دسته ها
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲

آموزش از بین بردن جوش در فتوشاپ با آسان ترین روش

  • حکیمه فهیمی
  • ۵ آذر ۱۴۰۲
  • ۰

در این مطلب فرا خواهید گرفت چگونه از ابزار Spot Healing Brush برای از بین بردن جوش در فتوشاپ استفاده کنید. این ابزار کمک می کند تا هر نوع عیوب کوچک پوستی را در تصاویر پرتره حذف نمایید.

اگر به دنبال روشی برای از بین بردن جوش های صورت در تصاویر پرتره خود هستید این کار در نرم افزار فتوشاپ از طریق ابزار Spot Healing Brush قابل انجام است. در صورت تمایل برای یادگیری نحوه از بین بردن جوش در فتوشاپ از طریق این ابزار با ادامه مطلب همراه ما باشید.

نحوه از بین بردن جوش در فتوشاپ با ابزار Spot Healing Brush

چنانچه در تصویر پرتره خود جای جوش روی صورت دارید و به دنبال روشی برای محو آن هستید در نرم افزار فتوشاپ توسط ابزار Spot Healing Brush می توانید جای جوش را حذف کنید. گفتنی است ابزار Spot Healing Brush در حقیقت یک ابزار جایگزینی بافت می باشد.

یعنی بافت آسیب دیده‌ هر بخش از تصویر را با بخشی که بافت سالم تری دارد جایگزین می نماید. از آنجا که نور، شکل یا رنگ ناحیه ای که بافت سالم از آن برداشته می شود ممکن است با بخش آسیب دیده متفاوت باشد، این ابزار در ادامه بافت سالم را با توناژ رنگی و ویژگی‌های آن ناحیه آسیب دیده ترکیب کرده تا تصاویری با نتایج یکپارچه و کاملا طبیعی ایجاد شود.

به عبارتی این ابزار عملا یک ابزار تعویض بافت می باشد. همانطور که اشاره شد بافت های آسیب دیده را از یک نقطه برداشته و آن ها را با بافت سالم اطراف جایگزین می کند. قابل ذکر است ابزار Spot Healing با ابزار Healing Brush شباهت زیادی دارد اما ابزار Healing Brush کمک می کند به طور دستی بافت سالم را خودمان انتخاب نماییم.

در حالی که Spot Healing Brush بافت ها را کاملا به انتخاب خود تعیین کرده از این رو استفاده از آن راحت تر و سریع تر می شود. هنگام روتوش پوست و رفع جوش در فتوشاپ فقط باید روی نقاطی که مشکل دارند کلیک کرده تا مشاهده کنید که به شکل جادویی مشکلات پوستی رفع می شوند. در ادامه مطلب با نحوه از بین بردن جوش در فتوشاپ توسط این ابزار بیشتر آشنا می شوید.

  •  مبل و میز
  •  آرون گروپس

ابزار Spot Healing Brush

همانطور که اشاره شد ابزار Spot Healing Brush به ابزار Healing Brush بسیار شباهت دارد. دومی را می توان یک ابزار بزرگ تر و با وسعت عملکرد و توانایی های بالاتر تلقی کرد. ولی تفاوت اصلی بین این دو ابزار جایی مشخص می گردد که زمان استفاده از Healing Brush باید خود کاربر بافت سالم را انتخاب نماید.

در حالی که Spot Healing Brush هوشمندتر بوده و خودش به تنهایی بافت سالم را انتخاب می کند. به این ترتیب، استفاده از این ابزار خیلی سریع و راحت خواهد بود. برای روتوش پوست توسط این ابزار، تنها با آن روی لک و جوش مانند یک ماژیک کلیک کرده تا شاهد از بین رفتن آن ها باشید.

در ادامه مطلب آموزش خواهیم داد که چگونه از ابزار Spot Healing برای از بین بردن جوش صورت با فتوشاپ در تصویر خود استفاده کنید. این ابزار کمک کرده تا انواع عیوب کوچک پوستی در تصاویر پرتره خود را حذف یا ترمیم نمایید.

۱. پس از اینکه تصویر مورد نظر را به نرم افزار فتوشاپ فرا خواندید،‌ تنها یک لایه Background دارد. برای شروع، یک لایه جدید به آن اضافه کنید. این کار را از طریق پنل لایه ها انجام دهید. معمولا پنل‌ لایه ها در قسمت پایین و سمت راست محیط فتوشاپ قرار دارد.

