دسته ها
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳

ورزش سی ایکس و گام های اساسی در تمرینات آن

  • شقایق ایران دوست
  • ۶ اسفند ۱۴۰۲
  • ۰

ورزش سی ایکس یکی از بهترین تمرین ها می باشد و می تواند به شما کمک کرده تا بتوانید زندگی خود را بهبود بخشیده و با کیفیت بهتری زندگی نمایید. برای دریافت اطلاعاتی در این مورد بهتر است این مطلب را از دست ندهید.

ورزش سی ایکس یکی از ورزش های بسیار خوب گروهی می باشد و شما می توانید با استفاده از این ورزش سی دقیقه ای در روز تمریناتی را انجام دهید که برای ماهیچه های شما خوب می باشند و می توانند به قوی تر شدن اندام های شما کمک نمایند. در ادامه اطلاعاتی در مورد این ورزش به شما داده خواهد شد.

   وسایل لازم برای تمرین سی ایکس

آشنایی با ورزش سی ایکس

اگر شما نیز تا کنون نام این ورزش را شنیده اید و اطلاعاتی رد مورد آن ندارید باید بدانید  که این ورزش برای همه مفید می باشد و با یک سری از دستگاه های ورزشی انجام می شود و جالب است بدانید که یک تمرین ۳۰ دقیقه ای می تواند بدن شما را به چالشی دعوت نماید که بتوانید او را بسیار قوی تر ساخته و در نهایت اندامی زیبا و خوب داشته باشید.

این ورزش چند سالی است که انجام می شود و افراد از ان نتیجه های بسیار خوبی دریافت کرده اند. در وقع این تمرین نوعی از تمرین های ورزشی بوده و می تواند عضلات باسن، شکم، بالای شکم و شانه های شما درگیر کرده و بعد از مدتی شکلی خوب به ان ها بدهد. در واقع هدف این ورزش تقویت شدن بالا تنه است و عضلات مرکزی شما با این ورزش تقویت خواهند شد.

در واقع بسیاری از متخصصان بیان کرده اند که این ورزش نوعی ورزش ترکیبی از قدرتی و هوازی است و می تواند به افراد کمک کند تا اندامی قوی و خوب داشته باشند. این ورزش در ۸۰ کشور دنیا انجام می شود و تمرین های این ورزش تنها ۳۰ دقیقه طول می کشد و تمرینات در شش گام اصلی انجام خواهند شد.

فواید این تمرین ها

در واقع این تمرین ها برای این انجام می شود که اندام های شما آماده شوند تا بتوانید در زمان میان سالی بدنی خوب و کارآمد داشته باشید و درد های مزمنی که تمامی افراد در این سنین دارند را به شدت کاهش خواهد داد. البته این ورزش ها یکی از ایده آل ترین گزینه ها برای سفت شدن شکم می باشد و بانوانی که زایمان داشته اند نیز می توانند به راحتی از این ورزش برای جمع شدن شکم خود استفاده نمایند.

  •  آرون گروپس

گام های تمرین سی ایکس

گام های اساسی در این تمرین

این تمرین دارای شش گام اصلی می باشد که هر کدام از این گام ها به ترتیب انجام می شوند و شما می توانید به راحتی با این تمرین ها سازگاری یابید. در ادامه مراحل را یک به یک برای شما بیان خواهیم کرد.

گام اول

در این گام بن شما گرم می شود و شما یک سری از حرکت های کششی را انجام می دهید و با این کار عضلات خود را آماده کار خواهید کرد.

گام دوم

در این گام یک سری از تمرین های استقامتی و قدرتی به شما داده می شود و معمولا این حرکت ها به  صورت دراز کش می باشد و یا باید روی دست هایتان معلق باشید. به هر حال مربی در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

گام سوم

در این گام یک سری از تمرین های ایستاده انجام خواهند شد و در واقع این تمرین ها استقامتی بوده همه بخش های بدن را درگیر خواهد کرد.

گام چهارم

این تمرین ها نیز استقامتی و ایستاده می باشد و بیش ترین عضلاتی که در این گام انجام می شود بر روی باسن و ران تاثیر می گذارد و به شکل دهی آن ها کمک خواهد کرد.

گام پنجم

در این گام حرکت های قدرتی و استقامتی مرتبط با عضلات مرکزی انجام خواهد شد و ماهیچه های درگیر این مورد در بخش های بیرونی شکم می باشند.

گام ششم

آخریم تمرین های این ورزش مرتبط با عضلات کمر می باشد و باعث می شود تا این عضلات نیز بهبود یافته و در نهایت باعث خواهد شد که شما دیگر کمر درد های شدید نداشته باشید.

ورزش سی ایکس

وسایل مورد نیاز

برای این که بتوانید با دیگران این ورزش را به صورت گروهی در باشگاه انجام دهید نیاز به یک سری از وسایل خاصی دارید و این وسایل شامل تشک، حوله و کش مخصوص ورزش می باشد. البته اگر نیاز باشد که این تمرین ها را سنگین تر انجام دهید می توانید زیر نظر مربی از هالتر ها استفاده نمایید. در این میان از شلوارک های کوتاه استفاده  کنید زیرا این مورد می تواند منجر به آسیب دیدگی تان در حین ورزش شود.

یادتان باشد که ابتدایی ترین جلسه این ورزش ها حتی برای مربی نیز دشوار خواهد بود و با مرور زمان در انجام این حرکت ها بهبود خواهید یافت و دیگر درگیر ضعف های عضلانی نخواهید شد. با این حال داشتن ضعف های شدید در ابتدایی ترین جلسه امری عادی می باشد و بهتر است بابت این مورد ورزش را رها نکنید.

نکات مهم

یک سری از نکاتی هستند که شما با رعایت کردن این نکات می توانید به راحتی از پس این مدل از ورزش های گروهی و ورزش سی ایکس بهتر بر بیایید از این رو بهتر است به ان ها توجه ویژه ای نشان دهید و تمامی این نکات را در ادامه برایتان بررسی می کنیم.

  • سعی کنید تا حد امکان نزدیک مربی باشید تا بتوانید حرکت ها را به درستی انجام دهید.
  • اگر در روز های ابتدایی نمی توانید حرکت هایی را درست انجام دهید نا امید نشوید و سعی کنید که از وزنه های سبک تر استفاده کنید.
  • سعی کنید با کش های  ورزشی ساده تر تمرین نمایید.
  • به تذکرات مربی خود گوش دهید زیرا او باعث می شود که شما دقت ویژه ای به تمرین و بدن خود داشته باشید.
  • یادتان باشد که چند جلسه ای طول می کشد تا بتوانید این حرکت ها را درست اجرا کنید بنابراین بعد از اولین جلسه تصمیم به ترک کلاش نگیرید و سعی کنید این ورزش را روزانه انجام داده تا بدنی خوش فرم و خوب داشته باشید.

تمرین سی ایکس

اگر از اطلاعاتی که در مورد ورزش سی ایکس داده شد رضایت داشتید در ادامه می توانید اطلاعاتی دیگر در مورد ورزش برای سالمندان و ورزش تای چی نیز بدست آورید و برای این کار کافی است تا از لینک های داده شده در این زمینه کمک بگیرید و دانش خود را در زمینه  ورزش افزایش دهید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *