دسته ها
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹

چگونه با روغن کرچک موهایمان را تقویت کنیم؟

  • ندا خوشرو
  • 26 ژانویه 2017
  • ۰

روغن کرچک از انواع روغن های گیاهی است که برای تقویت موها از زمان های گذشته تا به امروزه استفاده می شود؛ در ادامه این مطلب انواع روش های تقویت مو با روغن کرچک و مزایای این روغن مفید برای موها را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

روغن کرچک دارای خواص درمانی و زیبایی زیادی است و بهتر است برای تقویت موها و مژه و ابروها از این روغن بی نظیر استفاده کنید. تقویت موها با روغن کرچک بسیار کم هزینه تر از روش های شیمیایی است و شما می توانید از این روش کاربردی برای تقویت کردن موهای خود استفاده کنید.

روغن کرچک حاوی اسید های چرب است که این اسید های چرب برای سلامتی و رشد موها مفید و ضروری هستند. از روغن کرچک می توانید برای تقویت و رشد مو و درمان موخوره و جلوگیری از سفید شدن مو و از بین بردن عفونت های پوست سر و درمان ریزش مو و نازک شدن مو و مرطوب کننده برای موهای خشک و برای حالت دادن به موها استفاده کنید.

تقویت و رشد مو با روغن گیاهی کرچک

انواع روش های تقویت مو با روغن کرچک و بررسی مزایای روغن کرچک برای موها

روغن کرچک می تواند تارهای مو را به خوبی تغذیه کند و همچنین باعث قوی شدن تارهای مو شود و از نازک شدن موها جلوگیری کند. روغن کرچک دارای خواص ضد قارچی و آنتی باکتریالی است و همین خواص روغن کرچک می تواند از عفونت و آلودگی پوست سر جلوگیری کند. روغن کرچک همچنین رطوبت و آب را خودش نگه می دارد و از این روغن گیاهی و طبیعی می توانید به عنوان آبرسان برای مو استفاده کنید. در ادامه روش های تقویت مو با روغن کرچک را ملاحظه خواهید کرد که امیدواریم با کمک این روش ها بتوانید مشکلات موی خود را از بین ببرید.

روغن کرچک

  • درمان موخوره با روغن کرچک

روغن کرچک یکی از بهترین روش ها برای درمان موخوره است. برای از بین بردن موخورده با روغن کرچک می توانید از یکی از دو روش زیر استفاده کنید:‌
۱. شب در میان همه موهای خود را به روغن کرچک آغشته کنید و صبح بعد از بیدار شدن موهای خود را با کمک شامپو و یا صابون که حاوی PH اسیدی نیست بشویید.
۲. ابتدا موهای خود را به شکل دسته های ۳۰ تا ۵۰ عددی در دستتان بگیرید و روغن کرچک را در ظرفی مناسب بریزید سپس سر موهایتان را به روغن کرچک آغشته کنید.

روش های تقویت مو با روغن کرچک

  • رشد و تقویت موها با استفاده از روغن کرچک

روغن کرچک برای افراد با موهای خشک و معمولی مناسب است و دارای خواص درمانی زیادی برای موهای خشک و معمولی است. برای رشد و تقویت موها با روغن کرچک باید به شیوه زیر عمل کنید:
۱. سه ساعت قبل از حمام کردن موها و پوست سر خود را با کمک روغن کرچک چرب کنید و سپس بعد از ۳ ساعت مکث موهای خود را به خوبی بشویید.
۲. ماساژ دادن پوست سر با روغن کرچک باعث ضخیم شدن موها می شود و این روغن باعث افزایش فولیکول ها در موها می شود که همین امر باعث سرعت رشد موها می شود.

افزایش رشد مو با روغن کرچک

  • درمان عفونت پوست سر

عفونت در پوست سر باعث ایجاد مشکلات زیادی برای موها می شود و اگر شما عفونت پوست سر خود را از بین نبرید ممکن است به طاسی و شوره سر و خارش شدید پوست سر مبتلا شود. با کمک روغن کرچک می توانید عفونت های پوست سر خود را به خوبی درمان کنید و برای همیشه از شر آن ها خلاص شوید.

روش های تقویت کردن مو با کمک روغن کرچک

  • پیشگیری از سفید شدن موها

روغن کرچک می تواند به خوبی باعث جلوگیری از سفید شدن زودرس موها شود. اگر شما شاهد نشانه های اولیه سفید شدن موهای خود هستید بهتر است از روغن کرچک به صورت موضعی روی موهایتان استفاده کنید. روغن کرچک رنگدانه های طبیعی موها را حفظ می کند و همچنین می تواند برای به تاخیر انداختن سفیدی موها مفید واقع شود.

     جلوگیری از سفید شدن موها با روغن کرچک

در این مطلب با انواع روش ها برای رشد و تقویت مو با روغن کرچک آشنا شدید شما می توانید با کمک این روغن گیاهی مشکلات بوجود آمده در پوست سر و موهای خود را از بین ببرید. برای مشاهده انواع ماسک مو و روش های مختلف برای تقویت مو می توانید به بخش سلامت مو مجله آرگا مراجعه کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.