۲. این کار را برای جداسازی تصویر اصلی و دیگر ویرایش و روتوش ها انجام می شود. به بیان دیگر، سعی شده تا به عکس اصلی آسیبی وارد نشود و اصلاحات در یک لایه‌ جدید صورت گیرد. برای افزودن لایه جدید،‌ کلید alt (در ویندوز) یا Option (مک) را نگه داشته و روی گزینه ‌Add New Layer کلیک کنید.

۳. در ادامه یک صفحه جدید باز شده که در آن اسم لایه جدید را انتخاب کنید. به طور مثال در این جا Spot Healing انتخاب شد و در ادامه‌ آموزش از این اسم استفاده می شود. بعد روی OK کلید کنید.

۴. سپس یک لایه جدید با عنوان Spot Healing بالای لایه‌ Background اضافه نمایید.

۵. در ادامه ابزار Spot Healing Brush را از جعبه ابزار سمت چپ صفحه برگزینید.

۶. در این مرحله تیک گزینه‌ Sample All Layers را از منو بالایی صفحه فتوشاپ فعال کنید. این گزینه به نرم افزار اجازه داده تا برای یافتن بافت سالم از همه لایه ها کمک گرفته و تنها خود را به لایه‌ Spot Healing Layer محدود نکند که تازه ایجاد شده و کاملا خالی است.

۷. سپس گزینه‌ Content-Aware را انتخاب کنید. این گزینه به فتوشاپ اجازه داده تا تصمیم گیری هوشمندتری به منظور جایگزین کردن بافت های معیوب داشته باشد.

۸. در این مرحله با استفاده از همین ابزار روی جوش ها،‌ لک ها و دیگر ایرادات  پوستی مورد نظر کلیک کنید تا سریعا اصلاح شوند. برای کسب بهترین نتایج، اندازه ابزار را همیشه مقداری بزرگ تر از اندازه آن جوش یا لک مورد نظر انتخاب کنید. در ضمن جهت بزرگ و کوچک کردن اندازه این ابزار می توانید از کلیدهای ] و [ کیبورد استفاده کنید.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، اندازه ابزار (دایره مشکی) کمی بزرگتر از اندازه جوش انتخاب شده است.

۹. در صورتی که فتوشاپ اشتباه داشت و جوش از صورت حذف نشد، کلیدهای Ctrl + Z (در ویندوز) یا Command + Z (در مک) را زده تا یک مرحله به عقب بازگردید. اندازه براش را اندکی تغییر داده و مجددا امتحان کنید. هر بار که این کار را انجام می دهید، نتایج متفاوتی ایجاد می شود.

۱۰. در این بخش سعی شد مشکلات جوش و لک روی چانه سوژه برطرف شود. همانطور که مشاهده می کنید مشکلات پوست در این قسمت خیلی بزرگتر است. برای رفع این مشکلات از همان ابزار قبلی استفاده و لکه های کوچکتر را روتوش کنید. اما چند لکه بزرگ همچنان باقی مانده است.

در این حالت به حای این که اندازه براش را خیلی بزرگتر نمایید سعی کنید تمام جوش و لکه را با یک کلیک حذف کنید. پیشنهاد می شود لکه ها به صورت بخش به بخش اصلاح شود. از قسمت بیرونی لکه شروع و به تدریج به سمت میانه آن حرکت کنید. اگر به جای کلیک، کلیک را نگه داشته و موس را حرکت دهید، متوجه می شوید که مسیر تیره شده و ابزار کل مسیر را اصلاح می کند.

بعد کلیک را رها کرده تا فتوشاپ کار روتوش را به اتمام برساند. حال مشاهده می کنید که همه این بخش انتخاب شده روتوش شده است. این کار را برای دیگر قسمت های صورت نیز انجام دهید. سعی کنید کار را با حوصله و بخش به بخش انجام دهید. هر اندازه دقت بیشتری به خرج دهید،‌ نتیجه کار نیز طبیعی و زیباتر خواهد بود. نتیجه کار را در عکس زیر مشاهده می کنید.

در پایان از همراهی شما سپاسگزاریم. همچنین در صورت تمایل برای آشنایی با رفع نویز عکس در فتوشاپ و روتوش عکس در فتوشاپ روی لینک ها کلیک کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *