باید در اداره ها انجام شود و معمولا کار های گروهی نتیجه یا بسیار بهتر از کار های فردی دارند. در ادامه روش های تشویق افراد به کار گروهی را برای شما عزیزان بررسی می کنیم.

تشویق به کار گروهی

تکنیک های تشویق به کار گروهی

کار های گروهی همان اقداماتی می باشد که توسط یک سری از افراد به منظور یک هدف مشخصی انجام می شود. در واقع در این حال افراد به این فکر می کنند که کار های گروهی دارای نتیجه یا بهتر از کار های فردی می باد بنابراین سعی می کنند وظایفی که به ان ها داده شده است را به درستی انجام دهند. در واقع کار های تیمی دارای اهمیتی می باشند و این اهمیت ها عبارت اند از :

 • وحدت و یک پارچه شدن در کار
 • بهبود فرصت های یادگیری و فراهم شدن ان برای تمامی افراد
 • افزایش بهره وری کارمندان
 • دیدگاه های متفاوت بررسی شده و بهترین ها انتخاب خواهند شد.
 • بهبود هم افزایی در کار

در واقع این کار های گروهی زمانی مفید هستند که تمامی افراد دانش و تجربیات خود را برای بهبود کار ها ارائه دهند و هر فرد بنا به راهنمایی های رهبر کار هایی که دارد را به درستی و در زمان خودش انجام دهد. بسیاری از افراد نیاز به یک سری از مشوق ها دارند تا در کار های گروهی شرکت نایند از این رو در ادامه شما را با روش هایی که می توانید با استفاده از آن ها افراد را تشویق کرده تا به کار گروهی بپردازند را برایتان بررسی می کنیم.

ترغیب کردن دیگران برای کار های گروهی

بهبود ارتباط ها

کار گروهی همیشه می تواند نتیجه یا خوب با خود داشته باشد از این رو اگر اعضا بتوانند با یک دیگر رابطه ای خوب و مناسب برقرار نمایند امکان بهبود فعالیت های گروه دو چندان می شود از این رو برای این که دیگران را تشویق به این کار کنید باید سعی کنید ارتباط های میان آن ها را به خود داده و در نهایت اعتماد را در میانشان افزایش دهید. در واقع داشتن حس تعلق به یک گروه برای همه انسان ها ضروری می باشد و اگر نتوانید به عنوان رهبر و یا مدیر این احساس را در گروه ایجاد کنید امکان بهبود کار ها وجود ندارد و این گروه تا مدت ها سر در گم باقی خواهد ماند.

 • آرون گروپس
 • مبل و میز

داشتن رضایت شغلی

برای این که بتوانید یک گروه خوب داشته باشید نیاز است تا بتوانید که رضایت شغلی را در گروه افزایش دهید. معمولا زمانی که تیم شما از یکدیگر راضی باشند و افراد حسودی یک دیگر را نداشته باشند به راحتی می توانند در محل کار خود راضی بوده و در نهایت بازدهی بیش تری داشته باشند. تیمی که دارای رضایت شغلی می باشد تمامی کار های خود را به موقع انجام می دهد و در نهایت پروژه هایتان در زمان درستی به اتمام خواهد رسید.

افزایش قدرت در گروه

برای این که بتوانید یک گروه موفق داشته باشید و کار هایتان به درستی پیش برود می توانید قدرت را در گروه افزایش داده و این کار را باید به صورت یکسان انجام دهید. در واقع همبستگی هایی که بین گروه هست باعث می شود تا این افراد در جهت بهبود یک دیگر عمل کرده و در نهایت فعالیت های گروهی بهبود خواهد یافت.

رضایت شغلی راهی برای انجام دادن کار گروهی

در دسترس بودن کارکنان مدیریتی

در واقع زمانی که افرادی با یک دیگر کار می کنند امکان بروز اختلاف ها بسیار بالا می رود از این رو باید کارکنان مدیریتی در دسترس باشند تا بتوانند به این دعوا ها و اختلاف ها رسیدگی کرده و سعی کنند افراد را آرام تر ساخته و در نهایت با رفع این مشکلات کارآیی تیم خود را گسترش دهید.

برگزاری جلسات طوفان های مغزی

این جلسات بسیار خوب می باشد و باعث می شود تا افراد یک گروه یاد بگیرند که چطور می توانند با یک دیگر کار کنند تا اختلاف های میان شان کاهش یابد. در واقع رد این میان باید همه افراد حداقل یک ایده برای پروژه داشته باشند و باید به عنوان رهبر گروه افراد را به درستی تشویق کرده تا ایده های خود را بیان کنند و این کمار به مرور زمان می تواند میزان صمیمیت را در افراد افزایش دهد.

داشتنت پاداش های درست و به موقع

یادتان باشد که پاداش دادن به افراد می تواند نوعی تقویت مثبت برای کار های گروهی بهتر باشد و افراد تشویق خواند شد تا کار های خود را به درستی انجام داده تا این پاداش ها را دریافت نمایند. از این رو شما می توانید از هر نوع پاداش مادی و معنوی استفاده کنید و یادتان باشد که این پاداش ها باید برای همه یکسان باشد و بین هیچ دو فردی نباید تبعیض قائل شوید.

پاداش دادن به گروه

حال که با تشویق افراد به کار گروهی آشنا شدید و اگر از این مطلب رضایت داشتید در ادامه می توانید با کلیک ببر روی لینک های روش های شناخت احساسات و استرس رابطه اطلاعاتی در مورد  آن ها بدست آورید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *