دسته ها
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲

نگاهی به کویر ریگ جن و جاذبه های تماشایی آن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۶ شهریور ۱۴۰۲
  • ۰

در این بخش برای شما علاقه مندان به معرفی دیدنی های کویر ریگ جن پرداخته ایم. کویری که تنوعی از جاذبه ها داشته و برای شما گردشگران و علاقه مندان جالب خواهد بود.

ایران سرزمینی است که در عین جاذبه های سرسبز خود دارای دیدنی های کویری زیادی هم می باشد. از مشهورترین کویرها و جاذبه های های کویری می توان به کویر ریگ جن اشاره کرد. کویری با دیدنی های متنوع ‌و جاذبه های گردشگری دل انگیز که با آن آشنا می شوید.

دیدنی های ریگ جن

کویر ریگ جن:

برای بک تجربه کویرگردی متنوع و جذاب حتما باید به این ناحیه بروید و از این زیبایی ها دیدن کنید. افرادی که به ماجراجویی علاقه مند بوده می توانید با بازدید از این کویر نیز تجربه های خاصی داشته باشید.

چشم انداز ریگ جن

این کویر امروزه از دیدنی های گرمسار بوده و شگفتی های گردشگری زیادی دارد. این ناحیه با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی خود نیز اهمیت زیادی داشته  هر ساله علاقه مندان زیادی از این‌ کویر و ناحیه گردشگری آن دیدن می کنند.

دیدنی کویر ریگ جن

برای کشف جاذبه های ناشناخته در این ناحیه باید باید سفری چند روزه داشته باشید و با چشم اندازهای مهم این ناحیه کویری نیز آشنا شوید. این کویر با وجود جاذبه های صعب العبور خود نیز اهمیت داشته و به همین دلیل باید با یک گروه ماهر طبیعت گردی به این منطقه بروید. در کویر تلفیقی از جاذبه های غروب و کویر را مشاهده می کنید.

  •  مبل و میز
  •  آرون گروپس

سفر به ریگ جن

این کویر چه جاذبه ای دارد؟

اهمیت این ناحیه کویری به دلیل وجود باتلاق های نمکی و تپه های ماسه ای هرمی بوده که هر یک به نوعی دارای مناظر دلخواهی هستند. این منطقه با وجود. کویری بودن دارای پوشش های گیاهی متنوع و مناسبی خواهد بود. هر ساله فرسایش های زیادی در این ناحیه صورت می گیرد. کوه و غار نمکی گرمسار نیز از دیدنی های این ناحیه بوده و جاذبه های اطراف است.

تاریخچه کویر:

کویر ریگ جن دارای جاذبه های دیدنی دیگری بوده که از آن دیدن می کنید. این نواحی دارای نمکزارهایی بوده که در میان آن ها مدفنی از موجودات وجود داشته و قدمت برخی از این موجودات به هزاران سال پیش باز می گردد. در این کویر رخدادهای مهمی وجود داشته که دفن اجساد نیز نشانه ای از آن می باشد.

دیدنی های ریگ جن

شما با عبور از ریگزارها و می توانید به کوهستان ها می رسید. کویرنوردی در این ناحیه تجربه خاص بوده که شما از آن لذت می برید. شما می توانید با گروه های گردشگری مختلفی به این ناحیه سفر کنید. تپه های این‌ نیز مرتفع و از بالای آن می توانید با چشم اندازهای دیدنی و ویژه ای آشنا شوید. در بخش هایی از این کویر نیز امکان باتلاق وجود داشته که در گشت و گزار خود باید حتما به آن توجه داشته باشید.

تفریحات ریگ جن:

از مهم ترین جاذبه های کویری در این‌ منطقه می توان به ماشین گردی با ماشین های غول پیکر و همچنین شترسواری اشاره کرد. در شب نیز مناظر این کویر دیدنی تر می شود و می توانید از ستاره های درخشان و آسمان شفاف آن دیدن نمایید. هر یک از این جاذبه ها اهمیت زیادی داشته و توجه شما علاقه مندان را جلب‌ می کند. شما می توانید در لینک با مکان های دیدنی گرمسار و زیبایی های آن آشنا شوید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *