دسته ها
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲

الگو برداری از افراد موفق با بهترین روش ها

 • زهرا شفیعی
 • ۳ آذر ۱۴۰۲
 • ۰

از خود سوال کن که من با ظهور چه شخصیتی، می توانم الگو باشم؟ مگر افراد موفق خصلت قابل تبعیضی به نسبت جان من دارند؟ البته که نه. تنها عاملی که افراد موفق را جدای از دیگران می کند، همان ذهن موفق است.

الگو برداری قیاس بر کپی سازی نیست. کپی سازی با تصور تکرار ایده های دیگران و الگو برداری با تصور خلق ایده جدید به کمک ایده های دیگران معنا می شود، حال اینگونه قیاس به گونه خود صحیح تر است. اکنون نیز با درک این داستان زندگی، برای الگو برداری از افراد موفق هدف از پیش تعیین شده خود را مبنا قرار دهید و با الگو گیری از نتایج دیگران به سوی نتیجه بخشی هدف خود حرکت کنید.

انسان ها با عقاید بی نهایت فکری خود، انگیزه های متفاوتی هم برای رسیدن به اهداف عقلانی دارند. هرگز دو گونه جنسیت مشترک یا غیر مشترک، در راستای مبدل سازی هدفی یکسان نیستند و کپی یکدیگر نخواهند شد. این الگو برداری هم هرگز معنای تکرار عملکرد آدم های موفق را نمی دهد، بلکه یاری رسانی تجربیات آن ها را به حساب می آورد. در ادامه بیشتر با این تجربیات الگو برداری شده آشنا خواهید شد، پس همراه مجله آرگا بمانید.

آشنایی ابتدایی با موضوع الگو برداری از افراد موفق

افراد موفق چه ویژگی هایی دارند؟

 • افراد موفق با رویا های بزرگ سر و کار دارند:

کودک که بودیم، هر گاه سوال از چه کاره بودن در آینده می شد پاسخی جز دکتر یا مهندس شدن نبود. اما شاید آینده ای دیگر را برای خود طلب داشتیم، برخی با افکار والدین تصمیم به آینده موفقیت آمیز خود دارند، برخی دیگر با احساس آزادانه اراده عقلانی آینده ای پر از موفقیت را برای خود رقم می زنند. داشتن رویای بزرگ با ایجاد روحیه بخشی تمام، قدرت عجیبی را برای به ثمر رسیدن الویت های هدف بار زندگی به آدمی منتقل می کند. اگر رویا بزرگ باشد، تلاش بیشتری را هم می طلبد اما اگر کوچک باشد، رشد هم کم خواهد بود. در نتیجه این رویای شمااست که بر اساس توانمندی های شما به حقیقت هدفمندانه دست پیدا می کند. روش های تعیین هدف کدام اند؟

 • افراد موفق فعالیت های مورد علاقه خود را انجام می دهند:

مگر عامل رسیدن به موفقیت، علاقه به تلاش برای رسیدن به هدف نیست؟ پس چرا هنوز افرادی هستند که بی میل به آینده، فعالیت های خود را انجام می دهند. منظور از علاقه به فعالیت، راضی بودن از آن نیست بلکه پوشش دهی نقاط منفی زندگی به کمک نقاط مثبت است.

 • افراد موفق مسئولیت فعالیت های خود را می پذیرند:

افرادی که با واژه مسئولیت پذیری آشناییتی ندارند، به آسانی اشتباه خود را به گردن دیگران می اندازند و با این کار احساس ضعف را به جان خود می خرند.

 • مبل و میز
 • آرون گروپس
 • افراد موفق علاقه و انگیزه بی اندازه دارند:

زندگی واقعی بی شور و شعف معنا ندارد. واکنش به زندگی، تحرک را برای رسیدن به موفقیت همراه می آورد. اگر در زندگی برای عشق فراوان به هدفی تلاش کنید و این تلاش همراه با شور و شعف باشد، نتیجه سریعتری حاصل خواهد شد.

 • افراد موفق به والا شدن متعهد هستند:

با الگوی ریتم وار، در زندگی با خود متعهد می شوند که هر روز به نسبت روز قبل تلاش بیشتری داشته باشند. برای موفقیت هیچ غیر ممکنی وجود ندارد، تنها چاره تلاش های مداوم است.

 • افراد موفق قانون باور را می پذیرند:

جادوی قدرت کلمات را باور داشته باشید، در مسیر موفقیت برای هدف به توانایی استعداد های داشته وجود خود ایمان را در بالاترین درجه خود قرار دهید. در این صورت شما غیر ممکن ها را به حقیقت وصل کرده اید.

 • افراد موفق ارتباط گیری های قوی دارند:

برای رسیدن به پیشرفت های هدفمند الگو برداری های بهینه را به همراه ارتباط گیری های گسترده افراد، جدی بگیرید. موفقیت نیازمند برنامه ریزی چندین ماهه و سالانه است و یک شب به حقیقت نمی پیوندد.

ارتباط گیری قوی از جمله خصلت های رفتاری در داستان الگو برداری از افراد موفق

آشنایی با ۴ شیوه رفتاری الگو برداری از سبک زندگی افراد موفق

 • روش اول: آشنایی با افکار افراد موفق

هر مقدمه ای برای شروع نیاز به مطالعه دقیق و آشنایی با آن داستان دارد. به راستی عمق افکار افراد موفق تا به چه اندازه ای است؟ چه باعث شده که این قدر تاثیرات مثبت به زندگی خود وارد کنند؟ آیا از همان ابتدا پشتیبانی مالی داشتند؟ البته که خیر. آنچه که در رسیدن به موفقیت انگیزه بخش است، داشتن ذهن موفق می باشد.

 • روش دوم: حالات فیزیکی و رفتاری افراد موفق:

نشانه های حرکتی و رفتاری همان فیزیک افراد موفق است. افراد موفق با پیشرفت های پله پله خود، به درک درستی از چگونگی ابراز حالات فیزیکی خود می شوند. اینکه در هر لحظه و هر جای چه عکس العملی به نسبت عمل دیگران انجام دهند، تنها کافی است آن را هر روز تکرار کنید.( برای آشنایی بیشتر با عادات افراد ثروتمند، ۵ عادت کلیدی زندگی افراد موفق را در مقالات گذشته مطالعه کنید. )

حالات فیزیکی و رفتاری افراد موفق در داستان الگو برداری از افراد موفق

 • روش سوم: ارزش و باور های افراد موفق

برای شروع الگو برداری از افراد موفق بهتر است به خوبی افکار و باور های داشته خود را آب و جارو کنید تا با شناسایی باور های محدود کننده، حود را با باور های افراد موفق همسان کنید.

 • روش چهارم: انگیزش و هیجان زدگی افراد موفق

باور و انگیزه در هر فردی با فرد دیگر تفاوت های بسیار دارد به گونه ای که هر چه گستردگی آن ها  در روح شخصیتی آدم ها عمیق تر باشد، تلاش برای الگو برداری بیشتر خواهد بود و با توان چندین خسته ناپذیر ادامه می دهید.

انگیزه عاملی برای الگو برداری از افراد موفق

چگونه به انگیزه والا برای رسیدن به راه زندگی افراد موفق می توان دست یافت؟

هر آدمی برای شروع خاطره سازی های داستان شده مسیر رسیدن به هدف های والای زندگی خود، باید باور به رسیدن در آینده آن در وجود خود داشته باشد. باور به ساخته شدن آینده ای که بی تلاش و به کار گیری تجربیات گذشته دیگران در عمیق ترین انگیزه های احساسی حاصل نخواهد شد. در این مسیر ناهموار پله های شکست کم نیستند، باید از پس هر افتادگی ای دوباره با عزمی راسخ تر برخواست و به پایان هدف نیمه فکر کرد. این لیوان نیمه از هدف، به تنشی از سوی همفکران قانون شناس نیاز دارد. قوانینی که او را در جان گذاشتن به غایت، مصمم تر می سازد و همچون مادری دلسوز حمایت می کند. زندگی به یک شب شما را به رسیدن باور نکردنی های زندگی سوق نمی دهد، بلکه آنچه یاری دهنده تر است صبر بر عبور زمان های پیوسته در حال گذر می باشد. ( صبور بودن افراد موفق مهم ترین اصل موفقیت و ثروتمندی در جوامع متفاوت است. )

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *