دسته ها
پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳

روستای مرکیه دهکده ای زیبا که بازدید از آن را نباید از دست داد

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۴ مهر ۱۴۰۲
  • ۰

اگر از علاقه مندان به دیدنی های روستایی مرکیه هستید، می توانید در این بخش با دیدنی های این‌ روستا و جاذبه های‌ آن آشنا شوید.

روستای مرکیه با طبیعتی خارق العاده از سوی گردشگران زیادی مورد توجه است. این نواحی دارای طبیعتی سرسبز و ویژه بوده و علاقه مندان زیادی دارد. این روستا دهکده ای با دیدنی های متنوع بوده و دارای مناظر فوق العاده ای هستند.

روستای مرکیه

معرفی روستای مرکیه:

فاصله این ناحیه تا ماسال ۵ دقیقه بوده و در طی مسیر نیز می توانید با زیبایی های زیادی رو به رو شوید. خانه های روستایی این ناحیه نیز دارای زیبایی های ویژه ای بوده و علاقه مندان زیادی را به سوی خود می کشاند.

طبیعت مرکیه

اقامتگاه های این ناحیه دارای گردشگران و علاقه مندان زیادی است و با توجه به امکانات مناسبی که داشته می تواند برای اقامت شما مناسب باشند. تلویزیون، مبل، بخاری، وسایل خواب و …. از مهم ترین امکانات بوده که در این منطقه وجود دارند. مکان های دیدنی بابلسر نیز زیبایی زایدی دارند که با آن آشنا شوید.

محوطه این اقامتگاه ها مکانی دنج برای اقامت کردن می باشند. شما با چای خوردن در این کافه ها و اقامتگاه ها می توانید یک تجربه ویژه داشته باشید. جاذبه های دیدنی اطراف این ناحیه نیز زیبایی های زیادی داشته و مورد توجه هستند.

زیبایی های مرکیه

  •  آرون گروپس

بازدید از قلعه رودخان:

این قلعه یادگاری از دوران ساسانیان بوده و زیبایی های زیادی دارد. فاصله این قلعه فومن ۲۰ کیلومتر بوده و برای رفتن به این قلعه دیدنی نیز می توانید از مسیر جاده ابریشم سفر نمایید. اطراف این قلعه نیز دارای زیبایی های زیادی بوده و مورد توجه است. شما از ارتفاعات این قلعه می توانید با دامنه های سرسبز و دشت های دیدنی رو به رو شوید.

دهکده مرکیه

برای بالا رفتن از این قلعه نیز باید ۹۳۵ پله را طی کنید. این پله ها مسیر مناسبی برای پیاده روی کرن هستند‌. اما چه زمانی برای سفر به این قلعه مناسب می باشد؟

فصل بهار که دامنه ها و دشت های اطراف نیز دارای سرسبزی و جذابیت های بیشتری هستند این مناطق زیبا و ویژه بوده و مورد توجه خواهد بود. مکان های دیدنی مازندران در فصل بهار نیز تماشایی تر و دیدنی تر خواهند شد. این نواحی سرزمینی زیبا با جاذبه های منحصر به فرد هستند.

آبشار ویسادار:

این آبشار نیز دارای زیبایی های زیادی هستند که از نزدیک مشاهده می کنید. محوطه این آبشار دارای  آلاچیق ها و مغازه های گردشگری زیادی هستند‌. شما می توانید در اقامتگاه ها و کافه های نزدیک به این آبشار نیز اسکان داشته باشید و قلیان، چای، قهوه و … نیز نوش جان کنید.

آبشار مرکیه

شما در این نواحی می توانید از زیبایی های جنگل گیسوم نیز بازدید کنید. این جنگل ها در طی مسیر برای شما زیبایی های ویژه ای داشته و مورد توجه گردشگران هستند. در این نواحی نیز جاذبه های بکر روستایی دیگری وجود داشته که از آن بازدید می کنید. روستای پایین بلگور نیز از جمله این روستاها بوده و شما می توانید از این زیبایی ها دیدن کنید.

این نواحی امروزه از دیدنی های بابل بوده و چشم اندازهای زیبایی برای علاقه مندان و گردشگران دارد که از آن دیدن می کنید. شما علاقه مندان می توانید از مکان های دیدنی بابل در لینک بازدید کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *