دسته ها
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲

عادت افراد ثروتمند چیست؟ (۵ عادت کلیدی افراد موفق)

  • فرهاد هاشمی
  • ۲۶ شهریور ۱۴۰۲
  • ۰

هوش، استعداد و بسیاری از این موارد در همه افراد به میزان قابل قبولی وجود دارد و این موارد متمایز کننده ثروتمندان از فقرا نیست. اما آن چیزی که باعث تمایز این افراد می‌شود عادات روزانه است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید فعالیت‌های ناخودآکاه ما، به میزان ۴۰ درصد از فعالیت‌های روزانه ما را تشکیل می‌دهند. یعنی معادل نیمی از روز مان را اسیر عاداتی هستیم که شاید در موفقیت ما نقش چندانی ندارند. اما عادت افراد ثروتمند جیست؟

عادت افراد ثروتمند چیست؟ (5 عادت کلیدی افراد موفق)

تحقیقات انجام شده بر روی سبک زندگی افراد ثروتمند چه چیزی را نشان می‌دهد؟

همانگونه که در بالا اشاره کردم، عادات‌ها خیلی زود روند زندگی شما را دست می‌گیرند و اگر عادت بدی را در خودتان نهادینه کرده باشید باید منتظر شکست‌های بزرگی باشید. اما سبک زندگی افراد موفق چیست؟ آن‌ها چه نوع عادت‌هایی را در خودشان تقویت کرده‌اند که به این درجه از موفقیت رسیده‌اند. البته نباید فراموش کنیم که اینجا طرف صحبت‌مان افراد خود ساخته است و افرادی که از طریق وراثت به اموام و ثروت رسیدند را شامل نمی‌شود. هرجند که این افراد هم معمولا دارای سبک زندگی ای شبیه به پدران و اجداد خود دارند.

عاداتی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم حاصل یک تحقیق کاملا عملی است. در این تحقیق افراد به دوگروه ثروتمندان و فقرا تقسیم شدند. از نظر این تحقیق ثروتمند کسی بوده که درآمد سالانه او بیشتر از ۱۶۰ هزار دلار و دارایی خالص‌شان بیشتر از ۳ میلیون دلار بوده است. و فقرا درآمد سالانه حدود ۳۵ هزار دلار و دارایی آن‌ها کمی بیشتر از ۵ هزار دلار بوده است. در ادامه به عادت افراد ثروتمند اشاره می‌کنیم.

هر روز مطالعه می‌کنند

رابرت کیوساکی معتقد است که خواندن کتاب شما را به سمت رهبر شدن سوق می‌دهد. بررسی‌های حاصل از این مطالعه نشان داده است که ۸۸ درصد از افراد ثروتمند حداقل روزانه ۳۰ دقیقه مطالعه می‌کنند. اما چگونه به این میزان مطالعه می‌رسند:

  • ۶۳ درصد در طول مسیر رفت و آمد از محل کار به کتاب صوتی یا پادکست گوش می‌دهند.
  • ۷۹ درصد مطالب مرتبط با کسب و کار خود را مطالعه می‌کنند.
  • ۵۸ درصد زندگینامه افراد موفق را مطالعه می‌کنند.
  • ۵۱ درصد کتاب‌های تاریخی مطالعه می‌کنند.
  • و ….

وب گردی و تلویزیون دیدن ممنوع!

چقدر از زمان ارزشمندمان را در جلوی تلویزیون و صفحه نمایشگر موبایل از دست می‌دهیم. بیش از دو سوم افراد ثروتمند کمتر از یک ساعت تلویزیون تماشا می‌کنند و تقریبا همین میزان کمتر از یک ساعت در اینترنت وب گردی می‌کنند. مگر اینکه این کار با شغل این افراد ارتباط مستقیمی داشته باشد.

در عوض، افراد موفق از اوقات فراغت خود در توسعه شخصی، شبکه سازی، کار داوطلبانه یا دنبال کردن هدفی استفاده می‌کنند که منجر به نتایج درخشان می شود. اما ۷۷ درصد از افرادی که از نظر مالی مشکل دارند، یک ساعت یا بیشتر در روز را صرف تماشای تلویزیون می‌کنند و ۷۴ درصد از آنها یک ساعت یا بیشتر در روز را به وبگردی اختصاص می دهند.

عادت افراد ثروتمند چیست؟ (5 عادت کلیدی افراد موفق)

احساسات خود را کنترل می‌کنند

هر آنچیزی که به ذهن‌تان می‌آید را نباید به زبان بیاورید. تحققیات نشان داده است که افراد ثروتمند برخلاف افراد فقیر احساسات خود را فیلتر می‌کنند. این فیلتر کردن باعث می‌شود در میان دیگران فرد پخته‌تری به نظر برسید. این نوع کنترل کردن در خرید افراد فقیر و ثروتمند به خوبی دیده می‌شود. افراد ثروتمند برای دیده شدن چیزی را نمی‌خرند برخلاف آن افراد فقیر دائما برای دیده شدن به سراغ خریدهایی می‌روند که برای آن‌ها نیاز نیست و همین عادت ساده می‌تواند در بلند مدت تمایز بسیار زیادی را میان شما و سایرین به وجود آورد. البته این کار نیاز به تمرین و ممارست دارد تا بتوانید موفق شوید.

هدف گذاری می‌کنند و آرزو نمی‌کنند!

هدف گذاری به فرآیند تعیین اهداف مشخص و قابل دستیابی برای افراد یا گروه‌ها اشاره دارد. این یک تکنیک انگیزشی است که می‌تواند به افراد کمک کند تا اهداف تجاری را درک کنند و آن‌ها را برای مقابله با چالش‌ها ترغیب کند. تنظیمات هدف باید خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، واقع بینانه و محدود به زمان باشد. شما نمی‌توانید نتیجه یک آرزو را کنترل کنید، اما می‌توانید نتیجه یک هدف را کنترل کنید. ۷۰ درصد از ثروتمندان هر ساله حداقل یک هدف اصلی را دنبال می‌کنند؛ این در حالی است که فقط ۳ درصد از فقرا چنین کاری را انجام می‌دهند.

از افراد سمی دوری می‌کنند

تحقیقات نشان می‌دهد که شما میانگین ۵ نفری که بیشترین ارتباط را با آن‌ها دارید می‌شوید. خوب این یک زنگ خطر است! اگر اطرافیان و دوستان شما افرادی نیستند که باعث رشد و توسعه شما شوند و برعکس دائما شما را به پایین می‌کشند باید خیلی زود آن دایره دوستی را رها کنید. ثروتمندان و افراد موفق بیشتر زمان خود را با افرادی که بعضا موفق‌تر خود آن‌ها هستند می‌گذارند. منفی باف‌ها و افراد سمی دقیقا افرادی هستند که باید رابطه خود را با آن‌ها قطع کنید و در مقابل به سراغ افراد موفق و خوش فکر بروید. تا شما هم خیلی زود رشد کنید و مانند آن‌ها ثروتمند و موفق شوید. این عادت افراد ثروتمند است که باعث موفقیت آن‌ها می‌شود نه شانس!

نتیجه گیری

حالا که فکر می‌کنیم که چگونه پولدار شویم یا ثروتمند شویم باید قبل از هرکاری عادت افراد موفق و ثروتمند را در خودمان تقویت کنیم. همانگونه که در این مقاله مشاهده کردید عادت‌های افراد ثروتمند بسیار ساده و قابل دسترس است اما شاید اتفاقات و شرایطی را برای خودمان ایجاد کردیم که نمی‌توانیم این عادت‌ها را بهبود یا تغییر دهیم. پس برای موفق شدن باید ابتدا با گام‌های کوچک آغاز کنید و ابتدا عادت‌های ناپسند خود را ترک کنید و به مرور به تعداد عادت‌های خوب‌تان اضافه کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *